DCN síťové prvky

Síťové prvky DCN v podnikových sítích

Síťová řešení společnosti DCN jsou běžně využívána v segmentu telekomunikačních operátorů a ISP a získávají stále častěji uplatnění i v podnikových aplikacích. V enterprise segmentu je vedle aktivních síťových prvků – switchů – ve velké míře nasazováno i bezdrátové Wi-Fi řešení s indoor a outdoor přístupovými body a centrální správou s bezdrátovým kontrolérem.

Switche DCN se uplatní především jako přístupové a agregační switche, ale i jako core prvky menších a středních podnikových sítí. Jejich velkou výhodou je variabilita rozhraní. Široká škála modelů zahrnuje 8, 16, 24 a 48portové switche s kombinací různých typů portů včetně combo rozhraní a čistě optických switchů. Jednotný operační systém a snadné ovládání přispívají k rychlé implementaci a efektivní správě sítí.

Bezdrátová Wi-Fi část podnikových sítí je založena hlavně na Wi-Fi 6 řešení, případně pro cenově velmi citlivé instalace lze použít i starší Wi-Fi 5 prvky, správu zajišťují hardwarové kontroléry schopné řídit až tisíce přístupových bodů.

Switche s podporou PoE+ a velkým napájecím výkonem jsou ideálními prvky do kombinace s Wi-Fi přístupovými body DCN a ostatními zařízeními využívajícími napájení po ethernetu – IP telefony, kamerami atd. DCN PoE switche jsou často využívány i pro PoE napájení Wi-Fi bezdrátových systémů ostatních renomovaných výrobců.

Síťová řešení DCN díky vysoké spolehlivosti, výkonu a efektivní správě nacházejí uplatnění v různých oblastech podnikových řešení – průmyslových podnicích, kancelářských budovách, v retailu (maloobchod, benzínové pompy, rychlé občerstvení), ale i ve školství a pohostinství a sportovních a zábavních areálech. 

 

Sport + Zábava

Moto Aréna Lodž

Instalace síťové infrastruktury plochodrážního stadionu klubu Orzeł Łódź.

Řešení aktivních prvků a bezdrátové sítě slouží k pokrytí tribun stadionu pro 10 tisíc diváků a zázemí pro pořádání motoristických soutěží.

Bezdrátové pokrytí zajišťuje 30 indoor a 5 outdoor přístupových bodů Wi-Fi 5 řízených bezdrátovým kontrolérem. Bezdrátové prvky a kamerový systém jsou připojeny do 16 PoE switchů řady S4600 a k agregaci slouží L3 switch CS6200.


Fotbalový stadión Widzew Łódź - FIFA World Cup U20

Realizace síťové infrastruktury fotbalového stadionu Widzew Łódź v rámci přípravy na pořádání světového mistrovství věkové kategorie U20.

Síťové řešení DCN se skládá z aktivních prvků a bezdrátové Wi-Fi 5 sítě poskytující infrastrukturní zázemí pro organizaci sportovních a kulturních akcí a Wi-Fi pokrytí tribun stadionu s kapacitou 18 tisíc diváků.

Centrálními prvky celého řešení jsou dva 10G core switche CS6200-8G24S2Q-EI v HA zapojení doplněné 2 bezdrátovými kontroléry v redundantním zapojení. Agregační vrstvu tvoří 11 L3 switchů S5750E-52X-SI, bezdrátová část a kamerový systém jsou připojeny do 20 L2 PoE switchů S4600-28P-P-SI.

Bezdrátové pokrytí zajišťuje 20 outdoor a 45 indoor přístupových bodů Wi-Fi 5.

 

Zábavní park ENERGYLANDIA

Největší zábavní park v Polsku u Krakova, nedaleko Ostravy, nabízí nepřeberné množství atrakcí, her a Aquapark a v roce 2021 činila návštěvnost necelé 2 miliony návštěvníků.

Společnost DCN dodala síťová řešení pro připojení koncových zařízení do LAN infrastruktury a poskytování Wi-Fi konektivity pro návštěvníky parku. DCN infrastruktura je použita k připojení pokladen, turniketů, kamerových systémů a čidel a hlavní část řešení sítě sestává ze switchů DCN propojených optickými trasami:

Wi-Fi pokrytí zajišťují přístupové body Wi-Fi 5 - 8 outdoor a 19 indoor AP spravovaných bezdrátovým kontrolérem.

 

Fotbalová akademie Lech Poznaň

Fotbalová akademie (LPFA) je síť několika desítek fotbalových škol pro děti ve věku 4-12 let. Fotbalová akademie je základním tréninkovým systémem několikanásobného polského mistra – Lechu Poznaň. Akademie slouží k efektivnímu výběru talentů a rozvoje jejich dalšího sportovního růstu.

Pro efektivní využití nových tréninkových metod poskytla společnost technologické zázemí – pokrytí tréninkových prostor a zázemí bezdrátovými Wi-Fi technologiemi.

Řešení bezdrátové sítě je tvořeno 26 Wi-Fi 5 přístupovými body WL8200-I2-R2, bezdrátovým kontrolérem DCWS-6028-C a vše je zapojeno a napájeno ze 3 PoE switchů S5750E-28X-P-SI(R2).

 

Hotely

Elements Hotel & Spa Świeradów-Zdrój

5hvězdičkový Elements Hotel & Spa v lázeňském městečku Świeradów-Zdrój na polské straně Jizerských hor je luxusní wellness hotel s necelými 300 pokoji/apartmány.

Společnost DCN realizovala pokrytí hotelových pokojů a prostor bezdrátovým signálem výkonného standardu Wi-Fi 6. Bezdrátové připojení poskytuje 210 indoor přístupových bodů WL8200-X2 doplněných outdoor modely WL8200-IT3, celá bezdrátová síť je řízena kontrolérem DCWS-6028-C.

 

Belmonte Hotel Krynica-Zdrój

5hvězdičkový Hotel Belmonte v lázeňském městečku Krynica-Zdrój v Nízkých Beskydech v jihovýchodním Polsku disponuje 250 pokoji, wellness, bazény i konferenčními místnostmi a polohou přímo u sjezdovky vybízí k zimním radovánkám.

Společnost DCN realizovala aktivní část hotelové síťové infrastruktury – výkonné L3 switche řady S5750E – celkem 15 switchů pro připojení kamer a přístupových bodů (PoE modely) a pro připojení dalších zařízení – vše propojené do 10G optické sítě.

 

Vzdělávání

Program OSE

Program Polish National Educational Network polského Ministerstva digitalizace vytvářející veřejnou telekomunikační síť, která poskytuje rychlé, bezplatné a bezpečné připojení k internetu školám v celém Polsku. Realizaci a provoz sítě zabezpečuje Národní výzkumný ústav NASK, na financování projektu se spolupodílely fondy EU.

Pro vybudování této sítě dodala společnost DCN přes 2000 switchů do různých částí této sítě.

description: ; keywords: ;