SECURE licence pro SMARTOPTIC moduly (E SECURE Brocade)

SECURE licence pro SMARTOPTIC moduly (E SECURE Brocade)
 

varianty

SECURE licence pro SMARTOPTIC moduly (E SECURE Brocade)

SECURE licence pro SMARTOPTIC moduly (E SECURE Brocade)
Výrobce
SMARTOPTICS
Kód

SO-LIC-SB-001

Náš kód
97867
Záruka
36 Měsíců
Dostupnost
7 035.00 Kč
Doporučená cena bez DPH
8 512.35 Kč
Doporučená cena s DPH
Objednat

    Podrobnosti

    Námi dodávané transceivery jsou prémiového typu využívající TOSA vysílače s implementovanou keramickou vložkou pro hladký přechod signálu z transceiveru do ferule optického konektoru. Používané lasery nepatří do skupiny low-cost produktů jako např. Cyoptics, Suntec a pod. kde hodnoty spektrální charakteristiky nejsou příliš dobré a při limitních podmínkách často nastávají komplikace s disperzí.

    SFP+ je nejnověji definovaný standard pro 10G transceivery (červen 2006) vycházející z MSA SFP.
    Oproti němu má však optický transceiver SFP+ rychlejší datovou sběrnici i lepší stínění proti elektromagnetickým rušením a je tak určen hlavně pro vysokorychlostní aplikace.
    Další výhodu skýtá kompaktní rozměr tohoto formátu a podobně jako u SFP transceiverů umožňuje instalaci 48ks do 1U 19".
    Standardně je osazen LC duplexním konektorem. Je optimalizovaný pro 10Gbps Ethernet a 2x/4x/8x Fiber Channel.
    Dostupné jsou již varianty pro přenos po jednom vlákně (WDM), dále pak CWDM a DWDM SFP+ moduly pro vlnový multiplex.
    SFP+ sloty jsou zpětně kompatibilní se staršími SFP moduly (mini-GBIC).

    Pro vyšší rychlosti jsou pak postupně vytlačovány z trhu 10Gbps formáty XENPAK a X2 - ty jsou dnes v nových zařízeních nahrazovány novějšími formáty typu XFP či právě SFP+ (SFP PLUS).

    Optické transceivery jsou normalizované zařízení/ zásuvné media konvertory pro použití v produktech třetích výrobců.
    Jak již název napovídá transceivery v sobě vždy sdružují vysílač/ transmitter a přijímač/ reciever.
    Z toho také vyplívá že pro obousměrný provoz potřebujeme mít k dispozici 2. vlákna.

    Pro obousměrný provoz po jednom vlákně se používají speciální WDM moduly, které fungují na principu rozdílných vysílacích vlnových délek (dodávají se vždy v páru typ A a typ B) a mají v sobě již zabudovaný WDM filtr.

    U optických vložných transceiverů bývá uvedena zpravidla vzdálenost v km, na kterou je až možno daný modul provozovat, důležitější je však přesný údaj Power Budget, tedy výkonová rezerva v jednotkách dB.
    Počet km je totiž počítaný právě z hodnoty PB a záleží pak jaký měrný útlum pro výpočet dosahu v km byl použit - každý výrobce může údaj počítat jiným koeficientem a tak počet km může být zavádějící.

    Některé moduly (např. multi-rate operátorské moduly pro SDH či 4,25 tri-rate moduly pro Fiber Channel) umí pracovat na různých přenosových rychlostech a tak se i liší parametry modulu v závislosti na typu aplikace kde ho použijeme.
    Údaje uvedené v parametrech produktů na www.alternetivo.cz jsou tak udávány vždy pro nejvyšší možnou přenosovou rychlost daného modulu.
    Pro ilustraci u 4,25Gbps Multirate produktů je PB udávaný pro 4,25Gbps, tzn. při užití stejného modulu na 1Gbps bude PB (výkonová rezerva) větší než je uvedené v parametrech.

    Moduly mohou, ale nemusí být vybaveny tzv. sadou diagnostických funkcí. Diagnostiku značí u svých produktů různí výrobci různě DMI= Digital Monitoring Interface, DDM= Digital Diagnostic Monitoring či DDMI= Digital Diagnostic Monitoring Interface
    Ve skutečnosti platí, že DMI = DDM = DDMI.
    Pomocí této sady funkcí můžeme, pokud to daný prvek (router, switch) podporuje, sledovat provozní teplotu, provozní napětí, úroveň vysílaného signálu i úroveň signálu přijímaného na přijímači atd.

    Dále lze v sortimentu optických vložných transceiverů volit mezi standardní teplotní odolností modulu (zpravidla 0-70C), nebo mezi průmyslovým HTR (High Temperature Range) provedením do náročných podmínek(-40 až 85C).

    Moduly CWDM a DWDM pro vlnový Multiplex za pomocí MULTI/ DEMULTI plexerů, jsou zase laděny na speciální vlnovou délku odpovídající CWDM a DWDM kanálům.
    Pro DWDM je pro těsnou blízkost kanálů nutné využívat speciální extra chlazené DFB EML lasery s malou šířkou paprsku (s malou spektrální šířkou), tak aby nám modul nezasahoval do sousedních kanálů.
    Tyto nákladnější lasery se také využívají u 10Gbps a vyšších rychlostí pro eliminaci vysoké disperze na těchto rychlostech.

    Oblíbeným a běžně používaným typem transceiverů jsou také metalické moduly s konektory RJ-45 (max. 1Gbps) či CX-4 (pro lokální propojení rychlostí 10Gbps v rámci rozvaděče - X2, XENPAK).
    Ve formátu SFP+ existují tzv. aktivní metalické SFP+ kabely, které jsou již před-osazeny zásuvnými SFP+ transceivery (opět jen pro propojení na krátkou vzdálenost).

    Odeslat dotaz

    Dotaz k tomuto produktu

    Váš e-mail
    Dotaz
    Stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA

    Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

    Váš e-mail
    Cena bez DPH
    Cena s DPH
    WWW
    Komentář
    Mám o tento produkt zájem
    Stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA

    Našli jste na eshopu chybu? Prosíme napište nám. Děkujeme

    Popis závady
    Váš e-mail
    Stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA

    Související dokumenty

    definice DMI diagnostiky
    SFF-8472_DMI_agreement.PDF
    MSA definice SFP+ formátu
    SFP+_MSA_agreement-SFF-8431.pdf