Alternetivo slaví 25 let

07.01.2022


Čtvrtstoletí je v lidském životě poměrně dlouhá doba. V tomto čase zvládnete dospět nebo vychovat děti. I v životě firmy už to stojí za to. Alternetivo (původně jako atlantis datacom) bylo založeno počátkem roku 1997 s jasnou vizí stát se specializovaným distributorem pro oblast datových sítí. Začátky byly těžké. Koncem devadesátých let byl už trh poměrně saturovaný a přijít s něčím zajímavým bylo složitější. Nevzdali jsme se a hledali jsme svoje místo na slunci. Slavili jsme první úspěchy a analyzovali prohry. Konec první dekády našeho tisíciletí znamenal rychlý rozvoj, ale i vyrovnání se s hospodářskou krizí. V posledních deseti letech je Alternetivo velmi stabilním hráčem na českém i slovenském trhu. O vysoké popularitě mezi zákazníky svědčí například častá umístění v anketě ChannelWorld Awards.

25 let už nutně nutí i k bilancování. Zde je pár zajímavých statistik:

  • Od počátku Alternetivo zaměstnalo 170 osob, z toho 50 žen. 13 kolegů se jmenovalo/jmenuje Petr. Nejčastější ženské jméno bylo/je Jana a Veronika shodně po pěti.
  • Zboží jsme nakupovali celkem od ca 1000 dodavatelů z 32 zemí světa. Nejvíce v Číně, ale hodně i v Německu či USA.
  • Prodáváme především v ČR a na Slovensku, ale dodali jsme i do dalších 42 zemí.
  • Od založení sídlíme stále na stejné adrese. Pouze jsme se v roce 2001 přestěhovali o patro níže. Sklady jsme měli už na třech různých místech, přičemž stávající využíváme přes deset let.
  • Za 25 let jsme vypili v kanceláři zhruba 1,5 tuny kávy.
     Při příležitosti našeho výročí bychom chtěli poděkovat všem, kteří se zasloužili o rozvoj Alternetiva. Kolegům, dodavatelům, ale především zákazníkům, bez nichž by existence naší firmy nedávala smysl.

Děkujeme moc za Vaši přízeň a těšíme se na další čtvrtstoletí spolupráce!

 

Alternetivo má za sebou již 25 let existence. Happy birthday a díky všem, kdo s námi šli aspoň kousek cesty!