SFP+ DWDM transceiver 8Gbps FC, SM, 80km, 50/100Ghz GRID, pásmo C, PB 24dB, DMI , Cisco komp.

SFP+ DWDM transceiver 8Gbps FC, SM, 80km, 50/100Ghz GRID, pásmo C, PB 24dB, DMI , Cisco komp.
 

varianty

SFP+ DWDM transceiver 8Gbps FC, SM, 80km, 50/100Ghz GRID, pásmo C, PB 24dB, DMI , Cisco komp.

SFP+ DWDM transceiver 8Gbps FC, SM, 80km, 50/100Ghz GRID, pásmo C, PB 24dB, DMI , Cisco kompatibilní
Výrobce
OEM transceivery
Kód
SFP-PLUS-ZR-8FC-DWDM-CIS--xx
Náš kód
71122
Záruka
36 Měsíců
8 126.00 Kč
Doporučená cena bez DPH
9 832.46 Kč
Doporučená cena s DPH
Objednat

    Podrobnosti

    Námi dodávané transceivery jsou prémiového typu využívající TOSA vysílače s implementovanou keramickou vložkou pro hladký přechod signálu z transceiveru do ferule optického konektoru. Používané lasery nepatří do skupiny low-cost produktů jako např. Cyoptics, Suntec a pod. kde hodnoty spektrální charakteristiky nejsou příliš dobré a při limitních podmínkách často nastávají komplikace s disperzí.

    SFP+ je nejnověji definovaný standard pro 10G transceivery (červen 2006) vycházející z MSA SFP.
    Oproti němu má však optický transceiver SFP+ rychlejší datovou sběrnici i lepší stínění proti elektromagnetickým rušením a je tak určen hlavně pro vysokorychlostní aplikace.
    Další výhodu skýtá kompaktní rozměr tohoto formátu a podobně jako u SFP transceiverů umožňuje instalaci 48ks do 1U 19".
    Standardně je osazen LC duplexním konektorem. Je optimalizovaný pro 10Gbps Ethernet a 2x/4x/8x Fiber Channel.
    Dostupné jsou již varianty pro přenos po jednom vlákně (WDM), dále pak CWDM a DWDM SFP+ moduly pro vlnový multiplex.
    SFP+ sloty jsou zpětně kompatibilní se staršími SFP moduly (mini-GBIC).

    Pro vyšší rychlosti jsou pak postupně vytlačovány z trhu 10Gbps formáty XENPAK a X2 - ty jsou dnes v nových zařízeních nahrazovány novějšími formáty typu XFP či právě SFP+ (SFP PLUS).

    Optické transceivery jsou normalizované zařízení/ zásuvné media konvertory pro použití v produktech třetích výrobců.
    Jak již název napovídá transceivery v sobě vždy sdružují vysílač/ transmitter a přijímač/ reciever.
    Z toho také vyplívá že pro obousměrný provoz potřebujeme mít k dispozici 2. vlákna.

    Pro obousměrný provoz po jednom vlákně se používají speciální WDM moduly, které fungují na principu rozdílných vysílacích vlnových délek (dodávají se vždy v páru typ A a typ B) a mají v sobě již zabudovaný WDM filtr.

    U optických vložných transceiverů bývá uvedena zpravidla vzdálenost v km, na kterou je až možno daný modul provozovat, důležitější je však přesný údaj Power Budget, tedy výkonová rezerva v jednotkách dB.
    Počet km je totiž počítaný právě z hodnoty PB a záleží pak jaký měrný útlum pro výpočet dosahu v km byl použit - každý výrobce může údaj počítat jiným koeficientem a tak počet km může být zavádějící.

    Některé moduly (např. multi-rate operátorské moduly pro SDH či 4,25 tri-rate moduly pro Fiber Channel) umí pracovat na různých přenosových rychlostech a tak se i liší parametry modulu v závislosti na typu aplikace kde ho použijeme.
    Údaje uvedené v parametrech produktů na www.alternetivo.cz jsou tak udávány vždy pro nejvyšší možnou přenosovou rychlost daného modulu.
    Pro ilustraci u 4,25Gbps Multirate produktů je PB udávaný pro 4,25Gbps, tzn. při užití stejného modulu na 1Gbps bude PB (výkonová rezerva) větší než je uvedené v parametrech.

    Moduly mohou, ale nemusí být vybaveny tzv. sadou diagnostických funkcí. Diagnostiku značí u svých produktů různí výrobci různě DMI= Digital Monitoring Interface, DDM= Digital Diagnostic Monitoring či DDMI= Digital Diagnostic Monitoring Interface
    Ve skutečnosti platí, že DMI = DDM = DDMI.
    Pomocí této sady funkcí můžeme, pokud to daný prvek (router, switch) podporuje, sledovat provozní teplotu, provozní napětí, úroveň vysílaného signálu i úroveň signálu přijímaného na přijímači atd.

    Dále lze v sortimentu optických vložných transceiverů volit mezi standardní teplotní odolností modulu (zpravidla 0-70C), nebo mezi průmyslovým HTR (High Temperature Range) provedením do náročných podmínek(-40 až 85C).

    Moduly CWDM a DWDM pro vlnový Multiplex za pomocí MULTI/ DEMULTI plexerů, jsou zase laděny na speciální vlnovou délku odpovídající CWDM a DWDM kanálům.
    Pro DWDM je pro těsnou blízkost kanálů nutné využívat speciální extra chlazené DFB EML lasery s malou šířkou paprsku (s malou spektrální šířkou), tak aby nám modul nezasahoval do sousedních kanálů.
    Tyto nákladnější lasery se také využívají u 10Gbps a vyšších rychlostí pro eliminaci vysoké disperze na těchto rychlostech.

    Oblíbeným a běžně používaným typem transceiverů jsou také metalické moduly s konektory RJ-45 (max. 1Gbps) či CX-4 (pro lokální propojení rychlostí 10Gbps v rámci rozvaděče - X2, XENPAK).
    Ve formátu SFP+ existují tzv. aktivní metalické SFP+ kabely, které jsou již před-osazeny zásuvnými SFP+ transceivery (opět jen pro propojení na krátkou vzdálenost).

    Odeslat dotaz

    Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

    Váš e-mail
    Cena bez DPH
    Cena s DPH
    WWW
    Komentář
    Mám o tento produkt zájem

    Zaslat informaci o produktu známému

    Váš e-mail
    Zaslat na e-mail
    Komentář

    Našli jste na eshopu chybu? Prosíme napište nám. Děkujeme

    Popis závady
    Váš e-mail

    Parametry

    Dosah

    Dosah 80km

    Formát

    Formát SFP plus

    Kompatibilita

    Kompatibilita CISCO

    Konektory

    Typ konektoru LC duplex

    Protokoly

    Přenosový protokol FIBRE CHANNEL 8x

    Rychlost přenosu

    Přenosová rychlost 8Gbps

    Typ připojení/přenosu

    Typ přenosu DWDM

    Vlnová délka

    Vlnová délka DWDM xx

    Další vlastnosti

    DMI diagnostika ano
    Power Budget (dB) 24
    Pro vlákno/ kabel SM
    Provozní rozsah teplot 0 až 70°C
    Reciever overload (dBm) -10
    Reciever sensitivity (dBm) -24
    Spektrální šířka (nm) 0,05 až 0,2
    Transmiter power (dBm) 0 až 4
    Typ detektoru (Rx) InGaAs PIN-TIA
    Typ vysílače (Tx) DWDM EML

    Související dokumenty

    Varianty produktu

      Kód Název produktu Výrobce   Doporučená cena bez DPH  
    Porovnat SFP-PLUS-ZR-8FC-DWDM-CIS--25 SFP+ DWDM transceiver 8Gbps FC, SM, 80km, 50/100Ghz GRID, C25, 1558,17nm, PB 24dB, DMI , Cisco komp. OEM transceivery
     
    8 126.00 Kč
    Porovnat SFP-PLUS-ZR-8FC-DWDM-CIS--26 SFP+ DWDM transceiver 8Gbps FC, SM, 80km, 50/100Ghz GRID, C26, 1556,55nm, PB 24dB, DMI , Cisco komp. OEM transceivery
     
    8 126.00 Kč

    K provozování našeho webu www.alternetivo.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací...