DCN aktivní prvky

Atraktivní síťové prvky IPv6

OEM SFP WDM

Hledáte do Vaší sítě alternativní technologii s garancí IPv6? Máte obavy o spolehlivost, nechcete riskovat problémy, nicméně i tak je Vaším "až posledním" zájmem úspora nákladů? Nejste první, řada ISP operátorů takovou technologii prověřila a využívá ji pro svůj další rozvoj.

Nenechte tuto výhodu ležet stranou, vyzkoušejte DCN aktivní prvky co nejdříve, je to snadné i díky první technické podpoře zdarma.

Řešení od této značky zasahují do celé řady síťových oblastí, těžištěm jsou switche a routing switche. Do cenově atraktivních nabídek přináší funkcionalitu a podporu zařízení nejvyšších tříd.

Dostupnost nabídky naleznete zde, výběr přes parametrický filtr.


Konec volných IPv4 adresních bloků

Datum 31.1. 2011 můžeme považovat za jeden z nejvýznamnějších milníků historie internetu. V tento den došlo k přerozdělení posledních bloků adres protokolu IPv4 z doménového registru IANA. Zvěsti o vyčerpání adres protokolu IPv4 zde kolují již velmi dlouhou dobu. Na intenzitě daná situace nabrala zejména v průběhu minulého roku. Ve výsledku jich v globálním registru IANA zůstalo posledních pět a ty dnes byly přerozděleny mezi regionální registry.

IPv4 vs IPv6

Dej přednost IPv6

Oba protokoly IPv6 i IPv4 se vyznačují vzájemnou nekompatibilitou. Tímto byl tvůrcům protokolu IPv6 usnadněn jeho návrh, nicméně to pak komplikuje jeho vlastní implementaci v sítích. Ve většině moderních operačních systémů (OS) je proto ve výchozím nastavení povolena tzv. „dvojitá IP vrstva“ (dual stack – RFC4213).

IPv4 vs IPv6

S prioritizací IPv6 v dual stacku je spjata i problematika překladu démových jmen na IP adresy prostřednictvím AAAA resp. A záznamů. I tímto je zaručeno, že klientský systém přednostně využívá protokol IPv6. Obvykle je možné toto chování pozměnit modifikací tabulky preferencí na úrovni OS (viz RFC3484). Zde však do hry vstupují navíc i vlastní aplikace, jejichž preference může být odlišná. Nativní použítí dual stacku společně s preferencí protokolu IPv6, o kterém většina uživatelů vůbec netuší s sebou nese i značné problémy. Cítí se být ochránění prostřednictvím používaného SW firewallu, jehož pravidla se obvykle vztahují pouze na protokol IPv4.Leadership DCN začal oceněním IPv6 Gold Medal

V září roku 2005 se DCN stalo prvním výrobcem síťových technologií, který měl celé své portfolio produktů s certifikací "IPv6 Ready Gold Medal".

OEM SFP WDM

V roce 2008 získává DCN jako první "IPv6 Ready Enhancement Certificate" a stává se jedním z lídrů IPv6 networkingu celého světa.

V roce 2009 bylo DCN jediným výrobcem, který získal certifikaci "IPv6 DHCPv6 Authentication" a úspěchy R&D oddělení si získávají pozornost celého světa.

V roce 2010 získává skupina DCN ocenění "Business Award on IPv6 Network Authentication and Industry".

DCN dnes nabízí ucelenou řadu produktů a řešení se silným důrazem na inovaci, spolehlivost a uživatelskou dostupnost. Nabízené platformy přichází s řešením pro sítě typu LAN, MAN i WAN. Hlavní potenciál DCN dnes nalezneme především právě v kompletním portfoliu switchů nabízejících technologicky velmi vyspělé řešení od malých 1U boxů dostupných i pro segment SMB, přes tradiční enterprise řešení FE / GE switchingu, až po nejnáročnější šasi řešení splňující požadavky na vysokou dostupnost a podporu pokročilých routovacích protokolů, včetně MPLS a MPLS VPN řešení.O výrobci

Společnost Digital China Networks (dále DCN) vznikla v roce 2000 z původní síťové divize společnosti Lenovo (Lenovo Holding si dodnes udržuje svůj podíl v DCN). Během posledních deseti let tak navazuje na původní síťové znalosti skupiny Lenovo a soustředí se na vývoj inovativních síťových řešení pro prostředí ethernetu.

Lenovo si v DCN stále drží podíl

V posledních letech se DCN stává jedním z lídrů v oblasti vývoje a výroby prvků a řešení pro moderní networking se silnou expanzí i mimo Čínu a Asii. Dnes působí společnost DCN celosvětově se zastoupením ve více než 40 státech prostřednictvím více než 120 lokálních partnerů.

DCN dnes nabízí ucelenou řadu produktů a řešení se silným důrazem na inovaci, spolehlivost a uživatelskou dostupnost. Nabízené platformy přichází s řešením pro sítě typu LAN, MAN i WAN. Hlavní potenciál DCN dnes nalezneme především právě v kompletním portfoliu switchů nabízejících technologicky velmi vyspělé řešení od malých 1U boxů dostupných i pro segment SMB, přes tradiční enterprise řešení FE / GE switchingu, až po nejnáročnější šasi řešení splňující požadavky na vysokou dostupnost a podporu pokročilých routovacích protokolů, včetně MPLS a MPLS VPN řešení.Operační systém DCNOS - pokročilá správa a diagnostika

Všechny produkty switching platformy DCN pracují se společným operačním systémem DCNOS, který disponuje velmi pokročilou správou a diagnostikou. Tento operační systém, resp. jeho správa, je řešena v duchu současných trendů unifikace CLI pro snadnou migraci specialistů alternativních platforem na platformu DCN.

Mezi hlavní přednosti DCNOS patří především:

 • unifikovaný operační systém s vyspělým CLI
 • špičkové diagnostické možnosti
 • vysoká flexibilita s doplňkovými funkcemi (např. advanced debugging), které vedou ke zjednodušení provozu sítě a efektivnějšímu odhalování chyb
 • QoS a další funkce pro VoIP a video aplikace
 • nejdůležitější L2 funkce (vč. VLAN, QinQ, Linková agregace LACP,MSTP/RSTP Spanning Tree)
 • soubor pokročilých bezpečnostních funkcí (vč. 802.1x, Radius, DHCP, IGMP snooping, MAC-based login, ACL)
 • sada L2 funkcí umožňující vytvoření plně redundantní síťové topologie (MRPP, LACP, MSTP/RSTP)
 • kompletní SW řešení v ceně boxů bez dalších licenčních poplatků
 • podpora IPv6 včetně managementu a základních bezpečnostních funkcí, IPv4/IPv6 dual-stack usnadňuje migraci IPv4 do IPv6 sítí, celá řada certifikátů IPv6
 • velmi propracovaná podpora protokolů IPv6 (vč. DHCPv6 snooping, DHCPv6 Relay/Server, DHCPv6 option37/38, IPv6 source guard, IPv6 MLD v1/v2 snooping, IPv6 static routes, RIPng, OSPFv3, BGP4+, IPv6 Tunneling)

 

Výběr z portfolia DCN - L2 switche

Řada DCS-3950

Fast Ethernet(FE) switche disponují 2 až 4 Gigabit Ethernet (GE) uplink porty. Technologie L2, jako například Ring Protection, zvyšují spolehlivost sítě a spolu s dalšími funkcemi umožňují vytvořit výkonnou a zálohovanou síťovou infrastrukturu. Switche jsou navrženy pro provoz jak v IPv4, tak i v IPv6 sítích. Tuto skupinu switchů lze nasadit jako hlavní přístupový prvek sítí různých velikostí. Vhodné jsou pro síťové aplikace s přenosem dat, hlasu i videa (tzv. Triple play), podpora Power over Ethernet.

Připravený filtr pro switche DCS-3950

Switch DCN 3950

Klíčové vlastnosti:

 • FE metalické porty 10/100
 • GE uplink metalické porty 10/100/1000 nebo SFP (Combo porty)
 • varianty s PoE i bez PoE
 • jednotný operační systém prvků DCN pro usnadnění konfigurace
 • možnost DC napájení
 • 19“ a stolní provedení

Řada DCS-4500

Gigabit Ethernet (GE) switche s fixními GE porty. Technologie L2, jako například Ring Protection, zvyšují spolehlivost sítě a spolu s dalšími funkcemi umožňují vytvořit výkonnou a zálohovanou síťovou infrastrukturu. Switche jsou navrženy a fungují pro provoz jak v IPv4, tak i v IPv6 sítích. Výhodné je nasadit je jako agregační prvek v sítích středních velikostí a přístupový prvek sítí všech velikostí. Jsou vhodné pro síťové aplikace s přenosem dat, VoIP i videa (tzv. Triple play), podporují Power over Ethernet. Tuto řadu doporučujeme jako vhodné Gigabitové řešení přístupové vrstvy podnikových sítí nebo jako základní Gigabitové řešení pro agregaci serverů. V provedení SFP doporučujeme jako vhodné řešení pro přístupovou vrstvu FTTH sítí.

Připravený filtr pro switche DCS-4500

Klíčové vlastnosti:

 • Gigabit Ethernet porty metalické 10/100/1000 nebo SFP
 • GE uplink metalické porty 10/100/1000 nebo SFP (Combo porty)
 • podpora statického a inter-VLAN směrování
 • varianty s PoE i bez PoE
 • jednotný operační systém prvků DCN pro usnadnění konfigurace
 • 19“ a stolní provedení

 

L3 lite switche

Řada DCRS-5750

Gigabit Ethernet (GE) routing switche s 2 expanzními moduly s možností rozšíření o 1G SFP (až +4) a 10G porty (až +4). Technologie L2/L3, jako například Ring Protection, zvyšují spolehlivost sítě a spolu s dalšími funkcemi umožňují vytvořit výkonnou a zálohovanou síťovou infrastrukturu. Switche jsou navrženy a fungují pro provoz jak v IPv4, tak i v IPv6 sítích. Výhodné jsou pro nasazení jako centrální prvek v sítích středních velikostí, agregační a přístupový prvek sítí všech velikostí nebo jako hraniční prvek IPv4 a IPv6 sítí. Vhodné jsou pro síťové aplikace s přenosem dat, hlasu i videa, podporují PoE. V provedení SFP doporučujeme jako vhodné řešení pro přístupovou vrstvu FTTH sítí. V provedení s metalickými porty doporučujeme jako pokročilé řešení Gigabitového přístupu do podnikové sítě, nebo jako agregační prvky pro sítě středního rozsahu.

Připravený filtr pro switche DCS-5750

Klíčové vlastnosti:

 • Gigabit Ethernet porty metalické 10/100/1000 nebo SFP sloty pro GE a 10-GE uplink moduly
 • varianty s PoE i bez PoE
 • jednotný operační systém prvků DCN pro usnadnění konfigurace
 • základní L3 funkce (static, RIP, VRRP)
 • 19“ provedení

 

L3 switche

Řada DCRS-5960 series

Pokročilé Gigabit Ethernet (GE) routing switche s 2 expanzními moduly s možností rozšíření o 1G SFP (až +4) a 10G porty (až +4). Technologie L2/L3, jako například Ring Protection, zvyšují spolehlivost sítě a spolu s dalšími funkcemi umožňují vytvořit výkonnou a zálohovanou síťovou infrastrukturu. Switche jsou navrženy a fungují pro provoz jak v IPv4, tak i v IPv6 sítích. Výhodné jsou pro nasazení jako centrální prvek v sítích středních velikostí, agregační a přístupový prvek sítí všech velikostí, nebo jako hraniční prvek IPv4 a IPv6 sítí. Dále jsou vhodné pro síťové aplikace s přenosem dat, VoIP i videa, podporují Power over Ethernet. Doporučujeme jako pokročilé L3 řešení agregační a core vrstvy sítí všech rozsahů.

Připravený filtr pro switche DCRS-5960

Klíčové vlastnosti:

 • GE porty metalické 10/100/1000 nebo SFP sloty pro GE a 10-GE uplink moduly
 • varianty s PoE i bez PoE
 • jednotný operační systém prvků DCN pro usnadnění konfigurace
 • pokročilé L3 funkce (RIP, OSPF, BGP, PIM-DM/SM/SSM, VRRP, BFD, LDP, MPLS, MPLS L3VPN)
 • kompletní sada L2 a L3 funkcí umožňuje vytvoření plně redundantní síťové topologie (MRPP, LACP, MSTP/RSTP, dynamické směrování, VRRP)
 • externí RPS umožňuje zálohování napájení
 • možnost DC napájení
 • 19“ provedení

Řada DCRS-5980

Pokročilé Gigabit Ethernet (GE) routing switche s 2 expanzními moduly s možností rozšíření o 1G SFP (až +4) a 10G porty (až +4). Technologie L2/L3 jako například Ring Protection, zvyšují spolehlivost sítě a spolu s dalšími funkcemi umožňují vytvořit výkonnou a zálohovanou síťovou infrastrukturu. Switche jsou navrženy a fungují pro provoz jak v IPv4, tak i v IPv6 sítích. Jejich nasazení jako centrální prvek v sítích středních velikostí, agregační a přístupový prvek sítí všech velikostí, anebo jako hraniční prvek IPv4 a IPv6 sítí rozhodně není chybou. Jsou vhodné pro síťové aplikace s přenosem dat, hlasu i videa, podporují Power over Ethernet. Doporučujeme jako pokročilé L3 řešení agregační a core vrstvy sítí všech rozsahů.

Připravený filtr pro switche DCRS-5980

Klíčové vlastnosti:

 • GE porty metalické 10/100/1000 nebo SFP sloty pro GE a 10-GE uplink moduly
 • varianty s PoE i bez PoE
 • jednotný operační systém prvků DCN pro usnadnění konfigurace
 • pokročilé L3 funkce (RIP, OSPF, BGP, PIM-DM/SM/SSM, VRRP, BFD, LDP, MPLS, MPLS L2/L3VPN, VPLS, H-VPLS)
 • kompletní sada L2 a L3 funkcí umožňuje vytvoření plně redundantní síťové topologie (MRPP, LACP, MSTP/RSTP, dynamické směrování, VRRP)
 • externí RPS umožňuje zálohování napájení
 • možnost DC napájení
 • 19“ provedení

Řada DCRS-6500 series

Pokročilé 10 Gigabit Ethernet (GE) routing switche s až 48 10G SFP+ porty a čtyřmi 40G QSPF+ porty. Technologie L2/L3 jako například Ring Protection, zvyšují spolehlivost sítě a spolu s dalšími funkcemi umožňují vytvořit výkonnou a zálohovanou síťovou infrastrukturu. Switche jsou navrženy a fungují pro provoz jak v IPv4, tak i v IPv6 sítích. Výhodné jsou pro nasazení jako centrální prvek v sítích středních velikostí, agregační a přístupový prvek sítí všech velikostí, anebo jako hraniční prvek IPv4 a IPv6 sítí. Vhodné jsou pro síťové aplikace s přenosem dat, hlasu i videa, podporují Power over Ethernet. Doporučujeme jako pokročilé L3 řešení 10G agregační vrstvy datacenter, pro páteřní linky, MAN a WAN sítě.

Připravený filtr pro switche DCRS-6500

Klíčové vlastnosti:

 • 10 GE SFP+ porty, 40G QSFP+ uplink porty
 • jednotný operační systém prvků DCN pro usnadnění konfigurace
 • celková přepínací kapacita 1,28 Tbit/s
 • pokročilé L3 funkce (RIP, OSPF, BGP, PIM-DM/SM/SSM, VRRP, BFD, LDP, MPLS, MPLS L2/L3VPN, VPLS, H-VPLS)
 • kompletní sada L2 a L3 funkcí umožňuje vytvoření plně redundantní síťové topologie (MRPP, LACP, MSTP/RSTP, dynamické směrování, VRRP)
 • profesionální datacentrové funkce, FCoE, TRILL, IEEE DCB, IEEE VEPA, VSF
 • externí RPS umožňuje zálohování napájení
 • modulární zdroje i větráky
 • 19“ provedeníReference

Výhody a náskok DCN aktivních prvků získávají rychle oblibu zejména mezi ISP operátory. Z identických důvodů začíná být také dodáván systémovými integrátory v ICT oboru.

ICT firmy

 • Arpa
 • Camea
 • MERIT GROUP
 • SITEL
 • Softex NCP
 • Telefonica Czech Republic
 • Telemont

ISP Operátoři

 • CASABLANCA INT
 • Bubakov.net
 • Internethome
 • Internet Expert
 • JON.CZ

 

 • Necoss
 • PilsFree
 • STARNET
 • SychrovNET

Více informací k jednotlivým řadám aktivních prvků DCN přímo zde na přehledové stránce.

description: Aktivní prvky DCN Networking - světový leader v oblasti IPv6 networkingu; keywords: IP;IP switching; switch; router; routing; IPv6; networking;