FC

Vyberte si optické pigtaily od různých výrobců v různé kvalitativní i cenové hladině!
Pigtaily dodáváme na přání i jako "kabelové pigtaily",

místo vlákna 900um je zde použit patchordový kabel 2,5mm s kevlarovou výztuhou
(přesněji vlákno v 900um ochraně je ještě oplášťováno další vrstvou LSOH - mezi těmito vrstvami ochran je pak umístěna kevlarová příze - hodí se tak pro některé způsoby instalací, či pro přímé vaření na DROP kabel a pod.).

AMP - německé konektory, kompletace a měření v ČR (LC, SC, ST, FC, MT-RJ atd.), kvalitní ale drahé, lze kustomizovat (délka, typ vlákna, atd.)
Reichle de Massari - švýcarské konektory, kompletace a měření v ČR (E2000), jeden ze 3 výrobců E2000 konektorů, drahé, lze kustomizovat (délka, typ vlákna, atd.)
Huber Suhner - švýcarské konektory, kompletace a měření v ČR (E2000), jeden ze 3 výrobců E2000 konektorů, levnější než Reichle, lze kustomizovat (délka, typ vlákna, atd.)
SEIKOH GIKEN - japonské konektory, kompletace a měření v ČR (LC a SC), kvalitní ve střední cenové hladině, lze kustomizovat (délka, typ vlákna, atd.)
ZCOMAX - OEM konektory, kompletace a měření v Číně (LC, SC, ST, FC a další), použitelné pro většinu aplikací, low-cost, nelze kustomizovat
Konektory ST, LC, SC námi dodávaných low-cost pigtailů ZCOMAX kvalitativně obstojí, původ materiálu je v Číně, kde také probíhá výroba.
Garantované parametry jsou o něco horší než u námi stále preferovaných a doporučovaných značkových pigtailů (TYCO, SEIKOH, H+S, R&M) kompletovaných v ČR.

Optický pigtail slouží k ukončování optických kabelů v optickém rozvaděči metodou navařování na optické vlákno, a nebo ke konektorování vláken pomocí mechanických gelových i negelových spojek.
Optický pigtail je optický konektor zakončený na kusu (zpravidla 1m) optického vlákna.
Vlákno je již v konektoru(na čele optické ferule) zalomeno a továrně před-leštěno - při instalaci tedy odpadá nejpracnější část instalace konektoru, tedy broušení a leštění čelní plošky ferule konektoru.
Každý pigtail musí mít uvedenu na balení či přímo na sobě hodnotu naměřeného útlumu a hodnot útlumu odrazu.

Pigtailové vlákno je dále chráněno sekundární ochranou o průměru 900µm (vpřípadě kabelových pigtailů pak ještě vrstvou 2,5mm).
Sekundární ochrana 900µm může být těsná, polotěsná nebo volná.
Každá z těchto variant má své klady a zápory. Podle použité ochrany je nutné zvolit správný postup při svařování.
Práce s pigtaily s těsnou sekundární ochranou může být při odholování vlákna náročná, oproti tomu ochrany polo-těsné či volné lze hladce z pigtailového vlákna stahovat i po větších kusech.

Optické pigtaily dodáváme v multimode i singlemode provedení s různými typy konektorů(E2000, LC, SC, ST, FC,...).
Pigtaily lze standardně objednat s délkou kabelu 1m, není však problém vyrobit na zakázku pigtaily libovolné délky.

Status

Cena

Parametrický filtr

Podrobné vyhl.

Řadit podle

vzestupně sestupně
3 produkty
1 stránka
 
 
Kód

OPI-9-FCA-1-900ES-ZX

Pigtail singlemode OS1 9/125 G652D, FC/APC, 1m, snadno zdrhovatelný, 900µm bílá, Insertion Loos 0,3dB, Return Loos -55dB, ZCOMAX, ...

Výrobce

ZCOMAX

31.30 Kč 

bez DPH

37.87 Kč 

s DPH

 
Kód

OPI-62-FC-1-900ES-ZX

Pigtail multimode OM1 62,5/125, FC, 1m, snadno zdrhovatelný, 900µm, Insertion Loos 0,3dB, Return Loos -25dB, OEM ZCOMAX...

Výrobce

ZCOMAX

28.00 Kč 

bez DPH

33.88 Kč 

s DPH

 
Kód

OPI-9-FC-1-900ES-ZX

Pigtail singlemode OS1 9/125, FC/PC G652D, 1m, snadno zdrhovatelný, 900µm bílá, Insertion Loos 0,3dB, Return Loos -45dB, OEM ZCOMAX...

Výrobce

ZCOMAX

30.40 Kč 

bez DPH

36.78 Kč 

s DPH

 
 

K provozování našeho webu www.alternetivo.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací...