Spolehlivé připojení monitorovacích kamer

Používání systémů monitorování CCTV (uzavřený televizní okruh) se v posledních letech neustále rozšiřuje. Tato technologie poskytuje spolehlivé informace pro monitorování prostoru, zajištění veřejného pořádku a prevenci kriminality. Systémy monitorování se dnes používají zcela běžně, protože jejich instalace je rychlá a snadná a jsou zdrojem cenných informací pro zajištění privátní a veřejné bezpečnosti a provozní činnosti firem. CCTV řešení jsou v neposlední řadě velmi oblíbené v projektech typu Smart City, protože jsou vhodným nástrojem pro aplikaci chytrých řešení, jako jsou chytré parkování nebo principy business intelligence v maloobchodu.

 

SITUACE

Systémy monitorování jsou zdrojem cenných informací a přispívají k vytvoření vysokého stupně bezpečnosti. Dokážou zkrátit na minimum reakční dobu pracovníků složek nouzového systémů a odradit od kriminálních aktivit. Všude tam, kde se nachází drahé vybavení nebo pracují osoby vystavené riziku, zejména na odlehlých místech, je potřeba vytvořit bezpečné prostředí. Kompletní přehled o vašich prostorech a nahrávání v reálném čase společně se vzdáleným on-line přístupem vlastníka/manažera a složek nouzového systému minimalizují riziko a zamezují případům s vysokými náklady, jako jsou vloupání, požár nebo vandalismus. Na vzdálených lokalitách zpravidla chybí možnost kabelového internetového připojení, případně je tam připojení ke stávající internetové infrastruktuře příliš nákladné. Spolehlivé a bezpečné připojení k internetu je tak zcela zásadním problémem.

 

ŘEŠENÍ

Mobilní router RUTX11 je zárukou stabilního a robustní připojení k internetu s použitím 4G LTE sítí, jak uvádíme v části „Topologie“. Všechny CCTV kamery jsou ve stejnou chvíli připojeny k přepínači s funkcí PoE (napájení po Ethernetu) – TSW100. Toto zařízení je vybaveno pěti Gigabit Ethernet porty, z toho čtyři z nich podporují PoE standardy IEEE 802.3af a IEEE802.3at. Z tohoto důvodu dokáže TSW100 napájet zařízení s kapacitou až 30 W na každý port. Router a přepínač odolají nepříznivým vlivům počasí ve velkém rozsahu teplot a vyznačují se celou řadou možností montáže, které významně urychlí a usnadní jejich instalaci. Toto řešení je možné nainstalovat ve velmi krátké době a zprovoznit ho během několika málo hodin. Router RUTX11 je kompatibilní se systémem vzdálené správy RMS od společnosti Teltonika, který je ideálně vhodný ke vzdálenému nastavení, konfiguraci a správě celého řešení.

 

TOPOLOGIE

 

VÝHODY

  • Spolehlivá konektivita – použití dvou SIM karet je zárukou kriticky důležité konektivity na odlehlých místech.
  • Rychlé nasazení – není potřeba čekat na instalaci kabelového připojení k internetu, řešení je možné předem nakonfigurovat a teprve potom nainstalovat v místě použití.
  • Snadná instalace – s použitím TSW100 a technologie PoE můžete použít Ethernet jak k napájení, tak k přenosu dat do kamer.
  • Možnosti průmyslové montáže – přepínač i router je možné s použitím příslušenství připevnit k DIN kolejnici.
  • Snadná správa – se systémem vzdálené správy od společnosti Teltonika mají správci systému v komfortním prostředí s jednoduchým uživatelským ovládáním pod kontrolou celou vzdálenou infrastrukturu.
  • Bezpečnost – data zůstanou v bezpečí díky pokročilým bezpečnostním funkcím routeru RUTX11 jako jsou VPN, IPsec, firewall a regulace přístupu.

 

PROČ TELTONIKA?

Naše přepínače a routery se řídí klíčovou produktovou filozofií společnosti Teltonika – spolehlivost, bezpečnost a jednoduché použití. Obě zařízení použitá v tomto řešení mají odolné provedení a jsou určena k jednoduché instalaci s řadou montážních variant, včetně připevnění k povrchu a k DIN liště. Naše mobilní routery dokážou přenášet mobilní data do CCTV kamer vysokou rychlostí. Přepínače a routery jsou připraveny k montáži v průmyslovém prostředí pro snadnou instalaci. Router je kompatibilní se systémem RMS Teltonika, se kterým můžete pohodlně na dálku spravovat a monitorovat všechna zařízení od společnosti Teltonika.

 

TSW100

První průmyslový neřízený přepínač od společnosti Teltonika. Přepínač TSW100 je vybaven pěti Gigabit Ethernet porty, z toho čtyři z nich podporují standardy IEEE IEEE802.3af a IEEE802.3at s funkcí PoE. Tento odolný průmyslový přepínač je ideální volbou pro profesionální aplikace s velkým datovým tokem, které vyžadují zároveň spolehlivé datové připojení a elektrické napájení.

 

 

 

description: ; keywords: ;