Kancelářský balík nejen pro náročné uživatele aneb nejlepší alternativa k Microsoft® Office a Office 365

OfficeSuite

OfficeSuite je balík aplikací pro každodenní práci se standardními formáty dokumentů, tabulek, prezentací a PDF souborů. Tento produkt je výsledkem mnoha let vývoje americké společnosti MobiSystems, během kterých tato firma dosáhla celé řady úspěchů, mezi které patří například partnerství s největšími technologickými společnostmi na světě jako například Sony, Acer, Sharp a další. 

OfficeSuite je dostupný pro desktopové systémy Windows a mobilní platformy Android a iOS. Ať už se jedná o plnohodnotnou nebo mobilní verzi, můžeme se těšit na elegantní design a velice dobrou ergonomii, která pro lepší orientaci zachovává standard jak systému Windows, tak i mobilních systémů. Díky této vlastnosti se i méně zdatní uživatelé velice rychle zorientují v prostředí OfficeSuite a každodenní práce se jistě stane příjemnou.

 

Dokumenty

Tabulky

Prezentace

Poštovní klient

PDF

 

Dokumenty

Neodmyslitelným modulem každého kancelářského balíku je nástroj pro editaci dokumentů, jako jsou dopisy, prohlášení a sdělení, které patří ke každodenní práci téměř všech pracujících na PC. Ekvivalent k produktu Microsoft® Word zvládá veškeré činnosti naprosto srovnatelně a rychle. Velmi podobné rozvržení ovládacích prvků a téměř stejná skladba funkcí nabídne velice jednoduché zaučení nebo přechod z konkurenčního prostředí.

Hlavní výhody

 • Plná kompatibilita s běžnými formáty MS Office
 • Možnosti formátování textu, obrázků a dalších prvků srovnatelné s konkurencí 
 • Kolaborace s kolegy, dohledání změn v dokumentech
 • Velice přívětivé možnosti vkládání a formátování obrázků a dalších prvků

 

 

Tabulky

Tabulkový procesor tvoří jeden za základních kamenů každé sady aplikací pro každodenní kancelářskou práci. Naleznete zde vše, co je u aplikací tohoto druhu obvyklé, to znamená vzorce, grafy, importy dat různých formátů apod. Samozřejmostí je podpora standardního formátu tabulek a užitečnou funkcí je i možnost spolupráce více osob na jednom souboru s jednoznačným označením zodpovědné osoby za vytvořenou/editovanou část. Tento produkt je vhodnou alternativou k Microsoft® Excel.

Hlavní výhody

 • Intuitivní prostředí, které je oproti konkurenci optimalizované pro základní činnosti
 • Plná podpora standardního formátu
 • Jednoduchý import dat například formátu CSV
 • Standardní sada vzorců pro operace s daty
 • Velice pohodlné vkládání grafů a obrázků

 

 

Prezentace

Tvorbu jednoduchých, ale i zajímavějších prezentací dokáže tento balík rovněž zabezpečit. Opět se můžete těšit na přehledné prostředí shodné s konkurenčními produkty jako např. MS PowerPoint. Můžete využít sadu šablon a efektů, nechybí ani prezentační mód, ukládání prezentace do formátu PDF a další. Funkcí napomáhající pohodlí je rovněž ukládání do cloudu, možnost editace i na mobilních zařízeních a skvělá ergonomie.

Hlavní výhody

 • Podpora běžných formátů prezentací
 • Velice přehledné prostředí, kde jsou nejčastěji využívané funkce vždy na dosah
 • Plně dostačující sada šablon a efektů
 • Možnost editace prezentací z cloudu, a to i na mobilních zařízeních

 

 

Poštovní klient

Nedílnou součástí těchto balíčku bývá poštovní klient, ani v tomto případě nebudeme dělat výjimku. Tato aplikace opět disponuje přehledným prostředím s možností napojení v podstatě neomezeného množství emailových účtu podporujících protokoly POP3, IMAP a SMTP. Dále nabídne tento klient pokročilé formátování textu a obrázků pro tvorbu reprezentativní korespondence. Určitě potěší i možnost ovládání aplikace offline.

Hlavní výhody

 • Napojení více účtů
 • Pokročilé formátování emailu včetně podpisů
 • Možnost využívat aplikaci offline (změny se projeví po opětovném připojení)
 • Součástí je kalendář s možností plánování událostí a synchronizace

 

 

PDF Extra

Prohlížeč PDF již nebývá standardní součástí kancelářských balíků a tím dobré zprávy nekončí. V případě roční subskripce nebo zakoupení samostatného modulu je součástí i PDF editor a rovněž konvertor. Co je možná důležitější, že v případě běžných dokumentů PDF obě tyto funkce odvádí výbornou práci. Editovat lze celý dokument včetně obrázků a konverze je možná do formátu dokumentu, tabulky nebo formátu ePub podle preferencí uživatele. Současně je možné PDF dokument zamknout, elektronicky podepsat nebo pouze vložit poznámky.

Hlavní výhody

 • Kompletní sada funkcí tohoto modulu v ceně subskripce balíku nebo samostatně
 • Prohlížeč, editor a konvertor v jedné aplikaci
 • Možnost šifrování dokumentu, digitálního podpisu
 • Přímé načtení z cloudu, kolaborace s kolegy

 

 

Sumarizace

OfficeSuite, případně samostatný produkt PDF Extra nabízí velice zajímavé funkce pro standardní kancelářské úkony v ideálním poměru výkon/cena. Příjemná je možnost výběru mezi subskripcí a doživotní licencí, kdy si každý může vybrat preferovanou variantu a každá z nich nese své výhody. Velkou výhodou v případě subskripce je 50 GB cloudového uložiště pro každého uživatele, a to nejen na dokumenty. Velice příjemná je dostupnost mobilních aplikací se zachováním rozvržení ovládacích prvků a nabídkou funkcí. Společnost MobiSystems nabízí i další mobilní aplikace, které mohou napomoci i v dalších každodenních úlohách, jako například velice přehledný správce souborů nebo propracovaný emailový klient.

 

Odkaz na produkty OfficeSuite.

description: ; keywords: kancelářský, balík, office, pdf, editor, convertor, editace, dokumenty, tabulky, prezentace, nástroj, alternativa, ekvivalent, náhrada, MS Office, Excel, Word, PowerPoint, Outlook;