Coupler optický SM 1:2, 3x LC/PC, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 50:50, in-line provedení (3x samec), šlahouny d2mm, 1m

Coupler optický SM 1:2, 3x LC/PC, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 50:50, in-line provedení (3x samec), šlahouny d2mm, 1m
 

Coupler optický SM 1:2, 3x LC/PC, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 50:50, in-line provedení (3x samec), šlahouny d2mm, 1m

Coupler optický SM 1:2, 3x LC/PC, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 50:50, in-line provedení (3x samec), MiniBox provedení, šlahouny d2mm, délka 1m (délka celková) Obrázek nemusí odpovídat popisu, konektory na obr. mohou být jiné, ale provedení odpovídá
Výrobce
Optika pasivní
Kód
OCPL-12-50-50-PAT-LCP-1m
Náš kód
75703
Záruka
24 Měsíců
269.00 Kč
Doporučená cena bez DPH
325.49 Kč
Doporučená cena s DPH
Objednat

    Podrobnosti

    Vláknová odbočnice (Coupler nebo Splitter) je pasivní optický prvek, který slouží k rozdělení optického výkonu do více optických vláken (nebo také ke sloučení signálů z více vláken do jediného optického vlákna).

    Standardně dodáváme odbočnice s jedním vstupem a dvěma výstupy. Pro měřící a jiné účely je na přání možné dodat také například konfiguraci 2x2, či kombinaci více couplerů v jedné krabičce.

    Provedení FBT (Fused Biconical Taper)

    Tato varianta je v provedení minibox. V případě zájmu lze dodat i v provedení "ocelová trubička", pouze však s vlákny 900um.

    Jádrem celého řešení je coupler – vláknová odbočnice, která provádí pasivní rozdělení optického signálu do více směrů, typicky z jednoho vstupu na dva výstupy.
    Poměr odbočení je možné zvolit podle potřeby, ve většině případů postačí tři typické poměry rozdělení, 50 na 50% procent, 70 na 30% a 90/10% (jiné poměry také možné).

    Optický coupler není závislý na protokolu a přenášených rychlostech. Je třeba jen použít odpovídající typ optického vlákna (jednovidové vlákno 9/125µm nebo vícevidové vlákno 50/125µm nebo 62,5/125µm). Jedinou jeho nevýhodou je zeslabení procházejícího optického signálu podle poměru rozdělení výkonů do dvou směrů. Tuto nevýhodu je možné ale vhodným návrhem obejít, protože prakticky vždy máme v optické trase ještě výkonovou rezervu, kterou je možné takto využít.

    Pro sledování duplexního provozu na dvou vláknech (vysílací a přijímací směr) je vhodné použít dvojici couplerů  zapojených tak, aby bylo možné použít duplexních propojovacích optických patch kabelů. Standardní duplexní optické konektory jsou typu SC, lze ale dodat i s jinými konektory (typicky pro laboratorní či WDM aplikace s konektory E2000 s APC broušením).

    U SM variant couplerů se používá nejčastěji coupler pro kombinaci vlnových délek 1310 + 1550nm.
    Couplery jsou rovněž dostupné ve variantě pro vlnovou délku 650nm (červené světlo používané u VFL zdrojů).
    Toto provedení se může použít pro rozdělení výkonu VFL zdroje do více směrů.

    Odeslat dotaz

    Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

    Váš e-mail
    Cena bez DPH
    Cena s DPH
    WWW
    Komentář
    Mám o tento produkt zájem

    Zaslat informaci o produktu známému

    Váš e-mail
    Zaslat na e-mail
    Komentář

    Našli jste na eshopu chybu? Prosíme napište nám. Děkujeme

    Popis závady
    Váš e-mail

    Související dokumenty

    K provozování našeho webu www.alternetivo.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací...