Xirrus - WiFi produkty pro posluchárny, sály a masové akce

Může jediný přístupový bod uspokojit stovky WiFi klientů?

Řešíte zapeklitý oříšek, pokrytí bezdrátovou sítí pro stovky klientů v jedné hale během kongresu, nebo koncertu?

Xirrus

Nároky na kapacitu bezdrátového připojení pro podobnou masovější událost jsou výzvou i pro zkušené správce sítí. Dostupná volná pásma 2,4GHz a 5GHz mají omezenou šířku a kanály mohou být snadno obsazeny i pár přístupovými body. Jak tedy uspokojit požadavky uživatelů v místech, kde se jich mohou vyskytovat i stovky na malém prostoru?

Dostupnost z naší nabídky naleznete zde.


S produkty Xirrus toho dosáhnout lze kvalitně a efektivně

Jednotlivé prvky Xirrus Array jsou kombinací velmi výkonného WiFi kontroléru a jednotlivých přístupových bodů rozmístěných po obvodu tohoto zařízení. Velmi úzké spojení těchto dvou komponent nabízí pokročilé funkce v kombinaci s nekompromisním výkonem, kterého nelze při komunikaci po strukturované kabeláži dosáhnout.

Xirrus

Jednotlivé přístupové moduly (Internal AP) jsou vzájemně velmi kvalitně odstíněny a nedochází k rušení, které běžné přístupové body odsuzuje na maximum 2 rádiových modulů nebo cestu vzájemného rušení.

Xirrus

Kapacitní možnosti produktů Xirrus snižují potřebný počet instalovaných zařízení na jednotlivé kusy i pro skutečně velké instalace. Tato vlastnost snižuje náklady na strukturovanou kabeláž, počty portů v navazujících aktivních prvcích a zvyšuje rychlost instalace. Menší počet velmi robustních WiFi zařízení je ideálním a hlavně velmi praktickým pro dočasné instalace při velkých společenských a sportovních akcích. Malé množství instalovaných zařízení zjednodušuje instalace také ve velkých halách, posluchárnách, koncertních sálech, venkovních prostranstvích a dalších podobných prostorách.Xirrus

Nejzajímavější vlastnosti systému Xirrus

 • Integrovaný WiFi kontrolér
 • 2-16 interních přístupových bodů s podporou 802.11a/b/g/n
 • Možnost rozšiřování díky modulární koncepci, podpora pro 802.11ac moduly
 • Až 1920 WiFi klientů na jednu Array
 • Až 4 10/100/1000 RJ45 porty
 • Plná enterprise funkcionalita
 • Integrovaný webový portál pro jednorázové přihlašování hostů do sítě WLAN
 • Podpora RADIUS, Active Directory
 • PoE pro jednoduchost nasazení
 • Obrana proti WLAN DoS útokům
 • Dedikovaný WiFi sensor

 

Modulární pojetí bezdrátových arrayí

Velkou výhodou řešení Xirrus je také toto modulární pojetí jednotlivých slotů v přístupových bodech. Ty lze osadit dle potřeby konkrétního scénáře nasazení a do budoucna je garantována kompatibilita arraye i s přístupovými body novějších standardů než je 802.11n, již nyní jsou v portfoliu moduly 802.11ac.

XirrusO výrobci

Xirrus Inc. je mladá americká firma založená v roce 2004, která přišla na trh s jasnou vizí, a to dělat vysokokapacitní bezdrátové sítě jinak, tedy nesnažit se zvyšující se počet klientů vykrýt zvýšením počtu jednotlivě rozmístěných přístupových bodů (tím vzrůstá i vzájemné rušení), ale přijít s produktem (bezdrátovou arrayí), která uvnitř sebe obsahuje více samostatných přístupových bodů zasazených do slotů, z nichž každý má úzce směrové antény a uprostřed všech těchto modulů umístit vysokokapacitní bezdrátový kontrolér, který bude spravovat koordinaci jednotlivých přístupových bodů a obstarávat jednotlivé klienty.

Samotný vývoj této koncepce zabral inženýrům z laboratoří Xirrus celé tři roky, během kterých jim bylo uznáno více než 30 patentů, oficiální prodej bezdrátových arrayí začal tedy až v roce 2007. Dnes se Xirrus může pochlubit více než 4000 instalací po celém světě.

Společnost má v současné době management z profesionálů z firem jako jsou Juniper, Alcatel, CA a Xircom. Zakládajícími investory jsou světoznámé společnosti, jako jsou August Capital, Canaan Partners, InterWest, QuestMarkPartners, US Venture Partners.Reference

Použití mobilních telefonů a padů na WiFi bezdrátových sítích se během posledních tří let významně zvýšilo. Tak jak rostou nároky na provoz, rychle získává oblibu řešení Xirrus u nás, stejně jako na celém světě. Především je vidět zřetelný zájem použití multimediálních výukových nástrojů a online vyučování. Xirrus nevítězí jen poměrem 1:4 vůči tradičním AP.

Tipsport aréna: V současné době nasazena 3x array XR-2430 se 4 AP 450Mbps, dosaženo pokrytí celého hlediště, ve špičce přenáší téměř 500 klientů současně, dle růstu požadavků bude rozšiřováno.

Microsoft: "Navýšili jsme kapacitu a vyřešili problém, který se nám předtím nikdy nepodařilo vyřešit. To vše zhruba za polovinu nákladů, které jsme mívali dříve." John O’Gara, Group Manager, Microsoft CMG Events & Studies.

Carnegie Mellon University: "Nasadili jsme Xirrus v oblastech s nejvyššími požadavky, kde jsou potřeba vykrývat výkonnostní špičky a počty a typy zařízení i aplikací se mění. S Xirrusem máme jistotu, že nasazené řešení bude splňovat i zítřejší požadavky." Dan McCarriar, ředitel sítě a služeb.

 • PVA Letňany
 • Tipsport Aréna
 • MS v motokrosu, Jinín 2013
 • Festival YMCA Praha
 • Festival Colors of Ostrava
 • Microsoft akce
 • SAP akce
 • Symbion Healthcare
Chcete-li se dozvědět více informací k jednotlivým prvkům, klikněte na příslušné odkazy z této přehledové stránky.

description: Wi-Fi pro střední či velké podniky Ruckus Wireless - Aerohive Networks; keywords: Wifi; WiFi; IEEE 802.11; IEEE 802.11a; IEEE 802.11b; IEEE 802.11n; IEEE 802.11 n; outdoor wifi;