Produktové testy CyberRatings.org

17.05.2021

CyberRatings.org je nezávislá nezisková organizace, která se zabývá komplexním testováním aktuálních IT technologií. Cílem by mělo být poskytnout IT profesionálům důležité informace, které mohou ovlivnit výběr vhodného řešení pro jejich firmy či organizace. Metodologie testů vždy vychází z pohledu správy, výkonu, uživatelského zážitku a dalších vlastností, které jsou podstatné pro nasazení a provoz.


V testu SD-WAN řešení zvítězil Silver Peak, který sklidil ve všech šesti kategoriích nejvyšší hodnocení AAA a zaslouží tak obdivný potlesk. Diskvalifikují ho však poměrně vysoké celkové náklady (TCO na 3 roky), které jsou mnohonásobně vyšší, než u Versa Networks, která se umístila na druhé pozici se ztrátou jediného A za management (možná připadal hodnotitelům příliš komplexní). Gratulujeme tak i našemu dodavateli a přidáváme se k doporučení - Versa Networks lze zákazníkům, kteří mají síť poboček a uvažují o nasazení SD-WAN, jen doporučit, jak formou DYI, tak jako službu od operátora. Další konkurenti v tesu SD-WAN už na vedoucí dvojici poměrně ztrácí. Třetí VMware už má pouze jediné AAA hodnocení za ZTP, ale to je dnes v SD-WAN samozřejmostí.


V testování firewallů pro podnikové aplikace byla situace mezi nejlepšími velmi vyrovnaná. Po jednom "áčku" ztratili náš nový dodavatel Check Point a Forcepoint. Další pozici si dělí Palo Alto a Sangfor se dvěma ztrátami a hned za nimi je opět naše Versa Networks (jako jediná firma v čele, která se nespecializuje na bezpečnost) a lídr trhu Fortinet, kteří už ztrácejí v hodnoceních 3 A. Velmi slušný výsledek si zasloužil i náš další dodavatel WatchGuard, který získal hodnocení AA napříč všemi kategoriemi. Ze zkušenosti víme, že se vyplatí především pro menší a střední aplikace, kde nabízí velmi nízké celkové náklady.


Tabulku hodnocení SD-WAN najdete zde.

Tabulku hodnocení Enterprise Firewallů najdete zde.

CyberRatings.org hodnotil nedávno síťové produkty v kategoriích SD-WAN a Enterprise Firewall (NGFW). Chcete vidět, jak to dopadlo a jak si vedly značky v naší distribuci?