Nový typ optického rozvaděče LightVerse

13.04.2023
Pro dealery

SIEMON optická vana

Kabely z optických vláken se staly dominantním médiem připojení v dnešních prostředích datových center a stále roste jejich význam pro prostory LAN. Toto přijetí bylo řízeno vznikem nových technologií a rostoucí škálou aplikací, které všechny vyžadují vyšší šířku pásma a přenos s nízkou latencí. S tím, jak se síťová prostředí stávají komplexnějšími, tak aby podporovala tyto zvyšující se požadavky, hustota optických kabelů také neustále roste. V důsledku toho potřebujete inovativní, robustní řešení, která vám umožní snadno navrhovat, dodávat a spravovat vaši kritickou optickou infrastrukturu nejenom v současné době, ale i budoucnosti. Společnost SIEMON, jeden z předních výrobců strukturované kabeláže na světě, uvádí na trh nový typ optického rozvaděče – LightVerse – který umožní vašemu datovému centru nebo podnikové síti rychlejší provoz s vyšší spolehlivostí a zvýšenou flexibilitou instalace. Tento nový typ optického rozvaděče LightVerse vám usnadní instalace s vysokou hustotou optického připojení se systémem, který poskytuje výkon, flexibilitu a škálovatelnost, kterou potřebujete nyní i v budoucnu.
 
LightVerse umožňuje různé způsoby ukončování optických vláken:

  • přechodové moduly (Plug&Play) MTP na LC pro ukončení trunkových kabelů
  • průchozí moduly MTP na MTP
  • adaptéry na připojení pigtailů (svařování) s konektory LC nebo SC

  

Základní vlastnosti optického rozvaděče LightVerse:

  • výsuvné provedení, instalace na 19" lišty
  • výška rozvaděče: 1U, 2U nebo 4U
  • možnost ukončení až 96 vláken v optickém rozvaděči výšky 1U
  • integrovaný držák štítků
  • odnímatelný horní kryt pro snadnější instalaci
  • jedinečný design, který umožňuje instalaci optických kazet a plug&play adaptérů zepředu nebo zezadu optického rozvaděče
  • přední kabelový management, který umožňuje spravovat 96 vláken /1U z jedné nebo z obou stran

Pro snadné propojení optického rozvaděče LightVerse s dalšími prvky umístěnými ve stojanovém rozvaděči je možné použití optického patchordu LC Bladepatch, který byl navržen právě pro propojení v místech s vysokou hustotou optických portů. Patchord LC Bladepatch se vyznačuje revolučním designem push-pull botičky pro ovládání západky, což umožňuje snadný přístup a vyjmutí v těsně přiléhajících oblastech. Jednodílná bota UniClick™ je vybavena integrovaným spínačem pro odblokování mechanismu, který umožňuje změnu polarity pomocí patentovaných otočných západek (pouze multimode a UPC singlemode). Tyto západky eliminují potenciální poškození vlákna, protože se při změnách polarity otáčí pouze západka, nikoli celý konektor. LC BladePatch využívá design jednotrubkového kabelu s menším průměrem, který snižuje zahlcení kabelové cesty, zlepšuje proudění vzduchu a zvyšuje energetickou účinnost.
 

Video Siemon LightVerse zde.
 

Společnost SIEMON uvádí na trh nový typ optického rozvaděče LightVerse, který umožní vašemu datovému centru nebo podnikové síti rychlejší provoz s vyšší spolehlivostí a zvýšenou flexibilitou instalace.