100Gbps QSFP28 moduly 3. generace - 80km a single lambda PAM4

19.02.2020
PAM4 modulace eye diagram

Od předních světových OEM výrobců optických transceiverů jsou již k dispozici QSFP28 transceivery poslední generace dle standardu IEEE 802.3cd a 802.3ba.

Pro mnohé je překvapivá existence modulu v tomto malém formátu s dostřelem na 80km full duplex přes dvě optická vlákna.

Tyto moduly ve standardu 100GBASE-ZR4 (LC duplex, 4x lambda oběma směry, 25Gbaud ) jsou však zatím velmi nákladné a pro maximální dosah vyžadují zapnutý FEC (KR4).

Překlenutelný útlum při zapnutém FEC samo-opravném protokolu je 27dB (výkonová rezerva).


Další novinkou jsou moduly ve standardu 100GBASE-LR, FR a DR.
Tyto moduly pracují již na jedné vlnové délce (1310nm) a pro přenos optického signálu využívají 4-stavovou amplitudovou modulaci PAM4.

100Gbps elektrický interface (agregovaný NRZ 4x25Gbps) je nejprve konvertován pomocí integrovaného ASIC-DSP čipu na 1x 50Gbaud PAM4 elektrický signál a poté na optický PAM4 signál.

DSP čip rovněž integruje 4x kanálový retimer a FEC protokol.

Moduly jsou v souladu s doporučením/ dohodou MSA QSFP28.

Od předních světových OEM výrobců optických transceiverů jsou již k dispozici QSFP28 transceivery poslední generace dle standardu IEEE 802.3cd a 802.3ba. Pro mnohé je překvapivá existence modulu v tomto malém formátu s dostřelem na 80km full duplex přes dvě optická vlákna. Tyto moduly ve standardu 100GBASE-ZR4 (LC duplex, 4x lambda oběma směry, 25Gbaud ) jsou

K provozování našeho webu www.alternetivo.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací...