gelové


Optické mechanické konektory na bázi gelu jsou alternativou k vařeným spojům a mohou se leckde s technologií vaření i doplňovat.
Optických mechanických konektorů je dnes na trhu celá řada. Některé vynikají nízkým útlumem, jiné zase snadnou instalací.
Existuje mnoho variant pro různé typy a průměry vláken či kabelů.
Někteří výrobci nabízejí pak pouze jeden typ konektoru, jiní mají nabídku pestřejší.
Gelové optické konektory lze také dále dělit na ty s vyšší a nižší mechanickou pevností na vlákně.

Gel obsažený v těle konektoru má podobné vlastnosti jako jádro optického vlákna.
Tento gel vytvoří spojení mezi optickou ferulí s předpřipraveným předleštěným vláknem a optickým vláknem na které konektorujeme.
Nízký typický útlum, rychlá instalace bez nutnosti lepení a broušení, tuto technologii jasně favorizuje pro použití nejen v LAN segmentu, ale také pro FTTx (FTTH, FTTB, FTTC, FTTO atd.) metropolitní sítě.

Výrobci konektorů dnes udávají min. životnost konektorů na bázi gelu 20let.
Gely, dnes již na bázi silikonu, jsou nestékavé, velmi pomalu vysychají a oproti dříve používaným gelů na petrolejové bázi pomaleji "stárnou".
Gelové konektory a spojky jsou tak zajímavou alternativou či dplňkem ke spojům vařeným či lepeným. Výhodou je i možnost opětovného použití již nakonektorovaných kusů.

Dle konkrétních výrobců a konektorů (FIC, QA, XLR, UNICAM, NPC atd.) lze zvolit SC, ST, LC, FC a MTRJ konektory v multimode i singlemode provedení včetně variant s APC broušením.

Status

Cena

Parametrický filtr

Podrobné vyhl.

Řadit podle

vzestupně sestupně
9 produktů
1 stránka
 
 
Kód

OPA-PIN-G-MM-02

Patchcordy nabízíme od různých výrobců v různé kvalitativní i cenové hladině - USCONEC – americké konektory, MTP patchcordy a kabelové sestavy, kompletace a měření CZ, Švýcarsko či Čína, lze kustomiz...

Výrobce

SENKO

8.90 Kč 

bez DPH

10.77 Kč 

s DPH

 
Kód

OPA-RMT-604

Patchcordy nabízíme od různých výrobců v různé kvalitativní i cenové hladině - USCONEC – americké konektory, MTP patchcordy a kabelové sestavy, kompletace a měření CZ, Švýcarsko či Čína, lze kustomiz...

Výrobce

SENKO

30.50 Kč 

bez DPH

36.91 Kč 

s DPH

 
Kód

OKMG-Fan-Out-Kit

R&M Fan Out Kit pro 12vláken, sada 12. trubiček 900µm, (nutné pro okonektorování Loose Tube kabelu s vlákny 250µm)...

Výrobce

Optika pasivní

601.00 Kč 

bez DPH

727.21 Kč 

s DPH

 
Kód

OKMG-FIC-LU-G-02

Beznástrojový optický gelový konektor FIC, pro mechanické zapojení, LC, OM1 62,5/125 multimode, univerzální pro vlákna 250 i 900µm, včetně 900µm trubičky 50cm (pro vlákna 250µm), včetně instalačního p...

Výrobce

THE FIBERS

99.00 Kč 

bez DPH

119.79 Kč 

s DPH

Doprodej

Kód

OKMG-FIC-LU-M-02

Beznástrojový optický gelový konektor FIC, pro mechanické zapojení, LC, OM2 50/125 multimode, univerzální pro vlákna 250 i 900µm, včetně 900µm trubičky 50cm (pro vlákna 250µm), včetně instalačního pří...

Výrobce

THE FIBERS

274.00 Kč 

bez DPH

331.54 Kč 

s DPH

Doprodej

Kód

OKMG-FIC-LU-S-02

Beznástrojový optický gelový konektor FIC, pro mechanické zapojení, LC, OS1 9/125 singlemode, univerzální pro vlákna 250 i 900µm, včetně 900µm trubičky 50cm (pro vlákna 250µm), včetně instalačního pří...

Výrobce

THE FIBERS

282.00 Kč 

bez DPH

341.22 Kč 

s DPH

Doprodej

Kód

OKMG-FIC-SU-G-02

Beznástrojový optický gelový konektor FIC, pro mechanické zapojení, SC, OM1 62,5/125 multimode, univerzální pro vlákna 250 i 900µm, včetně 900µm trubičky 50cm (pro vlákna 250µm), včetně instalačního p...

Výrobce

THE FIBERS

213.00 Kč 

bez DPH

257.73 Kč 

s DPH

Doprodej

Kód

OKMG-QA-SC-SM-APC-900-3mm

Konektor optický mechanický gelový QA, SC/APC, OS1 9/125 singlemode, pro vlákna 900µm + DROP 3mm, beznástrojová instalace (přípravek přibalen u každého konektoru)...

Výrobce

NETWORK CABLE

64.00 Kč 

bez DPH

77.44 Kč 

s DPH

 
Kód

OKMG-QA-SC-SM-PC-900-3mm

Konektor optický mechanický gelový QA, SC, OS1 9/125 singlemode, pro vlákna 900µm + 3mm DROP, beznástrojová instalace (přípravek přibalen u každého konektoru)...

Výrobce

NETWORK CABLE

63.00 Kč 

bez DPH

76.23 Kč 

s DPH