LGX

PLC (Planar lightwave circuit) splittery jsou vyráběny pomocí technologie využívající křemíkové (oxid křemičitý) destičky s vlnovody.
Vlnovody se do destičky zpravidla leptají nebo se pak prosazuje ekonomičtější litografická metoda.
Oproti FBT pliterům nabízí mnohem menší rozměry, pracují dobře ve všech teplotách a rovněž tyto PLC splittery pokrývají celé spektrum vlnových délek (1260-1650nm).

PLC FTTx splittery jsou klíčovým stavebním prvkem pro FTTx přístupové sítě typu P2MP (Point to Multi-Point).
Dodávané OEM splittery PLC

z Číny (na konci produktového kódu -CN) mají vynikající optické charakteristiky - nízký vložný útlum, nízký útlum PDL a vysoký útlum odrazu.
Korejské splittery od výrobce VISSEM (na konci produktového kódu -KR) pak splňují i ty nejpřísnější požadavky a nabízí oproti main- stream low-cost především vyšší uniformitu.

Kompaktní rozměry těchto spliterů umožňují snadnou instalaci do rozvaděčů a optických van a navazují tak na další produkty nejen z korejské provenience.
Nástěnné rozvaděče RNOTP, OLT8C; rozvaděče řady MDU, zemní spojky RN-FOC; HD-ODF optické vany a další produkty umožňují přímou instalaci těchto optických splitterů.
Spliterry menších splitrovacích poměrů lze dodat v miniaturním provedení jako steel box/ steeltube.
Všechny typy splitterů lze pak dodat iv provedení malé plastové krabičky se šlahouny (ABS box).

Splittery lze dodat v kombinací 1x2 až 1x64, s vlákny 250µm, 900µm, či s ribbonovým vláknem.
Často se také dodávají varianty s patchcordovou 2mm až 3mm ochranou.
Standardní délka vláken je 1m, dodat lze ale v jakékoliv délce.

Lze dodat i předkonektorované, zpravidla SC/APC (APC broušení je u PON aplikací nezbytností), jakékoliv jiné varianty konektorů jsou také možné. Vláknová odbočnice (Coupler nebo Splitter) je pasivní optický prvek, který slouží k rozdělení optického výkonu do více optických vláken (nebo také ke sloučení signálů z více vláken do jediného optického vlákna).
Standardně dodáváme IN-LINE couplery 2x1 s jedním vstupem a dvěma výstupy (konektory typu SC/PC, SC/ APC, LC/PC, LC/APC, FC, ST, E2000).
Dodáváme také couplery zabudované v LGX krabičce pro snadnou instalaci do 19" rozvaděče, či přímo v 19" provedení.
Pro měřící a jiné účely je na přání možné dodat také například konfiguraci 2x2, 1x3 a 1x4.

Standardní délka šlahounů je 1m, jiné délky také možné (0,3 až 10m).

Jádrem celého řešení je coupler - vláknová odbočnice, která provádí pasivní rozdělení optického signálu do více směrů, typicky z jednoho vstupu na dva výstupy.
Poměr odbočení je možné zvolit podle potřeby, ve většině případů postačí tři typické poměry rozdělení, 50 na 50% procent, 70 na 30% a 90/10% (jiné poměry také možné).

Optický coupler není závislý na protokolu a přenášených rychlostech.
Je třeba jen použít odpovídající typ optického vlákna (jednovidové vlákno 9/125µm nebo vícevidové vlákno 50/125µm nebo 62,5/125µm).
Jedinou jeho nevýhodou je zeslabení procházejícího optického signálu podle poměru rozdělení výkonů do dvou směrů.
Tuto nevýhodu je možné ale vhodným návrhem obejít, protože prakticky vždy máme v optické trase ještě výkonovou rezervu, kterou je možné takto využít.
Pro sledování duplexního provozu na dvou vláknech (vysílací a přijímací směr) je vhodné použít dvojici couplerů zapojených tak, aby bylo možné použít duplexních propojovacích optických patch kabelů.

U SM variant couplerů se používá nejčastěji coupler pro kombinaci vlnových délek 1310 + 1550nm.
Couplery jsou rovněž dostupné ve variantě pro vlnovou délku 650nm (červené světlo používané u VFL zdrojů).
Toto provedení se může použít pro rozdělení výkonu VFL zdroje do více směrů.
PLC (Planar lightwave circuit) splittery jsou vyráběny pomocí technologie využívající křemíkové (oxid křemičitý) destičky s vlnovody.
Vlnovody se do destičky zpravidla leptají nebo se pak prosazuje ekonomičtější litografická metoda.
Oproti FBT pliterům nabízí mnohem menší rozměry, pracují dobře ve všech teplotách a rovněž tyto PLC splittery pokrývají celé spektrum vlnových délek (1260-1650nm).

PLC FTTx splittery jsou klíčovým stavebním prvkem pro FTTx přístupové sítě typu P2MP (Point to Multi-Point).
Dodávané OEM splittery PLC
z Číny (na konci produktového kódu -CN) mají vynikající optické charakteristiky - nízký vložný útlum, nízký útlum PDL a vysoký útlum odrazu.
Korejské splittery od výrobce VISSEM (na konci produktového kódu -KR) pak splňují i ty nejpřísnější požadavky a nabízí oproti main- stream low-cost především vyšší uniformitu.

Kompaktní rozměry těchto spliterů umožňují snadnou instalaci do rozvaděčů a optických van a navazují tak na další produkty nejen z korejské provenience.
Nástěnné rozvaděče RNOTP, OLT8C; rozvaděče řady MDU, zemní spojky RN-FOC; HD-ODF optické vany a další produkty umožňují přímou instalaci těchto optických splitterů.
Spliterry menších splitrovacích poměrů lze dodat v miniaturním provedení jako steel box/ steeltube.
Všechny typy splitterů lze pak dodat iv provedení malé plastové krabičky se šlahouny (ABS box).

Splittery lze dodat v kombinací 1x2 až 1x64, s vlákny 250µm, 900µm, či s ribbonovým vláknem.
Často se také dodávají varianty s patchcordovou 2mm až 3mm ochranou.
Standardní délka vláken je 1m, dodat lze ale v jakékoliv délce.

Lze dodat i předkonektorované, zpravidla SC/APC (APC broušení je u PON aplikací nezbytností), jakékoliv jiné varianty konektorů jsou také možné.

Status

Cena

Parametrický filtr

Podrobné vyhl.

Řadit podle

vzestupně sestupně
18 produktů
2 stránky
 
 
Kód

OSPL-1x64-2mm-1m-LCA-LCA-LGXCN

PLC PON FTTX splitter 1260-1650nm, 1x64, vlákna 2mm, 1m, 64x LC/APC (výstupy), 1xLCA (vstup), 1x max. I/L 20,9dB,R/L 55dB, LGX box/ hydra...

Výrobce

Optika pasivní

2 239.00 Kč 

bez DPH

2 709.19 Kč 

s DPH

 
Kód

OSPL-1x04-2mm-1m-SCA-LGXCN

PLC PON FTTX splitter 1260-1650nm, 1x04 vlákna 2mm, 1m, G657A1, 5x SC/APC, max. I/L 7,9dB,R/L 55dB, LGX box/ hydra...

Výrobce

Optika pasivní

536.00 Kč 

bez DPH

648.56 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-LGX-BOX-EMPTY-9xSC-HOLE

LGX krabička, hliník, prázdná, čelo 9x SC simplex, bez adpatérů...

Výrobce

Optika pasivní

313.00 Kč 

bez DPH

378.73 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-LGX-BOX-EMPTY-BLINDER

LGX krabička, hliník, prázdná, čelo 9x SC simplex, bez adpatérů...

Výrobce

Optika pasivní

80.00 Kč 

bez DPH

96.80 Kč 

s DPH

 
Kód

OSPL-1x08-2mm-1m-SCP-LGXCN

PLC PON FTTX splitter 1260-1650nm, 1x8 vlákna 2mm, 1m, G657A1, 9x SC/PC, max. I/L 10,5dB,R/L 55dB, LGX box/ hydra...

Výrobce

Optika pasivní

611.00 Kč 

bez DPH

739.31 Kč 

s DPH

 
Kód

OSPL-1x08-2mm-1m-SCA-LGXCN

PLC PON FTTX splitter 1260-1650nm, 1x8 vlákna 2mm, 1m, G657A1, 9x SC/APC, max. I/L 10,5dB,R/L 55dB, LGX box/ hydra...

Výrobce

Optika pasivní

619.00 Kč 

bez DPH

748.99 Kč 

s DPH

 
Kód

OSPL-1x16-2mm-1m-SCP-LGXCN

PLC PON FTTX splitter 1260-1650nm, 1x16 vlákna 2mm, 1m, G657A1, 17x SC/PC, max. I/L 20,9dB,R/L 55dB, LGX box/ hydra...

Výrobce

Optika pasivní

825.00 Kč 

bez DPH

998.25 Kč 

s DPH

 
Kód

OSPL-1x32-2mm-1m-SCP-LGXCN

PLC PON FTTX splitter 1260-1650nm, 1x32 vlákna 2mm, 1m, G657A1, 33x SC/PC, max. I/L 20,9dB,R/L 55dB, LGX box/ hydra...

Výrobce

Optika pasivní

1 263.00 Kč 

bez DPH

1 528.23 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-50-50-LGX-E2A-RLC

Coupler optický SM 1:2, 3x E2000/APC, 1310 + 1550nm rozdělení výkonu 50:50, LGX krabička...

Výrobce

RLC

5 836.00 Kč 

bez DPH

7 061.56 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-50-50-LGX-DBL-LCA-RLC

Coupler optický SM 1:2, 2x v jedné LGX krabičce, 6x LC/APC, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 50:50...

Výrobce

RLC

11 470.00 Kč 

bez DPH

13 878.70 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-30-70-LGX-E2A-RLC

Coupler optický SM 1:2, 3x E2000/APC, 1310 + 1550n rozdělení výkonu 30:70, LGX krabička...

Výrobce

RLC

5 836.00 Kč 

bez DPH

7 061.56 Kč 

s DPH

 
Kód

OSPL-1x64-2mm-1m-LCA-SCA-LGXCN

PLC PON FTTX splitter 1260-1650nm, 1x64, vlákna 2mm, 1m, 64xLCA, 1xSCA, 1x max. I/L 20,9dB,R/L 55dB, LGX box/ hydra...

Výrobce

Optika pasivní

2 574.00 Kč 

bez DPH

3 114.54 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-50-50-LGX-LCP-RLC

Coupler optický SM 1:2, 3x LC/PC, 1310 + 1550nm rozdělení výkonu 50:50, LGX krabička...

Výrobce

RLC

4 888.00 Kč 

bez DPH

5 914.48 Kč 

s DPH

 
Kód

OSPL-1x64-2mm-1m-LCA-SCU-LGXCN

PLC PON FTTX splitter 1260-1650nm, 1x64, vlákna 2mm, 1m, 64xLC/APC, 1xSC/UPC, 1x max. I/L 20,9dB,R/L 55dB, LGX box/ hydra...

Výrobce

Optika pasivní

2 568.00 Kč 

bez DPH

3 107.28 Kč 

s DPH

 
Kód

OCPL-12-50-50-LGX-DBL-LC-RLC

Coupler optický SM 1:2, 2x v jedné LGX krabičce, 6x LC/PC, 1310 + 1550nm, rozdělení výkonu 50:50...

Výrobce

RLC

9 384.00 Kč 

bez DPH

11 354.64 Kč 

s DPH

 

K provozování našeho webu www.alternetivo.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací...