Desatero vzrušujících nápadů pro využití NETIO PDU a zásuvek

Nápad #1 – Digital signage

Audiovizuální zařízení v komerčních provozech, jako jsou supermarkety nebo obchodní centra, většinou nemívají 100% spolehlivost. NETIO zásuvky umí ze spotřeby energie zjistit, že došlo k výpadku media playeru nebo displeje a automaticky provedou restart zařízení, dříve než si toho všimne personál a zavolá technickou podporu.

Nápad #2 – Audio video instalace

NETIO zásuvky mohou výborně posloužit pro audio video projekty. Zapnutí ozvučení nebo videoprojekce pouze v časech, kdy je to potřeba, může ušetřit značnou část nákladů. Vzdálený restart zase občas vyřeší problém, který by se musel řešit výjezdem na místo instalace.

Nápad #3 – Zapnutí záložní konektivity

ISP mohou použít NETIO zásuvky pro sepnutí záložní konektivity v případě výpadku primárního spojení. Některá zařízení, jako např. mikrovlnné spoje na delší vzdálenosti, mohou mít velmi vysokou spotřebu a přitom většinu času vlastně není nutné, aby takový spoj byl vůbec zapnutý.

 

Nápad #4 – Spínání zařízení s vysokou spotřebou podle skutečné potřeby

Příkladem mohou být ohřívače vody a bojlery používané v ubytovacích zařízeních. Má smysl je spouštět pouze v případě, že je daná ubytovací jednotka obsazená. NETIO zásuvky zajistí snadné vzdálené zapnutí pomocí cloudové nebo mobilní aplikace, příp. pomocí API z jiného systému.

Nápad #5 – Zapínací sekvence v datacentru nebo serverovně

Pokud je elektrický okruh používán při stálé zátěži na 50-90 %, je to naprosto v pořádku. Když však dojde k výpadku napájení a všechna zařízení se začínají spouštět najednou, často se stává, že dojde k vybavení jističe. Důvodem je špička náběhového proudu – všechna zařízení startují na plný výkon, což způsobí další a další výpadky. NETIO PDU umožňuje postupné spouštění jednotlivých zařízení, aby nedošlo k přetížení okruhu.

Nápad #6 – Restart zařízení na jižním pólu

Restartovat lidar v sousední budově vzdálené pouhých 400 metrů se může zdát jako hračka. Pokud nejste zrovna blízko jižního pólu a venku není -40°C. NETIO zásuvky spolehlivě restartují cokoli bez ohledu na vzdálenost.

Nápad #7 – Využití zařízení ve sdílené laboratoři

Podle spotřeby proudu lze přesně analyzovat využití různých zařízení ve sdílené laboratoři a rozdělit náklady mezi jednotlivé výzkumné týmy. Spravedlivě si rozdělí nejen náklady na spotřebu elektřiny, ale i částku za provoz výzkumných zařízení.

Nápad #8 – Sledování ledniček v nemocnici

V každé nemocnici jsou stovky až tisíce ledniček na uskladnění zdravotnického materiálu a léků. V případě poruchy může dojít k rychlému znehodnocení obsahu. Přitom lednička už dává blížící se poruchu najevo svou zvýšenou spotřebou dlouho dopředu. NETIO zásuvka na tento problém včas upozorní a zajistí tak včasnou opravu.

Nápad #9 – Světla v restauraci

Světla nad jednotlivými stoly v restauraci lze ovládat z rezervační a platební aplikace, která pomocí API ovládá NETIO zásuvky. Světlo se spustí před příchodem hostů a zhasne krátce po zaplacení. Celá instalace je navíc možná bez zásahu do elektroinstalace budovy, což je jednodušší pro provozovatele, který není vlastníkem budovy.

Nápad #10 – Vzdálený restart schránek pro vyzvednutí zboží

Kiosky pro bezobslužné vyzvednutí zboží nebo naopak odeslání zásilek se stávají běžnou realitou. I zde může dojít k výpadku např. úderem blesku v okolí. Pak je důležité mít vhodný nástroj na restart celého systému nebo jeho částí.

 

 

 

description: ; keywords: ;