Gigabitová enkrypce pro IP sítě

Gigabitové šifrování po IP sítích

Nové zařízení od firmy Engage Communications (USA) otevírá svým uživatelům nové možnosti v zabezpečení v rámci stávajících paketových sítí. Šiforvání je založené na AES algoritmu (256-bitový klíč), který nabízí vysoký standard bezpečnosti přes více vrstev OSI modelu při zachování propustnosti propustnost až 1Gbps.

Engage BlackDoor se instaluje na vstup existující sítě a přináší okamžitý bezpečnostní upgrade. Výhodou je nezávislost na ostatních zařízeních. Upgrade proběhne pouhou instalací zařízení BlackDoor, ostatní síťové prostředky zůstávají beze změny. Implementaci zvládne kdokoli se základní znalostí IP protokolu. Engage BlackDoor je možné nasadit jak pro bod-bod, tak bod-multibod aplikace. Podporuje JUMBO rámce až do velikosti 9000 bytů v reálném čase.

 

Enkrypce v rámci OSI modelu

Layer 2 - bridge

Rozhraní na druhé vrstvě OSI modelu, rámce jsou enkryptovány nad spojovou vrstvou a odesílány na patřičnou cílovou adresu interním bridgem.

Layer 3 - router

Rozhraní na třetí vrstvě OSI modelu, pakety jsou enkryptovány nad síťovou vrstvou a mohou být staticky nebo dynamicky směrovány do cílové sítě interním routerem.

Tunel

Častokrát je pro zabezpečení přenosu mezi dvěma sítěmi nutné použít enkryptovaný tunel. V tomto případě uživatel může vytvořit cílovou tabulku, celý paket se enkryptuje a odesílá se na danou cílovou adresu.

MPLS

Multi Protocol Label Switching nabízí přenos přes virtuální privátní cestu do cílové sítě. Tato cesta však nezaručuje bezpečnost datových paketů. BlackDoor může enkryptovat pouze vlastní obsah MPLS paketů, MPLS značky (labely) zůstávají beze změny.

description: Gigabitová enkrypce Engage BlackDoor; keywords: Enkrypce, Šiforvání, Engage BlackDoor, MPLS, Multi Protocol Label Switching, Kódování nad OSI;