Konzolové servery Perle získávají ocenění

04.10.2022


Náš dodavatel, Perle Systems, oznamuje, že jeho bezpečný modulární konzolový server IOLAN SCG získal ocenění od dvou online médií.


Mission Critical: 2022 Top Tier Product of the Year Award


Security Today: New Product of the Year 2022


Když správci sítě potřebují konfigurovat, monitorovat, spravovat, odstraňovat problémy nebo restartovat kritická IT zařízení, obvykle přistupují k zařízením přímo přes konzolový port. Pokud nejsou přímo u zařízení, mohou se připojit přes ethernetovou infrastrukturu. Pokud se však očekává nepřetržitý provoz, není tento způsob dostatečný. Je potřeba zajistit alternativní metodu přístupu k infrastruktuře IT sítě, aby bylo možné spravovat připojená zařízení, i když je síť mimo provoz nebo je zařízení vypnuté, v režimu spánku, hibernaci nebo jinak nedostupné. 


IOLAN SCG je hardwarové řešení, které poskytuje bezpečný out-of-band (OOB) přístup k vybavení IT infrastruktury. Základní myšlenkou je zachovat nepřetržitý provoz sítě zřízením zabezpečeného vzdáleného přímého přístupu ke konzolovému portu pro správu (USB nebo RS232) pro kritická IT zařízení, jako jsou směrovače, přepínače, firewally, servery, napájení, úložiště a telekomunikační zařízení. IOLAN SCG zajišťuje bezpečné připojení tím, že podporuje funkce plného routingu (RIP, OSPF a BGP), Zero Touch Provisioning (ZTP), dvoufaktorové ověřování (2FA), má integrovaný firewall, pokročilé LTE rozhraní, autentizační možnosti (RADIUS, TACACS+, LDAP) plus špičkové nástroje pro šifrování dat.


Více o konzolových serverech najdete zde.


Naši nabídku konzolových serverů najdete zde.

Konzolové servery kanadského výrobce Perle Systems patří v oboru k tomu nejlepšímu, a tak není divu, že poměrně často získávají různá ocenění. Tentokrát od online magazínů Mission Critical a Security Today.