Bezpečný 5G SD-WAN

Příklady zákaznických řešení Cradlepoint

Hasiči vybavili hlavní vozidla flexibilním mobilním připojením

Pro přístup ke klíčovým datům v reálném čase využili hasiči z německého města Recklinghausen řešení Cradlepointu pro spolehlivou LTE konektivitu.

Výzva: Kvůli zprostředkování přístupu ke kriticky důležitým datům a efektivní koordinaci hasičů a ostatních záchranných jednotek potřebovali hasiči v Recklinghausenu upgradovat schopnosti jejich velících vozidel (command and control vehicle – CCV). Dosavadní hardware poskytoval omezený 4G přístup jednomu počítači, ale postrádal porty pro připojení dalších zařízení v autě. Bez cloudové management platformy nebyla pro malý IT tým hasičů instalace nových zařízení, troubleshooting a upgrade firmwaru realizovatelná.

Řešení: Po doručení nových CCV vozidel došlo k instalaci řešení, které bylo schopné podporovat stávající i budoucí technologie – Cradlepoint NetCloud Service for Mobile, společně s odolnými routery specializovanými pro využití ve vozidlech. Konkrétní router disponuje vestavěným LTE, dual modemem, 3 WAN/LAN porty, robustní Wi-Fi a centralizovaným cloudovým managementem.

Benefity: Stálá LTE konektivita zaručuje, že posádky při výjezdu disponuji v reálném čase kritickými daty, čímž rozšiřují svou působnost. Nejdůležitější zařízení mohou být spojeny dohromady a nové nástroje rychle přidány. NetCloud poskytuje jednoduchou podporu sítě i zařízení a otevírá dveře dalším technologiím, které mohou být v budoucnosti implementovány.

 

Výzva

Hasičský sbor Recklinghausen chrání přes 100 000 obyvatel. Jejich CCV vozidla používala k interní komunikaci digitální rádio a 4G pro přístup k síti. Kdysi nejmodernější technologie byla v současnosti neadekvátní pro podporu nových zařízení.

Digitální rádio fungovalo k interní komunikaci, ale díky šířce pásma a rychlostním omezením nebylo použitelné pro kritická data. Oproti tomu flexibilita 4G konektivity byla výhodou, zařízení bylo nutné připojit pouze k jednomu počítači – takže k AVL (auto vehicle location) systému, GPS a další senzory byly na tento systém již napojeny. Každé CCV vozidlo mělo v zadní části velký monitor, tiskárnu, mobilní datový terminál (MDT) a další zařízení, které mohly být připojeny k síti, ale bez routeru s ethernetovými a sériovými porty nebylo tuto funkcionalitu možné využít. Další problém spočíval v tom, že uploadování a přehrávání velkých video souborů rychle plýtvalo datové limity SIM karet.

Řešení

Hasiči se s novým CCV rozhodli dále využít flexibility a spolehlivosti mobilního připojení pomocí odolných bezdrátových routerů a řešení NetCloud Service od Cradlepointu. Routery jsou all-in-one endpoint zařízení s vestavěným 4G LTE modemem, prostorem pro další modem, více ethernetovými a sériovými porty, GPS a Wi-Fi s dosahem mnohem větším, než je vozidlo. NetCloud umožňuje hasičům centrálně spravovat konektivitu, zabezpečení a další pro všechna CCV vzdáleně z centrály.

Benefity

  • Nepřetržitý přístup k aktuálním informacím – s vysoce spolehlivou mobilní konektivitou mají hasiči při výjezdech přístup k různým digitálním aplikacím a v reálném čase přístup ke kritickým informacím – například k detailním a interaktivním mapám – díky čemuž mohou lépe koordinovat pracovníky.
  • Snadná integrace mobilních technologií – díky vyššímu počtu ethernet a sériových portů a stabilní Wi-Fi může IT tým hasičů připojit monitory, počítače a další potřebné technologie. NetCloud Manager (NCM) také usnadnil integraci dodatečných zařízení do CCV dle potřeby.
  • Failover mezi dvěma poskytovateli – když se vozidlo nachází v místě se slabým pokrytím, dojde k automatickému přepojení.
  • Router je také nakonfigurován, aby automaticky přepnul z mobilního připojení na využití Wi-Fi-as-WAN – toto je velmi praktické při nahrávání velkých video souborů, kdy se předchází nákladným platbám za spotřebovaná data.
  • Centralizovaný management pro troubleshooting na dálku – s NetCloud Managerem může hasičský IT tým spravovat router a připojená zařízení odkudkoli. To odstraňuje nutnost odvezení CVV na hasičskou stanici a jeho dočasné vyřazení z provozu. Možnost provádět aktualizace a řešit případné problémy zvyšuje efektivitu IT týmu.

 

Zubařské ordinace a Cradlepoint

Cradlepoint NetCloud Service a Multi-Carrier LTE routery pomáhají centrálně spravovat a okamžitě otevírat pobočky.

Výzva: Vzhledem k rychlému tempu otevírání nových zubních ordinací a poboček se zdravotní společnost rozhodla, že nemůže riskovat prodlevy způsobené dlouhými a nepředvídatelnými čekacími lhůtami na instalace optických linek.

Řešení: Ve svých pobočkách napříč USA se tedy společnost rozhodla nasadit LTE pro Day-1 konektivitu. Využívají Cradlepoint NetCloud Service, který zahrnuje obsáhlou cloudovou funkcionalitu doručenou skrze dual-modem, 5G ready routery AER2200.

Výhody: Malý IT tým patřící společnosti využívá cloudové řešení od Cradlepointu k okamžitému připojení a konfiguraci nových poboček k síti.

 

Pozadí a výzvy

S téměř tisíci pobočkami napříč USA otevírá tato společnost desítky lokací každý rok. V těchto pobočkách se nachází všechno od PC, přes systém na správu pacientů, POS zařízení až po rentgenové zařízení, přičemž všechno vyžaduje stabilní konektivitu.

IT tým potřeboval navzdory několika klíčovým požadavkům možnost okamžitě nastavovat připojení k síti a začal zvažovat možnost cloudem spravovaného mobilního širokopásmového připojení.

Dlouhá dodací lhůta na optické linky – se striktními uzávěrkami a finančním obratem v sázce nebyla možnost čekat na zajištění optických linek.

Nejistý výkon – IT tým musel zajistit, aby důležité prvky poboček měly nepřetržitě stabilní a výkonnou WAN dostupnost kdekoli v USA.

Konstantně se měnící WAN scénáře – od příprav kanceláří, po otevření a následné měsíce a roky provozu se WAN potřeby a požadavky stále mění. Společnost věděla, že potřebuje řešení, které bude relevantní i v budoucnosti.

Bezpečnostní rizika nakládání s osobními informacemi pacientů – jako každý jiný poskytovatel péče pracuje tato společnost s citlivými a osobními informacemi pacientů, a tudíž musí být schopna provozu dle striktních regulací HIPAA. Každá pobočka také procesuje finanční transakce, které podléhají dalším regulacím.

Nedostatek lokálních IT techniků – vzhledem k tomu, že stovky existujících a ještě neotevřených poboček spravuje tým čtyř IT techniků, nebylo logisticky ani finančně rozumné posílat IT zaměstnance na každou pobočku, aby testoval a spravoval konektivitu, prováděl konfigurace a další. Samotná frekvence otevírání těchto poboček žádala o edge řešení, které lze snadno nainstalovat bez lokálních techniků, které okamžitě poskytuje flexibilní LTE konektivitu a podporuje více WAN typů a mobilních pásem – to umožnilo IT týmu provádět konfigurace jakékoli pobočky na dálku.

Řešení

Společnost přítomna v celé USA využila řešení NetCloud Service od Cradlepointu, které je poskytováno skrze 5G ready SD-WAN routery s dvěma LTE modemy. Toto řešení v sobě obsahuje routing, WAN link terminaci a traffic management, podporu multi-WAN, zabezpečení a cloudové konfigurace.

Výhody

Day-1 přístup k síti skrze výkonné LTE - LTE provoz je na každé pobočce či ordinaci dostupný od prvního dne provozu díky plug-and-play řešením od Cradlepointu (předkonfigurované díky zero-touch nasazení), které může správce pobočky během několika minut a bez on-site IT techniků nasadit.

Duální modemy edge routeru poskytují load balancing pro všechny zařízení a aplikace poboček. Protože má každý modem dva SIM sloty, může společnost na dané lokaci přepínat v případě sníženého výkonu až mezi třemi poskytovateli – bez nutnosti restartování routeru.

Vestavěná WAN flexibilita - Čekací lhůta na instalaci optické linky může být kdekoli mezi několika týdny a několika měsíci. Každá pobočka spoléhá na dual-modem LTE dokud není linka připravena k použití. V ten okamžik IT tým vzdáleně přepne konfiguraci multi-WAN routeru, aby prioritizoval drátovou konektivitu a zachovával si LTE jako failover.

Robustní a škálovatelné zabezpečení sítě - Cradlepoint routery disponují vestavěným zone-based firewallem a podporují snadné nastavení VPN, zatímco NetCloud poskytuje web filtering. Tyto funkcionality (společně s mnoha dalšími, včetně IDS/IPS) pomáhají společnosti pracovat v souladu s HIPAA předpisy.

 

Maloobchodní pobočky společnosti T-Mobile předchází výpadkům díky automatickému přepojení na mobilní širokopásmové připojení

To vše díky cloudově řízenému mobilnímu WAN připojení od společnosti Cradlepoint.

Výzva

Výpadky sítě jsou špatné samozřejmě pro každou firmu, ale toto platí zejména pro poskytovatele připojení jako je T-Mobile. S více než 5000 pobočkami, které jsou závislé na připojených zařízeních a kritických aplikacích, včetně systémů POS (Point of sale), je 100% dostupnost opravdu nezbytná. Připojení do WAN sítě je tedy zřejmé, nicméně tahat kabelové připojení do každé pobočky by nebylo cenově efektivní a ani logisticky proveditelné. IT tým tedy potřeboval řešení, které bude jednoduše škálovatelné a spravovatelné odkudkoli.

Řešení

Cesta byla jasně stanovena - spolehlivé, centrálně spravovatelné připojení v případě výpadku. Pro tuto aplikaci využil T-Mobile své širokopásmové mobilní připojení a nasadil na všechny své pobočky Cradlepoint routery s NetCloud cloudovou správou, které se velice jednoduše integrovali do jejich sítě a nastavili již předem definované politiky. V případě potřeby tedy router jednoduše převezme svou úlohu místo třeba již zavedeného kabelového připojení, a tím pádem se kritické aplikace stávají opět dostupné.

Výhody

Přerušení sítě již kompletně nezruší celkový provoz na všech pobočkách, nedochází tedy k milionovým výpadkům zisku a někde dokonce routery využívají mobilní připojení jako primární konektivitu. IT tým dostává neustálá upozornění a je schopen detekovat a řešit problém v celé, velmi rozsáhlé WAN síti. Navíc, díky již předdefinovaným politikám a opravdu jednoduchému škálování cloudové správy je pobočka online hned první den.

 

 

description: ; keywords: ;