gelové


Optické mechanické konektory na bázi gelu jsou alternativou k vařeným spojům a mohou se leckde s technologií vaření i doplňovat.
Optických mechanických konektorů je dnes na trhu celá řada. Některé vynikají nízkým útlumem, jiné zase snadnou instalací.
Existuje mnoho variant pro různé typy a průměry vláken či kabelů.
Někteří výrobci nabízejí pak pouze jeden typ konektoru, jiní mají nabídku pestřejší.
Gelové optické konektory lze také dále dělit na ty s vyšší a nižší mechanickou pevností na vlákně.

Gel obsažený v těle konektoru má podobné vlastnosti jako jádro optického vlákna.
Tento gel vytvoří spojení mezi optickou ferulí s předpřipraveným předleštěným vláknem a optickým vláknem na které konektorujeme.
Nízký typický útlum, rychlá instalace bez nutnosti lepení a broušení, tuto technologii jasně favorizuje pro použití nejen v LAN segmentu, ale také pro FTTx (FTTH, FTTB, FTTC, FTTO atd.) metropolitní sítě.

Výrobci konektorů dnes udávají min. životnost konektorů na bázi gelu 20let.
Gely, dnes již na bázi silikonu, jsou nestékavé, velmi pomalu vysychají a oproti dříve používaným gelů na petrolejové bázi pomaleji "stárnou".
Gelové konektory a spojky jsou tak zajímavou alternativou či dplňkem ke spojům vařeným či lepeným. Výhodou je i možnost opětovného použití již nakonektorovaných kusů.

Dle konkrétních výrobců a konektorů (FIC, QA, XLR, UNICAM, NPC atd.) lze zvolit SC, ST, LC, FC a MTRJ konektory v multimode i singlemode provedení včetně variant s APC broušením.

Status

Cena

Parametrický filtr

Podrobné vyhl.

Řadit podle

vzestupně sestupně
20 produktů
2 stránky
 
 
Kód

OKMG-3M-80-6113-2622-6

3M NPC 8800-SC - optický gelový konektor pro mechanické zapojení, SC, OS1 9/125µm singlemode, pro vlákna 250 i 900µm...

Výrobce

3M

284.00 Kč 

bez DPH

343.64 Kč 

s DPH

 
Kód

FC1M-LC-5L-B12

Optický gelový konektor mechanický XLR8, LC, OM3 50/125 multimode, pro vlákna 900µm, vyžaduje speciální přípravek...

Výrobce

SIEMON

Vaše cena bez DPH

0.00 Kč 

s DPH

 
 
Kód

OKMG-3M-80-6113-2623-4

3M NPC 6800-SC - optický gelový konektor pro mechanické zapojení, SC, OM2 50/125µm multimode, pro vlákna 250 i 900µm...

Výrobce

3M

257.00 Kč 

bez DPH

310.97 Kč 

s DPH

 
Kód

OKMG-3M-80-6113-2624-2

3M NPC 6800-SC - optický gelový konektor pro mechanické zapojení, SC, OM3 LO-50/125µm multimode, pro vlákna 250 i 900µm...

Výrobce

3M

283.00 Kč 

bez DPH

342.43 Kč 

s DPH

 
Kód

OKMG-3M-80-6113-2625-9

3M NPC 6800-SC - optický gelový konektor pro mechanické zapojení, SC, OM1 62,5/125µm multimode, pro vlákna 250 i 900µm...

Výrobce

3M

257.00 Kč 

bez DPH

310.97 Kč 

s DPH

 
Kód

OKMG-Fan-Out-Kit

R&M Fan Out Kit pro 12vláken, sada 12. trubiček 900µm, (nutné pro okonektorování Loose Tube kabelu s vlákny 250µm)...

Výrobce

Optika pasivní

573.00 Kč 

bez DPH

693.33 Kč 

s DPH

 
Kód

OKMG-FIC-LU-G-02

Beznástrojový optický gelový konektor FIC, pro mechanické zapojení, LC, OM1 62,5/125 multimode, univerzální pro vlákna 250 i 900µm, včetně 900µm trubičky 50cm (pro vlákna 250µm), včetně instalačního p...

Výrobce

THE FIBERS

285.00 Kč 

bez DPH

344.85 Kč 

s DPH

Doprodej

Kód

OKMG-FIC-LU-M-02

Beznástrojový optický gelový konektor FIC, pro mechanické zapojení, LC, OM2 50/125 multimode, univerzální pro vlákna 250 i 900µm, včetně 900µm trubičky 50cm (pro vlákna 250µm), včetně instalačního pří...

Výrobce

THE FIBERS

285.00 Kč 

bez DPH

344.85 Kč 

s DPH

Doprodej

Kód

OKMG-FIC-LU-S-02

Beznástrojový optický gelový konektor FIC, pro mechanické zapojení, LC, OS1 9/125 singlemode, univerzální pro vlákna 250 i 900µm, včetně 900µm trubičky 50cm (pro vlákna 250µm), včetně instalačního pří...

Výrobce

THE FIBERS

266.00 Kč 

bez DPH

321.86 Kč 

s DPH

Doprodej

Kód

OKMG-FIC-LU-S-2mm

Beznástrojový optický gelový konektor FIC, pro mechanické zapojení, LC, OS1 9/125 singlemode, pro kabely d2mm, včetně instalačního přípravku...

Výrobce

THE FIBERS

285.00 Kč 

bez DPH

344.85 Kč 

s DPH

Doprodej

Kód

OKMG-FIC-LU-S-3mm

Beznástrojový optický gelový konektor FIC, pro mechanické zapojení, LC, OS1 9/125 singlemode, pro kabely d3mm, včetně instalačního přípravku...

Výrobce

THE FIBERS

285.00 Kč 

bez DPH

344.85 Kč 

s DPH

Doprodej

Kód

OKMG-FIC-SA-S-02

Beznástrojový optický gelový konektor FIC, pro mechanické zapojení, SC-APC, OS1 9/125 singlemode, univerzální pro vlákna 250 i 900µm, včetně 900µm trubičky 50cm (pro vlákna 250µm), včetně instalačního...

Výrobce

THE FIBERS

310.00 Kč 

bez DPH

375.10 Kč 

s DPH

Doprodej

Kód

OKMG-FIC-SU-G-02

Beznástrojový optický gelový konektor FIC, pro mechanické zapojení, SC, OM1 62,5/125 multimode, univerzální pro vlákna 250 i 900µm, včetně 900µm trubičky 50cm (pro vlákna 250µm), včetně instalačního p...

Výrobce

THE FIBERS

202.00 Kč 

bez DPH

244.42 Kč 

s DPH

Doprodej

Kód

OKMG-FIC-SU-M-02

Beznástrojový optický gelový konektor FIC, pro mechanické zapojení, SC, OM2 50/125 multimode, univerzální pro vlákna 250 i 900µm, včetně 900µm trubičky 50cm (pro vlákna 250µm), včetně instalačního pří...

Výrobce

THE FIBERS

180.00 Kč 

bez DPH

217.80 Kč 

s DPH

Doprodej

Kód

OKMG-FIC-SU-S-02

Beznástrojový optický gelový konektor FIC, pro mechanické zapojení, SC, OS1 9/125 singlemode, univerzální pro vlákna 250 i 900µm, včetně 900µm trubičky 50cm (pro vlákna 250µm), včetně instalačního pří...

Výrobce

THE FIBERS

166.00 Kč 

bez DPH

200.86 Kč 

s DPH

Doprodej

K provozování našeho webu www.alternetivo.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací...