Live test INFINERA XR Optics poprvé v ČR

29.11.2023


Minulý týden byla jedinečná šance nahlédnout do budoucnosti optických přenosových systémů.

Americký výrobce Infinera předvedl v Alternetivu v rámci jedinečné roadshow revoluční point to multipoint topologii založenou na technologii XR.

Účastníci měli možnost v několika workshopech naživo vidět exkluzivní demo funkčního přenosu založeného na flexibilních XR transceiverech, u kterých je možno přes optický splitter rozdělit kapacitu až 400 Gbps mezi jednotlivé klienty v režimech PtP nebo PtMP.

Transceiver XR optics je schopný pomocí nového koherentního enginu ICE-X rozdělit optické spektrum do mnoha kanálů a dynamicky škálovat uplink/downlink přenosovou rychlost pro jednotlivé koncové body.

Součástí dema byly generátory provozu 100 Gbps spolu s live zobrazením optického spektra na spektrálním analyzéru. Část spektra se pak přenášela pro ilustraci možností simultánně i přes aktivní segment GPON.

XR optika je revoluční technologie navržená tak, aby prolomila vrozená omezení tradičních řešení optického přenosu typu point-to-point, což se dozvíte i z tohoto videa.
 

Minulý týden byla jedinečná šance nahlédnout do budoucnosti optických přenosových systémů. Americký výrobce Infinera předvedl v Alternetivu v rámci jedinečné roadshow revoluční point to multipoint topologii založenou na technologii XR.