Ruckus Unleashed

Bezkontrolérové řešení pro správu Wi-Fi sítě i switchů Ruckus Networks

Ruckus Unleashed je vysoce výkonné, snadno nastavitelné, snadno spravovatelné a cenově dostupné portfolio přístupových bodů. Tyto přístupové body, stejně jako všechny ostatní, které Ruckus Networks nabízí, používají patentované technologie k zajištění špičkového výkonu, nezávisle na segmentu použití.

Klíčová přidaná hodnota přístupových bodů, které nesou označení Unleashed, je v jejich managementu. Management Unleashed je bezkontrolérové řešení, kdy o správu sítě jako takové se stará jedno „master AP“, neboli hlavní přístupový bod. Není tedy nutné pořizovat do této sítě kontrolér nebo začleňovat ji do cloudového managementu. Díky tomu vychází tento management cenově velice přívětivě. S tímto managementem se dají spravovat nejen přístupové body, ale i switche. Unleashed nabízí ucelený management celé vaší sítě.

Ruckus Unleashed je určen pro malé a středně velké podniky (SMB), celá infrastruktura v managementu Unleashed se může rozšířit až do 128 přístupových bodů, 2048 klientů a 8 switchů na jedno nasazení (jeden site). Síť lze spravovat také z mobilní aplikace, tedy prakticky odkudkoli, stačí pouze připojení k internetu. Unleashed je navržený tak, aby byl velice snadno škálovatelný. Můžete například začít na 10 přístupových bodech a pak bez jakéhokoliv příplatku rozšířit svou síť o dalších 10.

 

 

Důležité vlastnosti managementu Unleashed pro podnikové použití

Služby pro hosty – Poskytněte hostům bezpečný a výkonný přístup k Wi-Fi síti a zároveň velice snadno izolujte jejich provoz od vaší interní sítě. Dále je také možnost přizpůsobit svůj captive portál vlastním logem nebo značkou. Přístup do sítě je možný poskytovat pomocí guest passů nebo autentizací pomocí sociálních sítí.

Aplikační vizibilita a řízení – Monitoruje celou síť a rozeznává přes 2200 aplikací, neustále nebo podle rozvrhu provádí deep packet inspekci, kdy monitoruje ty aplikace, které spotřebovávají nejvíce zdrojů. Dále je také možnost limitovat přístup do některých aplikací, například Youtube.

Wi-Fi Calling – Zlepšuje celkovou kvalitu telefonních hovorů přenášených přes WiFi síť. V případě, že je tato funkce zapnutá, management provádí další opatření jako identifikace, klasifikace a označování příchozích hovorů, čímž se zlepší odezva a jitter.

Odolnost – Přístup k tiskárnám a zařízením v síti zůstává aktivní i po výpadku internetu. Uživatelé nejsou odpojeni ani v případě, že jeden nebo více přístupových bodů selže.

Bezpečnost – Management používá DPSK, aby se zbavil jakýchkoliv možností kompromitace sdílených hesel. Dále je možné izolovat určité klienty až na úrovni active directory a RADIUSu.

Bezdotykový mesh – Přidávejte další přístupové body zabezpečeně a rychle. Tato funkce dramaticky zjednoduší instalace nových přístupových bodů.

Podpora více jazyků – Ruckus Unleashed v současné době podporuje 13 jazyků.

URL filtering – Možnost definice pravidel pro přístup na internet, také na určitou skupinu stránek.

Vzdálená správa – Pokud je potřeba, management Unleashed disponuje speciální funkcí, kdy v případě jakéhokoliv problému nebo potíží je možno real-time konzultovat problém s expertem z Ruckus Networks.

Skupiny AP – Možnost přiřazení libovolných konfiguračních profilů, které si definujete, na určitou skupinu přístupových bodů.

SSID Rate limiting – Unleashed nabízí možnost limitovat rychlosti pro určitou skupinu uživatelů, dále je také možnost vytvořit separátní SSID, které rovnou poběží na limitované rychlosti.

 

 

description: ; keywords: ;