Připojení k internetu 4G v prodejních automatech

Hodnota světového trhu s prodejními automaty překročila částku 5,8 miliardy amerických dolarů a podle odhadu serveru MarketWatch by se měla v roce 2024 přiblížit 7 miliardám amerických dolarů. Zvyky lidí se mění. Vzhledem k rychlejšímu životnímu tempu se každý snaží ušetřit co nejvíce času. V důsledku toho se mění i chování spotřebitelů; čím dál víc lidí kupuje nápoje, potraviny a jiné výrobky v prodejních automatech, protože je to jednodušší a mnohem rychlejší než nákupy v obchodech.

 

SITUACE

Velikost trhu láká ke vstupu další a další firmy, které se zabývají instalací a servisem prodejních automatů. Tyto aktivity vyžadují mnoho různých zaměstnanců, počínaje techniky, kteří naprogramují prodejní automat, až po lidi, kteří se starají o doplňování zboží, nápojů a potravin. Všechny tyto společnosti se snaží snížit své výdaje tak, aby zvýšily ziskovost svého podnikání a hledají nové způsoby efektivnější údržby prodejních automatů. Některé firmy používají senzory k monitorování obsahu prodejních automatů, jiné zase využívají inovativní platební metody nebo instalují prodejní automaty s digitálními obrazovkami, které jim umožňují generovat dodatečné příjmy z reklamy. Všechny inovace v oblasti infrastruktury prodejních automatů však mají jednu věc společnou: vyžadují spolehlivé a bezpečné připojení k internetu pro všechna chytrá zařízení používaná k provozu a servisu prodejních automatů.

 

TOPOLOGIE

 

ŘEŠENÍ

Spolehlivost připojení je na trhu prodejních automatů klíčovým faktorem, protože všechny části řešení jsou připojeny k jednomu zařízení. Jak jste mohli vidět v části Topologie, patří mezi hlavní prvky připojené k internetu Bluetooth senzory pro monitorování teploty, vlhkosti a množství zboží, digitální obrazovka pro zobrazování reklamy, platební terminál pro elektronické platby a ovladač, který řídí provozní činnost celého prodejního automatu. V případě odpojení stroje od internetu, většina těchto komponent řešení přestane pracovat. Použitím profesionálního mobilního routeru, například modelu RUTX11, mohou provozovatelé a integrátoři prodejních automatů připojit všechny prvky svých řešení k jednomu zařízení a postarat se tak o záložní připojení internetu, protože modem RUTX11 pracuje s technologií 4G LTE kategorie 6 a podporuje 2 SIM karty. Celé řešení je pak možné monitorovat s použitím systému vzdálené správy RMS, který dokáže odesílat notifikace a výstrahy při výskytu neočekávaných událostí. Modem RUTX11 plní také funkci brány servisního centra, takže provozovatelé mohou monitorovat množství zboží v prodejním automatu a efektivně tak doplňovat své stroje.

 

VÝHODY

  • Všestrannost – RUTX11 je pro toto řešení tou pravou volbou, protože je kompatibilní s různými zařízeními, jako jsou Bluetooth senzory, platební terminály nebo digitální obrazovky využívající technologie Ethernet a Wi-Fi.
  • Spolehlivost – podpora dvou SIM karet je důležitým prvkem záložního a spolehlivého připojení k internetu, které je zárukou toho, že spojení zůstane zachováno i při výpadku mobilní sítě operátora.
  • Vzdálená správa – RUTX11 je plně kompatibilní se systémem vzdálené správy společnosti Teltonika (RMS), který je předurčen k robustnímu vzdálenému monitorování a správě.
  • Bezpečnost – RUTX11 podporuje pokročilý firewall, funkce kontroly přístupu a řadu VPN řešení, jako jsou OpenVPN, IPsec a jiné – to je důležité pro zajištění funkčnosti elektronických plateb.

 

PROČ TELTONIKA?

Routery řady RUTX11 od společnosti Teltonika jsou vybaveny technologií Bluetooth pro snadné začlenění senzorů/výstražných prvků a podporují dvě SIM karty pro maximální spolehlivost připojení. Jedná se o funkční zdroj záložního připojení k internetu pro nejdůležitější součást řešení prodejního automatu – elektronické platební transakce. V neposlední řadě je pak předností RUTX11 osvědčený operační systém RutOS, s kterým se velmi dobře pracuje bez požadavků na speciální školení, a díky tomu je připojení prodejních automatů jednoduché a škálovatelné.

 

RUTX11

Nejvýkonnější zařízení s širokou nabídkou funkcí v produktové řadě Teltonika Networks. Router umí pracovat se dvěma SIM kartami, má 4x Gigabit Ethernet port, dvoupásmovou technologii 802.11ac (Wi-Fi 5) a rozhraní Bluetooth Low Energy (BLE) a USB. RUTX11 se dodává se všemi RutOS softwarovými a bezpečnostními prvky. Toto zařízení je ideální volbou pro pokročilé průmyslové a firemní aplikace.

 

description: ; keywords: ;