Bezpečná konektivita pro vzdálené vzdělávání

S tím jak je svět stále paralyzován opatřeními přijatými k zastavení šíření nového onemocnění COVID-19, čelí mnoho zemí řadě různých problémů. Každý den lidé přicházejí o zaměstnání, každý den přibývají další nemocní lidé, řada firem přerušila svou činnost a některé z nich dokonce zastavily všechny své aktivity, minimálně po dobu, kdy budou platit karanténní opatření. To se pochopitelně týká i vzdělávacích aktivit, protože byly uzavřeny školy, univerzity a mateřské školky. A to přesto, že podle organizace „KidsHealth“ má virus u dětí obvykle mírnější průběh. Bez uzavření by však mohli být velmi snadno ohroženi dospělí.

 

CO DĚLAT

Přísná karanténní opatření byla přijata kvůli záchraně životů. Veřejné a soukromé instituce však hledají způsoby, jak pokračovat v poskytování vzdělávání, protože nikdo neví, jak dlouho budou karanténní opatření a dodržování pravidel společenského odstupu platit. Nejlepším způsobem, jak toho docílit, je umožnit vzdělávání z domova s použitím nástrojů pro videokonferenci a cloudových aplikací dostupných po internetu. Jenže ne každá domácnost má stabilní a spolehlivé připojení k internetu a některé rodiny dokonce nemají přístup k internetu vůbec. Podle Národního centra pro statistiku vzdělání nemá asi 10 % domácností ve Spojených státech přístup k internetu, což odpovídá asi 12 milionům domácností. Kromě toho videokonferenční nástroje vyžadují stabilní a velký datový tok. Přístup k interním školním systémům a databázím musí být navíc zabezpečen s použitím VPN kanálů, aby nemohlo dojít k jejich narušení. Jak tedy zajistit studentům a učitelům stabilní, spolehlivé a bezpečné internetové připojení a vytvořit jim podmínky k tomu, aby mohli volně využívat všechny nezbytné vzdělávací materiály a aplikace?

 

ŘEŠENÍ

Nejlepším způsobem, jak dosáhnout stabilního, spolehlivého a bezpečného internetového připojení v domácnostech a vytvořit tím podmínky pro vzdálené vzdělávání, je použití mobilního VPN routeru. Vytvoření bezpečného a šifrovaného spojení se školami, domovy učitelů a domácnostmi studentů je prioritou, protože jinak by mohlo dojít k ohrožení interních vzdělávacích systémů. V tomto konkrétním případě jsme vybrali model RUT240, protože nabízí nejlepší hodnotu, pokud jde o snadné nastavení, spolehlivé mobilní připojení a funkce. Tento profesionální mobilní router je nejprodávanějším výrobkem z naší nabídky, protože nabízí připojení 4G LTE s možností vytvoření robustní Wi-Fi sítě a dokonce dvě fyzická ethernetová rozhraní. S použitím routeru RUT240 mohou studenti připojit své notebooky, tablety nebo stolní počítače. Model RUT240 navíc podporuje systém vzdálené správy RMS od společnosti Teltonika, který je možné před rozesláním do domácností studentů použít ke konfigurování neomezeného počtu zařízení, takže studenti provedou jen minimum dalších jednoduchých úkonů, například připojení k elektrickému napájení a připevnění antény. Se systémem RMS může operátor systému sledovat využití dat, generovat uživatelské reporty a řešit všechny problémy, a to i bez veřejné IP adresy. V neposlední řadě se pak model RUT240 dodává s pokročilými funkcemi pro filtrování obsahu, které jsou důležité k tomu, aby měli studenti přístup k tomu, co je důležité pro jejich vzdělání a neměli naopak přístup k nežádoucím webovým stránkám.

 

TOPOLOGIE

 

VÝHODY

  • Spolehlivost – RUT240 je určen k profesionálnímu a průmyslovému použití a při výrobě se dodržují přísné výrobní postupy Teltonika se 4 stupni testování. Všechny přístroje RUT240 se vyrábí v Litvě v Evropě.
  • Bohatá konfigurace – s použitím systému RMS je možné všechny routery Teltonika předem konfigurovat v jednom jediném okně – na dálku, i bez použití veřejné IP adresy!
  • Robustní výkon – RUT240 je vybaven špičkovým modulem 4G LTE kategorie 4, který dokáže přenášet data rychlostí až 150 Mbps.
  • Bezpečnost – RUT240 podporuje řadu variant VPN, včetně OpenVPN, L2TP, DMVPN a má hned několik bezpečnostních prvků, jako jsou firewall nebo filtrování obsahu.

 

PROČ TELTONIKA?

Hlavní konkurenční předností výrobků Teltonika jsou bezpečnost, spolehlivost a snadné použití. I když byl router RUT240 vytvořen pro profesionální IoT nebo průmyslové použití, stal se oblíbeným produktem našich partnerů pro celou řadu dalších aplikací. Společně se systémem vzdálené správy je router RUT240 ideální volbou pro rychle použitelné a škálovatelné připojení k internetu bez složitého nastavení, které je nezbytnou podmínkou pro vzdálené vzdělávání.

 

RUT240

Kompaktní, ale výkonný – takový je mobilní router s technologiemi 4G/LTE a Wi-Fi, Ethernetem a digitálním vstupem/výstupem. Skvělá volba pro rychlé nasazení v kriticky důležitých IoT aplikacích s požadavky na pokročilé připojení k síti, VPN a bezpečnostní funkce.

description: ; keywords: ;