Nezávislý test cloudových firewallů

03.05.2024

CyberRatings.org je nezisková organizace, která se věnuje testování a výzkumu produktů kybernetické bezpečnosti. Hlavním cílem je posílit důvěru zákazníků prostřednictvím nezávislých, objektivních hodnocení účinnosti bezpečnostních produktů.

Srovnávacího testu cloudových firewallů se zúčastnilo 11 hlavních výrobců ze sektoru kybernetické bezpečnosti. Testovalo se několik měsíců a výsledek? Šest produktů bylo doporučeno, jeden produkt získal hodnocení neutrální a čtyři obdržely hodnocení pozor. Skóre efektivity zabezpečení se pohybovalo od 5,39 do 100 %.

Společnost CyberRatings testovala cloudové firewally, aby zjistila, jak zvládají práci s TLS/SSL 1.2 a 1.3, jak se brání proti zneužití (útoky, které využívají softwarovou chybu nebo instalují malware) a zda lze obejít jejich ochranu. Zařízení musela vždy zůstat stabilní i za nepříznivých podmínek. Pro poskytnutí realističtějšího hodnocení založeného na moderním síťovém provozu byly měřeny jak prostý text (HTTP), tak šifrovaný provoz (HTTPS). Pro testování bylo vybráno prostředí Amazon Web Services (AWS).

Nás nejvíce zaujal skvělý výsledek našeho dodavatele Juniper Networks. Jejich virtuální firewall vSRX získal hodnocení doporučeno při efektivitě zabezpečení 99,7 %. Konkurenci asi moc nepotěší fakt, že vSRX je zároveň nejlevnějším produktem v testu s nejnižší cenou za ochráněný Mbps.

Pokud chcete získat další informace, stáhnout si Security Value Map zdarma nebo si zaplatit kompletní výsledky testování, zaregistrujte se na CyberRatings.org.

Pokud chcete vyzkoušet nebo nasadit vítězný Juniper vSRX, tak nám dejte vědět. Rádi vám pomůžeme.

Společnost CyberRatings.org provedla nezávislý test jedenácti cloudových firewallů. Nejlepší poměr efektivity a ceny získává produkt, který můžete koupit i v Alternetivu. Podívejte se na podrobnosti ...