Strukturovaná kabeláž v datovém centru

Infrastruktura v datacentru

G2 server CZ s.r.o. je předním českým poskytovatelem cloudových technologií pro malé firmy, stejně jako pro středně velké a korporátní společnosti. Mezi zákazníky G2 server patří společnosti jako ALZA.cz, Baťa, České Pojišťovna, RWE a další. G2 server provozuje své cloudy v několika datacentrech po Evropě. Jako jedno ze 6 datacenter v ČR bylo vybráno datacentrum Nagano, které si G2 server zařizoval podle svých přísných požadavků, a to včetně racků, patchů a veškeré kabeláže.

Všechna datacentra G2 server splňují nejvyšší podmínky provozu kritických aplikací - TIER 3+. Datacentra jsou vždy připojena na dva nezávislé vysokonapěťové okruhy, jsou chráněna zálohovaným napájením pomocí UPS a jištěna DIESEL agregáty. Racky a veškeré technologie jsou plně klimatizované v režimu N+1. Prostory jsou nonstop dohledovány bezpečnostní službou, požár je monitorován pomocí laserových čidel a případně hašen inertním hasícím plynem FM-200, vše je nepřetržitě hlídáno pomocí kamerového systému - jeho obsah je archivován.

Cíl je nejvyšší kvalita

Pří výstavbě nových prostor si provozovatel, již s letitou zkušeností s provozem datacentra, pohlídal také dodávku kabeláže. Měl vyšší očekávání od metalické a optické datové infrastruktury, která byla určena pro jeho centrální technologie (HP 3PAR, HP servery GEN 9, HP switche 5920 atd.). Celé řešení požadoval na klíč včetně úpravy kabelových lávek a kabelového managementu. 

Investor ze svých zkušeností odmítl kabeláže nižší a střední třídy (na dotaz lze upřesnit), protože u těchto systémů docházelo při vyšších přenosových rychlostech (1GbE a 10 GbE) na metalice, ale i na optice, k problémům s udržením potřebných přenosových parametrů.

Mimo reference obdobného rozsahu byl od začátku kladen důraz na efektivnost pro další rozvoj optické i metalické části infrastruktury.

Těžký výběr - kabelážní systém Siemon?

Při hledání řešení splňující požadované parametry jsme předvedli modulární kabelážní systém Siemon, který se v těchto typech instalací používá řadu let. Konkrétně se jednalo o nestíněnou kategorii 6 metalické kabeláže a předkonektorované optické trasy. 

Pro toto řešení se zákazník rozhodl také díky profesionálnímu jednání, od prvotních návrhů, certifikovaného partnera se zkušenostmi s instalacemi v podobných prostředích.

Implementace

Implementaci vybraného řešení provedla společnost PROBOX SOLUTIONS (certifikovaný partner Siemon CI), která si zakládá na osobním přístupu k zákazníkovi, zejména ve výstavbě či revitalizaci datových center a řešení datové infrastruktury.

Hodnocení zákazníka

Výsledek práce společností Probox a Alternetivo, stejně jako kvalita technologií Siemon nás velmi mile překvapila. Práce byla odvedena na 100 % a byly na ní vidět dlouholeté zkušenosti Proboxu. Zároveň jsme byli spokojeni s časem, ve kterém se celá zakázka realizovala. Spolupráce nám tak ušetřila mnoho času a starostí a nově připravené racky včetně kabeláže se tak staly nejen kvalitním základem pro naše cloudy, ale i výstavním kouskem pro naše klienty, kterým rádi datacentrum předvedeme. Pro další zakázky tak hodláme spolupracovat se stejnými technologiemi, i implementačními partnery.“ uvedl Vladimír Kvaš, výkonný ředitel společnosti G2 server CZ s.r.o.

 

description: Dodávka rozsáhlé datové infrastruktury do DC, náhrada dosud používané kabeláže střední třídy, kabelový management, úprava kabelových lávek, modulární řešení. Cat.6 nestíněná a předkonektorované trasy MM 50/125, 24 vláken, konektory LC.; keywords: Datové centrum, metalická a optická datová infrastruktura, strukturovaná kabeláž, HP, kabelové lávky a management, modularita, Siemon, předkonektorované optické trasy;