Coupler optický SM 1:2, 2x v jedné LGX krabičce, 6x SC/PC, 1310 + 1550, rozdělení výkonu 50:50

Coupler optický SM 1:2, 2x v jedné LGX krabičce, 6x SC/PC, 1310 + 1550, rozdělení výkonu 50:50
 

Coupler optický SM 1:2, 2x v jedné LGX krabičce, 6x SC/PC, 1310 + 1550, rozdělení výkonu 50:50

Coupler optický SM 1:2, 2x v jedné LGX krabičce, 6x SC PC, 1310nm + 1550nm, rozdělení výkonu 50% :50%
Výrobce
Optika pasivní
Kód
OCPL-12-50-50-LGX-DBL-SCP
Náš kód
47332
Záruka
24 Měsíců
811.00 Kč
Doporučená cena bez DPH
981.31 Kč
Doporučená cena s DPH
Objednat

    Podrobnosti

    Obrázek je pouze ilustrační, počty konektorů na obrázku nemusí odpovídat specifikaci konkrétního coupleru.
    Dodávané couplery provedení jsou v provedení "LGX box" s rozměry 180x 127x 59mm
    Dostupné je pak případně 19" 1U šasi pro 3x LGX krabičku.

    Provedení FBT (Fused Biconical Taper)

    Vláknová odbočnice (Coupler nebo Splitter) je pasivní optický prvek, který slouží k rozdělení optického výkonu do více optických vláken (nebo také ke sloučení signálů z více vláken do jediného optického vlákna).

    Standardně dodáváme odbočnice s jedním vstupem a dvěma výstupy. Pro měřící a jiné účely je na přání možné dodat také například konfiguraci 2x2, či kombinaci více couplerů v jedné krabičce.

    Jádrem celého řešení je coupler – vláknová odbočnice, která provádí pasivní rozdělení optického signálu do více směrů, typicky z jednoho vstupu na dva výstupy.
    Poměr odbočení je možné zvolit podle potřeby, ve většině případů postačí tři typické poměry rozdělení, 50 na 50% procent, 70 na 30% a 90/10% (jiné poměry také možné).

    Optický coupler není závislý na protokolu a přenášených rychlostech. Je třeba jen použít odpovídající typ optického vlákna (jednovidové vlákno 9/125µm nebo vícevidové vlákno 50/125µm nebo 62,5/125µm). Jedinou jeho nevýhodou je zeslabení procházejícího optického signálu podle poměru rozdělení výkonů do dvou směrů. Tuto nevýhodu je možné ale vhodným návrhem obejít, protože prakticky vždy máme v optické trase ještě výkonovou rezervu, kterou je možné takto využít.

    Pro sledování duplexního provozu na dvou vláknech (vysílací a přijímací směr) je vhodné použít dvojici couplerů  zapojených tak, aby bylo možné použít duplexních propojovacích optických patch kabelů. Standardní duplexní optické konektory jsou typu SC, lze ale dodat i s jinými konektory (typicky pro laboratorní či WDM aplikace s konektory E2000 s APC broušením).

    U SM variant couplerů se používá nejčastěji coupler pro kombinaci vlnových délek 1310 + 1550nm.
    Couplery jsou rovněž dostupné ve variantě pro vlnovou délku 650nm (červené světlo používané u VFL zdrojů).
    Toto provedení se může použít pro rozdělení výkonu VFL zdroje do více směrů.

    Odeslat dotaz

    Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

    Váš e-mail
    Cena bez DPH
    Cena s DPH
    WWW
    Komentář
    Mám o tento produkt zájem

    Zaslat informaci o produktu známému

    Váš e-mail
    Zaslat na e-mail
    Komentář

    Našli jste na eshopu chybu? Prosíme napište nám. Děkujeme

    Popis závady
    Váš e-mail

    K provozování našeho webu www.alternetivo.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací...