Platformy pro správu switchů a přístupových bodů RUCKUS

Jak spravovat switche a přístupové body RUCKUS

 

Ruckus SmartZone

Ruckus Smartzone 100

Ruckus SmartZone je vysoce výkonný hardwarový či virtuální kontrolér, který umožňuje obsáhlou konfiguraci, živé monitorování a troubleshooting jak access pointů, tak switchů přes jedno uživatelské rozhraní.

Vysoce zjednodušuje nastavení a management sítě a zvyšuje bezpečnost. Ať už budujete síť jakéhokoli měřítka, SmartZone kontroléry poskytují flexibilitu a podporují i ty nejsofistikovanější možnosti nasazení.

Ruckus virtuální SmartZone (vSZ) se instaluje na virtuální prostředí a je jeden z mála virtuálních managementů, který není limitován prostředím, tedy je možné jej nainstalovat na KVM hypervisor, Hyper-V/Azure nebo VMware.

Hlavní výhody Ruckus SmartZone:

 • Škálovatelnost
 • Možnost podpory starších přístupových bodů (Ruckus SmartZone je možné dělit do určitých zón, přičemž každá vytvořená zóna může běžet na jiném FW, což v praxi znamená, že může podporovat i starší přístupové body)
 • Nativní podpora IoT
 • Redundantní řešení
 • Ideální nástroj pro Managed Service Providery (MSP)

 

Ruckus Unleashed

Ruckus Unleashed je výkonné, jednoduše spravovatelné a cenově dostupné portfolio access pointů, které bylo navrženo s myšlenkou snížení nákladů pro majitele menších podniků, kteří vyžadují kvalitní Wi-Fi síť.

Ruckus Unleashed Access PointsDíky vestavěným kontrolérům není třeba investovat do odděleného zařízení a velkého IT týmu – celou vaši síť můžete kompletně spravovat z počítače či telefonu. A pokud spravujete více sítí? Můžete je všechny přehledně ovládat skrze Unleashed Multi-Site Manager.

Hlavní výhody Ruckus Unleashed:

 • Jednoduché na nasazení
 • Jednoduché na správu
 • Levné, ucelené řešení
 • Správa vybraných ICX switchů
 • Možnost správy přes mobilní aplikaci

 

Ruckus Cloud

Ruckus Cloud je nejinovativnější varianta managementu, která umožňuje jednoduše spravovat, optimalizovat a provádět troubleshooting podnikových sítí přes webové rozhraní či aplikaci.

Díky využití umělé inteligence a cloudové platformy nabízí spoustu dalších inovativních nástrojů a funkcí, díky kterým lze síť ještě lépe kontrolovat a udržovat v provozu.

Ruckus Cloud je rozhodně ze všech dostupných managementů nejvíce inovativní, v posledním roce prošel také nejvíce aktualizacemi vůbec, celkový trend je tedy více než jasný - je nakloněný právě cloudové správě, ve které je jednoduchost, flexibilita a škálovatelnost. Cloud je hostovaný výrobcem, který garantuje dostupnost 24/7.

Ruckus Cloud je v současné době možné vyzkoušet zdarma.

Hlavní výhody Ruckus Cloud:

 • Intuitivní prostředí
 • Jednoduché na škálování
 • Bezproblémové nasazení
 • Reporty a analytika

 

Ruckus ZoneDirector (prodej ukončen)

Hardwarový kontrolér ZoneDirector je fyzický box, který nachází využití ve správě Wi-Fi přístupových bodů.

Ruckus ZoneDirector 3000Tradiční nástroj na řízení Wi-Fi sítí je stále oblíbený mezi uživateli, kteří kladou důraz na jednoduché nasazení a provoz v kombinaci s vysokou dostupností a bezpečností. ZoneDirector bohužel neumožňuje správu Ruckus ICX switchů.

 

 

Hlavní výhody Ruckus ZoneDirector:

 • Bezpečnost
 • Jednoduchá správa
 • Cena

 

Ruckus ICX

To je flexibilní škálovatelnost a velice jednoduchá a intuitivní správa všech prvků v síti. Ruckus inovuje napříč celým portfoliem ať už u svých bezdrátových nebo síťových prvků a postupně se propracovává na samý vrchol celé síťové infrastruktury. Ruckus ICX síťové prvky bezproblémově pracují s Ruckus Wi-Fi portfoliem a zajišťují vynikající propustnost i pro ty nejnáročnější aplikace. Portfolio ICX switchů nabízí mnoho konfigurací, začínající na menších, kompaktních, které nemusí být umístěny ani v rozvaděči a pokračují až do velkých core switchů s více síťovými protokoly.

Ruckus ICX stacking

Rodina produktů Ruckus ICX nabízí stohování až 12 zařízení, což zabezpečuje vysokou hustotu portů a stohování je možné provádět na vzdálenost až 10 km pomocí standardních ethernetových kabelů. Ruckus stoh může být centrálně spravován z jedné IP adresy, vytvářející active-standby architekturu. Jedna z hlavních výhod stohování na vzdálenosti až 10 km je, že díky tomu jsou použitelné, jak pro menší sítě, tak pro komplexní velké zapojení. V případě menších updatů firmwaru mezi vydáním hlavní nové verze je upgrade softwaru podporován v provozu ISSU, to umožňuje stohu být updatován na novou verzi s opravdu jen minimálním přerušením. ICX stohovací porty můžou být také použity jako data porty.

Správa ICX switchů v různých managementech

Ruckus Networks investoval v poslední době mnoho zdrojů do portfolia ICX přístupových switchů, vydal například naprosto nové agregační a core switche. Tedy se snaží svým portfoliem dodávat ucelené řešení, kdy je možné zaujmout všechny zákazníky, bez ohledu na to, v jakém segmentu se pohybují.

V následující novince bychom vám však rádi přiblížili možnosti managementu právě těchto switchů, protože zde se událo mnoho novinek.

 

Nově je možnost přidat a spravovat ICX switche v síťovém kontroléru SmartZone, jak ve virtuální, tak hardwarové applianci. Například tedy vaše síť, která se skládala třeba jen z přístupových bodů, může být snadno rozšířena o fixní síťovou infrastrukturu. Kontrolér Ruckus SmartZone je moderní platforma, která je navržena jako centralizované řešení vhodné například pro multitenantní použití spravované MSP (Managed Service Provider).
Dále Ruckus Networks přidal správu ICX switchů také do managementu Unleashed, což je bezkontrolérové řešení zejména pro menší podniky a sítě. Management Ruckus Unleashed je systém, který běží na firmwaru přístupových bodů, kdy jeden přístupový bod, takzvané „master AP“, funguje jako kontrolér. Management Unleashed se dá spravovat i z mobilní aplikace.
Ruckus nezapomněl ani na cloudové prostředí, kam plánuje správu ICX také přenést. Zatím jsme viděli beta testování a za nás v Alternetivu musíme říct, že cloudová správa vypadá velice jednoduše a zároveň efektivně. Ruckus Cloud je hostovaný výrobcem a odpadá jakákoliv nutnost mít vlastní výpočetní techniku pro správu sítě. Ruckus Cloud má velice hezké grafické rozhraní a dá se také spravovat přes mobilní aplikaci.


Od loňského roku je možné pro urychlení a zjednodušení nasazení Ruckus ICX switchů použít i Ansible. Moduly jsou k dispozici na support portále Ruckus.

Ve zkratce, Ruckus se snaží spojit, jak bezdrátovou, tak síťovou správu do jednoho uceleného řešení, kde je potom pouze na zákazníkovi, jaký management zvolí a bude mu nejvíce vyhovovat.

description: ; keywords: ;