DCN - síťové technologie - switche

Aplikace pro DCN switche v ISP i podnikových sítích

Switche DCN najdou uplatnění jako přístupové, agregační nebo páteřní prvky v rozličných podnikových aplikacích. Díky variabilitě rozhraní, jednotnému operačnímu systému a snadnému ovládání se hodí pro areálové sítě (školy, průmyslové podniky, nemocnice, kanceláře) nebo distribuované pobočky (maloobchod, benzínové pumpy), ale vzhledem k vysoké spolehlivosti se hodí i do datacentra.

Podpora PoE a PoE+ s vysokým výkonem předurčuje DCN switche pro použití v podnikových bezdrátových sítích Wi-Fi 5 a Wi-Fi 6 a bezpečnostních řešeních s kamerovými systémy.

Velkou část switchů v infrastruktuře menších a středních ISP představují přístupové switche – slouží k připojení koncových zákazníků v FTTB a FTTH řešeních. V rámci agregace jsou switche DCN využívány pro propojení přístupových switchů i pro připojení bezdrátových jednotek základnových stanic nebo přístupových bodů.

Switche DCN plně pokrývají potřeby podniků i ISP jak z hlediska počtu a kombinace portů, tak podporou síťových funkcionalit a příznivou cenou.

Pro připojení stanic, koncových uživatelů a bezdrátových technologií jsou vhodné gigabitové L2 switche řady S4600/S4200, které jsou charakteristické především těmito vlastnostmi:

  • 8, 24 a 48 portové modely s GE SFP uplink porty
  • PoE a non-PoE verze switchů
  • výtečná cena

 

Pro agregaci, datacentra, náročnější aplikace a připojení FTTB pomocí 10GE linek se uplatní L3 switche řady S5750E. Řada S5750E zahrnuje širokou škálu metalických, PoE i optických modelů se zajímavými charakteristikami:

  • optické a PoE switche s kombinovaným AC + DC napájením (48 V nebo 12 V)
  • 40GE QSFP+ uplink porty (S5750E-28X-SI)
  • zajímavá kombinace metalických GE, SFP a SFP+ portů + AC/DC napájení (switche S5750E-28F-FI)

 

Vyšší požadavky na výkon a L2/L3 funkce, vč. podpory MPLS a stackování vyřeší vyšší řady 10GE switchů CS6200, které se hodí pro páteřní a datacentrové aplikace.

 

Výhodou ověřených DCN switchů je doživotní limitovaná záruka, vysoká spolehlivost a kvalitní podpora.

description: ; keywords: ;