Snadné dálkové ovládání zařízení a měření spotřeby

Chytré zásuvky Netio - ukázky B2B aplikací

 

Přefakturace spotřeby např. pro těžbu kryptoměn

 

NETIO zásuvky mají funkci měření spotřeby. Je možné rozlišit spotřebu na jednotlivou zásuvku a fakturovat tak klientům spravedlivě přesně spotřebovanou částku.

 

 

 

 

 

 

Testovací laboratoř

 

NETIO zásuvky s funkcí vzdáleného ovládání vypínají a zapínají připojená zařízení v testovací laboratoři pomocí web rozhraní NETIO nebo pomocí M2M protokolů z rozhraní SW, který je v laboratoři používán. Cílem je dynamické ovládání připojených zařízení bez nutnosti manuálně zapojovat/vypojovat připojená zařízení.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zákaznická zařízení v terénu

 

NETIO zásuvky s funkcí časovač vypínají a zapínají reklamní kiosky, bankomaty nebo různé prodejní automaty podle času. Cílem je úspora elektřiny a možnost vzdáleného restartu v případě problémů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Multimediální expozice

 

Výrobci automobilů používají chytré zásuvky NETIO pro ovládání multimediálních expozic v showroomech. Pro podobný účel může být NETIO využito v muzeích nebo na různých výstavách. Několik desítek zásuvek NETIO zapíná světla, hudební doprovod, LCD obrazovky, počítače a podobně.

 

 

 

 

 

 

 

Větrné, solární a malé vodní elektrárny

 

NETIO4 používá vestavěnou funkci IP WatchDog a detekuje funkci počítače a funkci WiFi připojení do internetu.

Při výpadku jednoho nebo druhého proběhne restart zařízení odpojením napájení na 30 sekund.

 

 

 

 

 

Kinosály

 

Audio systém v kinosálu multikina spotřebovává proud i ve chvíli, kdy hudba nehraje, protože se nepromítá. Zákazník odpojuje napájení pro jednotlivé části audiosystému pomocí NETIO 4. Když kinosál nehraje, je zbytečné napájet audiosystém.

Dosažená úspora elektřiny se pohybuje kole 38%.

 

 

 

 

 

 

 

Zapínání založní klimatizace nebo topení

 

NETIO zásuvka najde využití i tam, kde není klimatizace nebo topení dostatečně spolehlivé. Měří teplotu v místnosti pomocí IP teploměru (není součástí zásuvky) a pomocí jednoduchého scriptu v Lua načte každých 10 sekund teplotu v místnosti. Když teplota stoupne nebo klesne pod/nad definovanou úroveň, zapne pomocí zásuvky přídavnou klimatizaci nebo topení, které dokážou teplotu stabilizovat.

 

 

 

 

 

 

Multimediální show

 

Přenosné multimediální prezentace obsahující ovládání různých druhů světelných a zvukových efektů lze ovládat pomocí NETIO produktů. Podle infrastruktury na místě se lze rozhodnout, kdy se použije WiFi a kdy LAN připojení. Zákazník si může dopsat složitější triky až na místě instalace v jazyce Lua a podobně.

 

 

 

 

 

 

 

Chytrá síťová infrastruktura

 

Chytré zásuvky NETIO 4 detekují výpadek připojení do internetu.

Funkce WatchDog dokáže automaticky resetovat napájení pro switch, router nebo mikrovlnný spoj.

Časté je také použití restartu IP kamery po detekci jejího výpadku.

 

 

 

 

 

Aplikace v kancelářských budovách

 

Chytré zásuvky NETIO podporují noční nebo víkendový režim. Veškeré spotřebiče, které není nutné provozovat nonstop se automaticky vypnou a šetří tak energii. Najděte vaši aplikaci pro NETIO a dejte nám vědět podrobnosti!

 

description: ; keywords: ;