couplery

Vláknová odbočnice (Coupler nebo Splitter) je pasivní optický prvek, který slouží k rozdělení optického výkonu do více optických vláken (nebo také ke sloučení signálů z více vláken do jediného optického vlákna).
Standardně dodáváme IN-LINE couplery 2x1 s jedním vstupem a dvěma výstupy (konektory typu SC/PC, SC/ APC, LC/PC, LC/APC, FC, ST, E2000).
Dodáváme také couplery zabudované v LGX krabičce pro snadnou instalaci do 19" rozvaděče, či přímo v 19" provedení.
Pro měřící a jiné účely je na přání možné dodat také například konfiguraci 2x2, 1x3 a 1x4.

Standardní délka šlahounů je 1m, jiné délky také možné (0,3 až 10m).

Jádrem celého řešení je coupler - vláknová odbočnice, která provádí pasivní rozdělení optického signálu do více směrů, typicky z jednoho vstupu na dva výstupy.
Poměr odbočení je možné zvolit podle potřeby, ve většině případů postačí tři typické poměry rozdělení, 50 na 50% procent, 70 na 30% a 90/10% (jiné poměry také možné).

Optický coupler není závislý na protokolu a přenášených rychlostech.
Je třeba jen použít odpovídající typ optického vlákna (jednovidové vlákno 9/125µm nebo vícevidové vlákno 50/125µm nebo 62,5/125µm).
Jedinou jeho nevýhodou je zeslabení procházejícího optického signálu podle poměru rozdělení výkonů do dvou směrů.
Tuto nevýhodu je možné ale vhodným návrhem obejít, protože prakticky vždy máme v optické trase ještě výkonovou rezervu, kterou je možné takto využít.
Pro sledování duplexního provozu na dvou vláknech (vysílací a přijímací směr) je vhodné použít dvojici couplerů zapojených tak, aby bylo možné použít duplexních propojovacích optických patch kabelů.

U SM variant couplerů se používá nejčastěji coupler pro kombinaci vlnových délek 1310 + 1550nm.
Couplery jsou rovněž dostupné ve variantě pro vlnovou délku 650nm (červené světlo používané u VFL zdrojů).
Toto provedení se může použít pro rozdělení výkonu VFL zdroje do více směrů.

Status

Cena

Parametrický filtr

Podrobné vyhl.

Řadit podle

vzestupně sestupně
17 produktů
2 stránky
 
 
Kód

OCPL-12-30-70-LGX-DBL-SCP

Coupler optický SM 1:2, 2x v jedné LGX krabičce, 6x SC PC, 1310 + 1550, rozdělení výkonu 30:70...

Výrobce

Optika pasivní

811.00 Kč 

bez DPH

981.31 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-50-50-900-NOCON-1m

Coupler optický SM 1:2,bez konek.,1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 50:50, in-line provedení (3x samec), šlahouny 900um,1m ...

Výrobce

Optika pasivní

280.00 Kč 

bez DPH

338.80 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-50-50-900um-E2A-1m

Coupler optický SM 1:2, 3x E2000/APC,1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 50:50, in-line provedení (3x samec), provedení SteelPipe,šlahouny 900um,délka 1m(celková délka) Obrázek nemusí odpovídat popisu, ko...

Výrobce

Optika pasivní

2 415.00 Kč 

bez DPH

2 922.15 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-50-50-LGX-DBL-SCP

Coupler optický SM 1:2, 2x v jedné LGX krabičce, 6x SC PC, 1310nm + 1550nm, rozdělení výkonu 50% :50%...

Výrobce

Optika pasivní

811.00 Kč 

bez DPH

981.31 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-50-50-PAT-SC-1m

Coupler optický SM 1:2, 3x SC/PC, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 50:50, in-line provedení (3x samec), MiniBox provedení, šlahouny d2mm délka 1m (celková délka) Obrázek nemusí odpovídat popisu, konekt...

Výrobce

Optika pasivní

276.00 Kč 

bez DPH

333.96 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-50-50-PAT-SCA-1m

Coupler optický SM 1:2, 3x SC/APC, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 50:50, in-line provedení (3x samec), MiniBox provedení, šlahouny d2mm délka 1m (celková délka) Obrázek nemusí odpovídat popisu, konek...

Výrobce

Optika pasivní

276.00 Kč 

bez DPH

333.96 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-50-50-PAT-SCP-0,3m

Coupler optický SM 1:2, 3x SC/PC, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 50:50, in-line provedení (3x samec), MiniBox provedení, šlahouny d2mm délka 0,3m (celková délka) Obrázek nemusí odpovídat popisu, kone...

Výrobce

Optika pasivní

276.00 Kč 

bez DPH

333.96 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-70-30-PAT-KUS1

Coupler optický SM 1:2, kustom, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 50:50, in-line (3x samec), MiniBox provedení, šlahouny d2mm IN 0,5m LCP, OUT1 1m E2A, OUT2 2m LCP Obrázek nemusí odpovídat popisu, konek...

Výrobce

Optika pasivní

944.00 Kč 

bez DPH

1 142.24 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-90-10-PAT-LCP-1m

Coupler optický SM 1:2, 3x LC/PC, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 90:10, in-line provedení (3x samec), MiniBox provedení, šlahouny d2mm, délka 1m (délka celková) Obrázek nemusí odpovídat popisu, konek...

Výrobce

Optika pasivní

276.00 Kč 

bez DPH

333.96 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-50-50-PAT-LCP-1m

Coupler optický SM 1:2, 3x LC/PC, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 50:50, in-line provedení (3x samec), MiniBox provedení, šlahouny d2mm, délka 1m (délka celková) Obrázek nemusí odpovídat popisu, konek...

Výrobce

Optika pasivní

276.00 Kč 

bez DPH

333.96 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-50-50-PAT-MM-LC

Coupler optický MM OM2 1:2, 3x LC/PC 1m šlahouny d=2mm, 850nm, 50:50, in-line provedení (3x samec), mini-box 90x20x10mm Obrázek nemusí odpovídat popisu, konektory na obr. mohou být jiné, ale provedení...

Výrobce

Optika pasivní

491.00 Kč 

bez DPH

594.11 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-50-50-PAT-MM-ST

Coupler optický MM OM2 1:2, 3x ST/PC 1m šlahouny d=2mm, 850nm, 50:50, in-line provedení (3x samec), mini-box 90x20x10mm Obrázek nemusí odpovídat popisu, konektory na obr. mohou být jiné, ale provedení...

Výrobce

Optika pasivní

431.00 Kč 

bez DPH

521.51 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-90-10-PAT-MM-LCP

Coupler optický MM OM2 1:2, 3x LC/PC 1m šlahouny d=2mm, 850nm, 90:10, in-line provedení (3x samec), mini-box 90x20x10mm Obrázek nemusí odpovídat popisu, konektory na obr. mohou být jiné, ale provedení...

Výrobce

Optika pasivní

431.00 Kč 

bez DPH

521.51 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-90-10-PAT-SCP-0,3m

Coupler optický SM 1:2, 3x SC/PC šlahoun 30cm d2mm, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 90:10, in-line provedení (3x samec), MiniBox provedení, šlahouny d2mm Obrázek nemusí odpovídat popisu, konektory na ...

Výrobce

Optika pasivní

276.00 Kč 

bez DPH

333.96 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-90-10-PAT-SCP-1m

Coupler optický SM 1:2, 3x SC/PC, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 90:10, in-line provedení (3x samec), MiniBox provedení, šlahouny d2mm, délka 1m (délka celková) Obrázek nemusí odpovídat popisu, konek...

Výrobce

Optika pasivní

276.00 Kč 

bez DPH

333.96 Kč 

s DPH

 

K provozování našeho webu www.alternetivo.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací...