Konektivita pro policejní vozidla

Shrnutí

Kdykoli dojde k nehodě, většinou je jako první na místě policie. Není třeba vysvětlovat, proč je optimalizace policejních pracovních procesů klíčová záležitost. Během posledních několika let a s vývojem IoT prošly policejní vozidla zásadními změnami. Nové technologie a digitalizace pomáhají zvýšit účinnost policejních strážníků, udržovat jejich odpovědnost a primárně zvýšit úroveň bezpečí. Ale bez stabilního a bezpečného připojení, kterého může být v pohybujícím se vozidle náročné dosáhnout, potenciál technologie pokulhává.

Výzva

Současná policejní vozidla mají ke konvenčním osobním automobilům daleko. Jsou vybaveny širokou škálou zařízení, které je třeba připojit via Wi-Fi, Ethernet či mobilní sítě. Čtečky poznávacích značek, nespočet různých druhů kamer, tablety, notebooky a tiskárny je třeba všechny připojit k síti a policejní databázi pro bezpečný přenos citlivých dat. Policejní auto je neustále v pohybu, občas v lokacích s omezenou konektivitou, takže záviset na jednom poskytovateli připojení není varianta, záložní konektivita je povinnost. Dále, vozidlo v pohybu vydává vibrace, takže je potřeba mít zařízení, které je kromě funkčnosti i odolné externím vlivům.

Řešení

Router RUT950 poskytuje policejním vozidlům 4G LTE konektivitu. Je vybaven dual SIM, čímž umožňuje použít SIM karty dvou nezávislých operátorů a v místech se slabým pokrytím automaticky využít operátora s lepším signálem. Multi PDN na primární SIM kartě rozděluje provoz na standardní a soukromé LTE a umožňuje přístup k databázi a speciálním aplikacím. Kameru na poznávací značky lze k routeru připojit pomocí Ethernet portu a komunikovat pomocí TCP/IP, takže udržuje nepřetržité spojení s policejní databází a současně monitoruje veškerý provoz. Pokud systém objeví vozidlo, které porušilo zákon, policista může navázat kontakt s řidičem či nechat systém, aby vydal pokutu automaticky.

Tablety využívají internetové připojení z předem nakonfigurované bezdrátové sítě poskytnuté routerem RUT950. V otevřeném prostranství má dosah až 100 metrů a umožňuje tím policistům vytvářet audio a video záznam. Kamery jsou připojeny k uložišti s kapacitou až týden záznamu. Přední kamera zaznamenává důkazní materiály, zatímco vnitřní kamera předchází například úplatkům.

Notebook je k routeru připojen pomocí Ethernet rozhraní, které ke komunikaci využívá TCP/IP. Umožňuje kontrolovat informace z databáze a hraje klíčovou roli v automatickém monitorování a reportování. Systém je zabezpečen end-to-end šifrováním Open VPN a heslo k Wi-Fi a routeru je periodicky měněno. Systém vzdálené správy se využívá k monitorování spotřeby dat, vzdálené konfiguraci, automatizovaným aktualizacím firmwaru a upozorněním.

Výhody

  • Jeden router jako kompletní řešení – RUT950 poskytuje 4G LTE, Wi-Fi a fyzickou konektivitu pro všechny zařízení použity v tomto use case.
  • Bezpečnost – end-to-end VPN zašifrování poskytuje zabezpečení systému, periodické změny hesla udržují Wi-Fi bez nezvaných hostů.
  • Spolehlivost – 4G LTE konektivita s dual SIM pro záložní připojení poskytuje vozidlům nepřetržité připojení k internetu.
  • Odolnost – RUT950 je uložen v hliníkové konstrukci s provozní teplotou -40 °C–75°C.
  • Automatizace procesů – data jsou automaticky nahrávány na policejní servery vždy, když se vozidlo vrátí na policejní stanici, čímž šetří čas.
  • Vzdálená správa – Systém vzdálené správy umožňuje vytvářet reporty, vzdáleně konfigurovat router, automatizovat aktualizace firmwaru a zasílat upozornění, takže kompletní flotila vozidel může být spravována bez fyzického připojení.


Proč Teltonika Networks?

Router RUT950 se systémem vzdálené správy (RMS) je řešení využívané policejními službami na celém světě. Jeho funkčnost byla ověřena v kritických situacích a díky své spolehlivosti, zabezpečení a snadnému používání mu důvěřují také soukromé i veřejné/státní entity.

description: ; keywords: ;