Konektivita pro výtahy

Dnes jsme svědky masivního urbanistického rozvoje. Na celém světě rostou jako houby po dešti nová nákupní centra, mrakodrapy, nemocnice, kanceláře. Všechny tyto budovy mají společnou celou řadu věcí, tou nejdůležitější jsou ale výtahy. Podle serveru Statista přesáhla hodnota trhu s výtahy v roce 2018 částku 90 miliard amerických dolarů a podle dostupných predikcí má tento trh do roku 2026 vzrůst až na 135 miliard dolarů. To znamená, že se každý den musí nainstalovat a udržovat mnoho a mnoho výtahů.

 

SITUACE

Jestliže výrobce vyrobí výtah, řešení tím nekončí. Další specializované firmy musí výtahy nainstalovat a provozovat, samostatnou klíčovou kapitolou je pak jejich údržba. Mnohé země nebo magistráty měst přijaly opatření, podle kterých je servisní společnost povinna opravit výtah do jedné hodiny, pokud v něm uvízla nějaká osoba, a všechny osoby z výtahu vysvobodit. Servis výtahů tak musí pracovat v non-stop režimu. To znamená, že mezi klíčové parametry na tomto trhu patří spolehlivost, bezpečnost a vzdálené ovládání a monitorování celého systému, který tvoří: výtah, nouzový telefon, detektory kouře, IP kamery a ovládací obrazovky. Většina těchto částí vyžaduje spolehlivé a bezpečné připojení k internetu s použitím mobilního routeru, který plní funkci brány řídicího centra celého systému.

 

TOPOLOGIE


 

ŘEŠENÍ

Topologie znázorňuje hlavní části celého řešení. Nouzový telefon, ovládací obrazovky, systémy detekce kouře a IP kamery se používají k tomu, aby v případě poruchy mohla společnost provozující výtah poruchu opravit v nejkratší možné době. Všechny servisní společnosti investují do bezpečnostních systémů a spolehlivosti, aby optimalizovaly svou provozní činnost a minimalizovaly potřebu fyzických servisních výjezdů na všechna místa s instalovanými výtahy. Protože je celé řešení vystaveno riziku poruchy, vyžaduje spolehlivé, stabilní a bezpečné připojení k internetu. Naši partneři připojí všechny části tohoto komplexního řešení pro výtahy k našemu mobilnímu routeru RUTX09 určenému k průmyslovému použití. Router je vybaven technologií 4G LTE kategorie 6 a sloty na 2 SIM karty, které dále zvyšují spolehlivost připojení s použitím funkce přepojení při selhání. Čtyři Gigabit Ethernet rozhraní zase plně dostačují pro připojení všech komponent řešení. Router běží na operačním systému RutOS podporujícím celou řadu bezpečnostních funkcí, jako jsou různé varianty VPN, firewally, funkce prevence útoků DDoS atd. Celé řešení je možné snadno ovládat a monitorovat na dálku s použitím našeho softwarového systému RMS (Remote Management System – systém vzdálené správy). Tento systém je plně kompatibilní se všemi našimi routery a bránami.

 

VÝHODY

  • Přepojení při poruše připojení k internetu – možnost použití dvou SIM karet od různých operátorů pro záložní připojení k internetu a přepojení v případě poruchy.
  • Bezpečnost – naše produkty byly testovány a schváleny předními poskytovateli internetového připojení na světě.
  • Snadné použití – RUTX09 používá operační systém RutOS s jednoduchým a intuitivním uživatelským rozhraním, se kterým se snadno pracuje.
  • Výstrahy a notifikace – při výskytu chyby máte jistotu, že s použitím systému vzdálené správy obdržíte v nejkratší možné době výstrahy a notifikace – ušetříte tím čas a náklady.

 

PROČ TELTONIKA?

RUTX09 patří mezi naše nejnovější výrobky společnosti Teltonika, které mají čtyři Gigabit Ethernet rozhraní a sloty na dvě SIM karty. Drží se osvědčené produktové filozofie založené na třech klíčových parametrech: spolehlivosti, bezpečnosti a snadném použití. Stejně jako všechny jejich brány a routery je i model RUTX09 plně kompatibilní se systémem vzdálené správy RMS, který je určen ke vzdálenému ovládání a monitorování celého řešení.

 

RUTX09

Nová generace mobilního IoT routeru LTE-A kategorie 6 s podporou dvou SIM karet, funkcí spojení několika pásem a Gigabit Ethernet rozhraními. Výkonný a odolný výrobek s VPN, firewallem a velkým výpočetním výkonem pro běžné aplikace běžící na operačním systému RutOS postaveném na platformě OpenWrt.

description: ; keywords: ;