Bezdrátová síť pro dočasné akce

Wi-Fi pro masové akce

PVA EXPO Praha Letňany

Nejmodernější a největší veletržní prostor v hlavním městě ČR. Nabízí využití pro pořádání veletrhů, výstav, konferencí, sportovních akcí, koncertů, divadelních představení nebo firemních večírků. Areál je vybaven nejmodernějšími technologiemi, které umožňují pořádání i technicky náročných akcí z odvětví průmyslu. V areálu se ročně uskuteční na 80 akcí s účastí přes 5600 firem z více než 30 zemí světa a s návštěvností téměř 600 000 osob.

Tisíce lidí spolehlivě připojených v jeden okamžik

Základním požadavkem bylo pokrytí areálu PVA EXPO PRAHA spolehlivým vysokorychlostním připojením Wi-Fi v halách, kde se konají výstavy. Při různorodých akcích je hůře předvídatelný počet uživatelů, zpravidla jde o tisíce lidí, sejde se široká škála typů zařízení. Samozřejmě ne všichni potřebují po dobu akce nepřetržitě využívat Wi-Fi, nároky na kapacitu se v čase mění a nelze je tak jednoduše předvídat.

Co by se stalo, kdyby se skutečně v jeden okamžik připojilo i několik tisíc klientů? Naštěstí byl investor zkušený a byl si vědom faktu, že bezdrátové sítě konkurenčních tuzemských výstavišť na takovou zátěž připraveny nejsou a dochází k výpadkům.

Navržené řešení bylo jiné než běžný scénář - na pokrytí každé haly (sálu) desítky AP, které se musí s anténami velmi poladit, aby se vzájemně nezarušovaly.

 

 

 

Wifi pro kongresy, koncerty, arény

Wifi technologie pro masové akce jsou speciálně konstruovány. Xirrus Array jsou kombinací velmi výkonného Wi-Fi kontroléru a jednotlivých přístupových bodů rozmístěných po obvodu tohoto zařízení. Velmi úzké spojení těchto dvou komponent nabízí pokročilé funkce v kombinaci s velkým výkonem. Jednotlivé přístupové moduly jsou vzájemně velmi kvalitně odstíněny a nedochází k rušení, které běžné přístupové body odsuzuje na maximum 2 rádiových modulů nebo cestu vzájemného rušení.

Každá array obslouží přibližně 150 až 200 klientů.

Přesně pro podobné dočasné instalace jako jsou velké výstavní, společenské či sportovní akce je ideálním a především velmi praktickým řešením menší počet velmi robustních Wi-Fi zařízení. Malé množství instalovaných zařízení zjednodušuje instalace ve velkých halách, posluchárnách, koncertních sálech, venkovních prostranstvích a dalších podobných prostorech.

Právě v tomto případě se díky kapacitním možnostem produktů Xirrus snížil potřebný počet instalovaných zařízení na jednotky kusů. Díky tomu se snížily také náklady na datovou infrastrukturu (kabeláže, počty portů v navazujících aktivních prvcích) a zvýšila se rychlost instalace.

 

Instalace

Díky svým vlastnostem byla tato koncepce ideální variantou na pokrytí výstavních prostor PVA Letňany. Projekt je realizován v etapách od roku 2012 a s růstem PVA výstaviště pokračuje dále. Podle aktuálně konané akce může nyní provozovatel obsloužit na technologii Xirrus více jak 1000 připojených klientů.

V první fázi v roce 2012 byly instalovány dvě Array XR-2420 (plně osazená 4x AP) a tyto přístupové body se přesouvají podle potřeby, aktuální výstavy či jiné akce do různých hal. V roce 2014 bylo řešení rozšířeno o další dvě Array XR-2430 (plně osazená 4x AP), které jsou nyní nainstalovány v hale č. 3. V roce 2015 byl areál rozšířen o kongresový sál, do kterého byly aktuálně instalovány další 3 ks XR-2430.

Použité prvky

XR-2420 - XR Wireless Array s 4 sloty, integrovaným kontrolérem (XC-2000), 4 300Mbps modulárními AP 802.11n a ArrayOS

XR-2430 - XR Wireless Array s 4 sloty, integrovaným kontrolérem (XC-2000), 4 450Mbps modulárními AP 802.11n a ArrayOS

 

description: Zajištění stabilního bezdrátového pokrytí pro vystavovatele a návštěvníky výstaviště. Snížení počtu potřebných přístupových bodů díky použití robustních Wi-Fi zařízení. Snadná instalace.; keywords: wifi, masové akce, dočasné akce, bezdrátové sítě, enterprise, připojení k internetu, výstaviště, festivaly, koncerty, sportovní akce;