Zimbra Collaboration Server

Zimbra Collaboration Suite (ZCS) - partnerské programy

Zimbra nabízí tři typy partnerských programů Zimbra Value Added Reseller (VAR), Zimbra Business Service Provider (BSP) a Zimbra Technology partner s různými úrovněmi partnerství.

 

1.Zimbra Technology Partner

Dodavatelé vlastního softwarového nebo telekomunikačního řešení, kteří chtějí integrovat Zimbru s vlastním produktem.

Pro získání informací k partnerskému programu Zimbra Technology Partner a registraci využijte formulář: http://www.zimbra.com/partners/become-partner

 

2.Hosting provider - program Zimbra Business Service Provider (BSP)

Partnerský program určený pro operátory poskytující emailové a kolaborační řešení jako službu.

Licence jsou určeny k pronájmu zákazníkům, reportovány a fakturovány jsou s měsíční periodou. Tento způsob poskytování licencí je označován jako tzv. "agregace" a partneři reportují prostřednictvím tzv. "agregátorů" Zimbra.

Pro získání informací k partnerskému programu Zimbra BSP a registraci využijte formulář: http://www.zimbra.com/partners/become-partner

 

3.Reseller - program Zimbra Value Added Reseller (VAR)

Partnerský program určený pro resellery a systémové integrátory dodávající kolaborační a emailové řešení svým zákazníkům.
Partneři zapojení do tohoto programu mohou nakupovat licence ZIMBRA prostřednictvím distributorů - distributorem pro Českou republiku a Slovensko je společnost ALTERNETIVO.

Jak se zapojit do partnerského programu

Vyplňte formulář: http://www.zimbra.com/partners/become-partner - v sekci Partner Category vybere „Zimbra Business Partners (VAR / Systém Integrator)“.

Během 2-3 pracovních dnů by vám měl být zaslán návrh partnerské smlouvy. Smlouva by se vám měla vrátit zpět opět během 2-3 dnů. Celková doba nutná na zapojení do programu je tedy cca. týden. Pokud byste čekali déle, kontaktuje nás a my se pokusíme ověřit stav vaší žádosti.

Typy licencí

V programu Zimbra VAR lze objednávat licence na 1 a 2 roky nebo trvalé licence tzv. Zimbra Network Edition. Srovnání edicí a licencí Zimbra naleznete zde: licence, edice Zimbra

Jak připravit nabídku

Nástroj Compass http://www.zimbra.com/compass vám pomůže nakonfigurovat požadované počty a typy licencí i podpory:

  • Jako zemi nastavte zemi koncového zákazníka a pokud jde o licence pro komerční sféru zvolte Enterprise nebo Small or Medium Business size (obě volby dávají shodné výsledky).
  • Na konci je možné uložit nakonfigurované počty tzv. SKU (Stock Keeping unit = skladové položky) do souboru PDF nebo CSV.
  • Licence můžete objednávat přímo na našem B2B portálu v sekci Software -> Kolaborace. Pokud nemáte přístup k partnerským cenám, zašlete nám tento soubor emailem jako poptávku.

Pozn. Pro trvalé licence (perpetual) je nutné objednat alespoň 1 rok podpory!

Deal Registration

Pro předem registrované projekty, které jsou nad definovaný objem je možné získat výrobce speciální slevu. Podmínky pro registraci projektu jsou detailně popsány na partnerském portálu Zimbra - přístupné po přihlášení.

Jak objednávat

Objednat licence Zimbra může pouze registrovaný Zimbra VAR partner (podepsána partnerská smlouva).

Objednat můžete přes náš B2B portál nebo zasláním objednávky emailem.

Důležité upozornění: Pro objednání licencí je nutné zaslat údaje o koncovém uživateli:

  • Název zákazníka
  • Adresa zákazníka
  • Kontaktní osoba zákazníka, telefon a email

Bez těchto údajů nemůžou být licence objednány, protože jsou generovány pro konkrétního zákazníka a tyto kontaktní údaje slouží také pro případný přístup do portálu podpory ZIMBRA.

description: Zimbra Collaboration Server - partnerské programy (ZCS); keywords: Email; Calendar; Task; ActiveSync; MAPI; IMAP; POP3; Unified Messaging; Partners;