SFP kompatibilní k CISCO, HP, JUNIPER, HUAWEI aj.

Kompatibilita OEM vložných modulů

Slyšeli jste o tom, že lze do Vaší značkové technologie pořídit výrazně levnější SFP moduly než ty s nápisem na zařízení, tzv. OEM produkty? Tato informace Vám pravděpodobně vrtá hlavou stejně jako všem ostatním před tím, než stav vyhodnotili a OEM moduly vyzkoušeli. Bez zkušenosti si nemůžete být úplně jistí. Na místě jsou také pochybnosti ohledně dodržení podmínek záruky, resp. jestli celé řešení bude fungovat ve Vašem dohledu? Na tyto otázky zde naleznete odpovědi.

 

Obrana výrobců aktivních prvků proti použití SFP třetích stran (OEM)?

OEM SFP WDM

Nejvíce rozšířená metoda je speciální kód "check code", který výrobce nahrává do jeho značkových optických transceiverů. Po nainstalování optického transceiveru si přepínač daného výrobce načte z transceiveru tuto informaci, a pokud v modulu není nahraný správný check code, pak se port zařízení automaticky přepne do módu disabled.

Na rozdíl od některých produktů dostupných na českém trhu neobsahují námi dodávané OEM moduly kopii originálního kódu CISCO/HP,  ale vlastní check code.

Nejedná se tedy o jakékoli porušení práv duševního vlastnictví, jako jsou patenty a autorská práva. Provozování našich OEM modulů je tedy legální a právně nenapadnutelné.

 

Nasazení OEM modulů tam, kde výrobce nemá odpovídající řešení

Stojí za to zde zmínit, že se nejedná pouze o cenu samostatného modulu, ale u OEM výrobců máme zpravidla k dispozici více variant a možností: například pro 30km trasu není třeba pořizovat velmi drahý 70km originální CISCO/HP transceiver, je výhodnější nasazení OEM transceiveru s odpovídajícím 30km dosahem, a to i provozně. Ovšem CISCO ani ostatní jej ve své nabídce nemají.

 

Dostupnost SFP, XFP, ... dle výrobců

Alternetivo dnes pokrývá kompletní sortiment transceiverů.

Základní typy OEM transceiverů pro použití v uzamčených produktech třetích výrobců jsou dostupné k odběru ihned, méně běžné typy (STM, Fiber Channel a pod.) pak do 2 - 3 týdnů.

V tabulce níže jsou "na proklik" připravené filtry dle požadované značky:

Moduly se speciálním firmwarem kompatibilní s produkty dalších hlavních výrobců dostupných na našem trhu jako Alcatel, Allied Telesyn, Avaya, Extreme, Entrasys, Foundry, HUAWEI, Netgear, SMC a Trendnet, jsou dostupné také, ale preferujeme telefonickou konzultaci.

Portál B2B Alternetivo nabízí snadnou orientaci v produktových řadách a velmi jednoduchý výběr správného modelu skrze parametrický filtr.

 

Používané zkratky a názvosloví:

OC, Optical Carrier == Série fyzických protokolů (OC-1, OC-2, OC-3 atd.) definovaných pro standard přenosu technologií SONET. Základní rychlost je 51,84 Mb/s (OC-1), další stupně jsou násobky této rychlosti podle čísla v označení protokolu. Používá se hlavně v USA, v Evropě je operátory používaný spíše standard SDH.

SDH Synchronous Digital Hierarchy == Standard definující formáty a rychlosti pro přenosy dat po optických kabelech. SDH je obdoba amerického standardu SONET, včetně základní rychlosti STM-1 155,52 Mb/s.

STM-1, Synchronous Transport Module Level 1 == Jeden z mnoha formátů SDH, specifikující strukturu rámců pro linky 155,52 Mb/s používaný pro přenosy v operátorských sítích. Další stupně (STM-4, STM-16) jsou násobky základní rychlosti.

Fiber Channel == Gigabitová přenosová technologie primárně používaná v SAN (Storage Area Network) sítích pro propojení diskových a datových polí např. se servery. Pracuje většinou redundantně, ale nasazuje se někdy i na spoje bod-bod. Jako přenosové médium slouží nejen optické, ale i metalické kabely. Fiber Channel produkty jsou dostupné ve verzích 1, 2, 4 a 8Gbps. V současnosti již existuje standard na 10Gb.

Gigabit Ethernet == Technologie typu Ethernet zajišťující přenosovou rychlost až 1Gbps. Definována byla standardem IEEE 802.3z v roce 1998 (pro optické kabely 1000BASE-SX, 1000BASE-LX a 1000BASE-CX pro vyvážené stíněné metalické kabely s dosahem jen 25m) a rozšířena byla v roce 1999 standardem IEEE 802.3ab (pro metalické kabely Cat5e, Cat6 - 1000BASE-T). Od vydání standardu IEEE 802.3ab došlo k postupnému rošíření této technologie z páteřních spojů až do dnešní podoby, kdy je běžné připojování koncových uživatelů touto rychlostí.

10 Gigabit Ethernet == Technologie typu Ethernet zajišťující přenosovou rychlost až 10Gbps. Definována byla standardem IEEE 802.3ae v roce 2002.

DMI == Sada diagnostických funkcí optického transceiveru dle standardu MSA SFF-8472. Transceivery vybavené digitální diagnostikou umožňují i vzdáleně v reálném čase sledovat provozní teplotu, napětí, výkon vysílače, úroveň přijímaného signálu a další údaje související z provozem optického transceiveru.

 

Konkurenční výhoda OEM transceiverů

Transceivery jsou dodávány přímo od prvovýrobců, kteří vyrábějí i pro výše uváděné značky. To Vám přináší konkurenční výhodu - neplatíte již nic navíc žádnému dalšímu „překupníkovi“. Obchodní cesta produktu je krátká: prvovýrobce > Alternetivo > zákazník.

Standardně poskytujeme na tyto optické moduly záruku 24 měsíců. Rozšíření záruky, jako u originálních modulů, je standardní možnost i pro naše OEM transceivery.

Poskytujeme technickou podporu a pomoc při návrhu optimálního transceiveru pro danou aplikaci, projektovou podporu, možnost bezplatné krátkodobé zápůjčky na otestování.

Pro Vaše speciální jednovláknové (bi-directional) aplikace máme k dispozici ověřené SFP typu CWDM a DWDM. I tyto "špeky" jsou dlouhodobě prověřeny a používá je kromě mnoha podnikových zákazníků i řada významných alternativních operátorů v ČR a SR.

 

Reference

Výhody používání OEM modulů získávají rychle oblibu mezi zákazníky na celém světě. Z identických důvodů říkají "Ano" tranceiverům od Alternetiva i místní ISP operátoři, systémoví integrátoři a také dodavatelé ICT technologií.

ICT firmy

 • AG COM
 • IBM Česká republika
 • INTERCOM SYSTEMS
 • NECOSS
 • Siemens Enterprise Communications
 • SuperNetwork
 • ÚVT

Operátoři

 • ČD - Telematika
 • Dial Telecom
 • Telefónica Czech Republic
 • TETA s.r.o.
 • T-Systems Czech Republic
 • UPC Česká republika

Státní správa

 • Krajský úřad Plzeňského kraje
 • Krajský úřad kraje Vysočina


Více informací k jednotlivým modulům zde na přehledu SFP modulů.

description: Problematika CISCO kompatibility pro optické transceivery SFP, XFP, XENPAC, X2; keywords: optické transceivery SFP pro cisco, optické moduly SFP pro cisco, SFP CISCO transciever, cisco kopatibilní, cisco module, SFP CISCO, CISCO SFP compatible, SFP CISCO, SFP HP, cisco compatible sfp, hp compatible sfp, compatible sfp, conector sfp cisco, rout;