Spolehlivé připojení průmyslových systémů

Shrnutí

Průmyslová komunikace se mění. Vzestup IoT způsobil, že se průmyslový sektor vyvinul a obrátil k automatizaci, aby přežil na trhu plném konkurence a maximalizoval svůj potenciál ve smyslu časových zdrojů a produktivity.

Problém se staršími průmyslovými komunikačními protokoly je ten, že se jich v průběhu let nashromáždilo mnoho. Je tak obtížné obsáhnout všechny potřebné protokoly a implementovat je do novodobých automatizačních nástrojů.

Řešení založená na ethernetu proto začínají převládat a stávají se tak novým standardem v komunikaci. Jedná se totiž o flexibilnější, ekonomičtější a rychlejší řešení.

Výzva

Je známým pravidlem, že celkové řešení je tak silné jako jeho nejslabší článek. Výrobní zařízení vyžaduje nejen vysoké investice, ale také profesionální prostředky k jeho připojení. Na trhu je k dispozici široká škála přepínačů, průmyslové aplikace však vyžadují profesionální síťové nástroje, které byly navrženy právě pro tento segment. Musí být spolehlivé, dostatečně robustní, snadno nasaditelné a co nejvíce ekonomické. Dílčí změny infrastruktury jsou neustálou výzvou a u nekvalitních prvků není prostor ke změnám.

Topologie

Řešení

V továrnách je obvykle několik různých výrobních linek, všechny obsahují ovládací panely (HMI), průmyslové počítače a kontroléry (PLC) a senzory, které potřebujeme připojit do sítě. Pro tento úkol je zde průmyslový switch TSW110, který funguje jako prostředník mezi všemi zařízeními a umožňuje přenos dat na server, kde je lze zpracovávat a analyzovat.

TSW110 je neřízený průmyslový přepínač s pěti ethernetovými porty 10/100/1000 Mbps s velkou šířkou pásma, které je více než dostatečné pro připojení různých výrobních zařízení. Kromě toho je jeho kompaktní velikost v kombinaci s možností pro montáž na DIN lištu naprosto ideální volbou. Nastavení tohoto přepínače je potom zvládnutelné v řádech sekund. Přepínač disponuje robustním hliníkovým pouzdrem a pracuje v rozsahu teplot -40 až +75°C, funguje tedy spolehlivě jak v továrnách na mražené výrobky, tak v pekárnách.

Výhody

Kompaktní – díky rozměrům 100 x 30 x 85mm se vejde do jakékoli pojistkové skříně nebo rozvaděče, montáž na DIN lištu je jednoduchá a rychlá.

Široký teplotní rozsah – od -40 až do +75°C, zajišťuje tedy spolehlivou konektivitu ve všech průmyslových prostředích.

Robustní – má hliníkové pouzdro a zvýšenou odolnost.

Plug-n-play – není třeba nijak nastavovat.

Průmyslový - má funkce speciálně navržené pro tento segment.

Ekonomický – v poměru cena/výkon rozhodně nejlepší volba. navržené pro tento segment.

 

Teltonika průmyslový PoE L2 neřiditelný switch TSW110

 

description: ; keywords: ;