SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-EZX, SM, PB 37dB (až 160km), 1550nm (DFP], LC dup., 0 až 70°C, 3,3V, DMI, C

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-EZX, SM, PB 37dB (až 160km), 1550nm (DFP], LC dup., 0 až 70°C, 3,3V, DMI, C
 

varianty

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-EZX, SM, PB 37dB (až 160km), 1550nm (DFP], LC dup., 0 až 70°C, 3,3V, DMI, C

SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-EZX, SM, PB 37dB (až 160km), 1550nm (DFP], LC dup., 0 až 70°C, 3,3V, DMI, Cisco komp.
Výrobce
OEM transceivery
Kód

SPS-73160WCIS

Náš kód
84951
Záruka
36 Měsíců
Dostupnost
3 242.00 Kč
Doporučená cena bez DPH
3 924.63 Kč
Doporučená cena s DPH
1.50 Kč
Recyklační poplatek
Objednat

    Podrobnosti

    Small Form-factor Pluggable (SFP nebo také mini-GBIC) je technický standard optických vložných transceiverů, definovaný skupinou MSA v květnu 2001.
    Jedná se o kompaktní optický transceiver používaný v telekomunikačních a datových sítích. Jde o populární, velmi rozšířený, výrobci aktivních optických komponent masivně podporovaný modul. Jeho modernější konstrukce postupně vytěsňuje starší GBIC.
    Na rozdíl od GBIC modulu má SFP přibližně poloviční velikost - menší rozměry umožňují osazení aktivních prvků v hustotě až 48 portů SFP na 1U.
    SFP modul je osazený zpravidla duplexním LC konektorem (výjimku tvoří některé jedno-vláknové bi-directional SFP a metalické SFP transceivery).
    SFP moduly se vyrábí a dodávají v mnoha variantách podle použitého typu vlákna, přenosového protokolu, překlenované vzdálenosti (až 200km) a vlnové délky.
    Většinu modulů je možno na přání dodat s digitální diagnostikou (DMI) dle standardu MSA SFF-8472.

    Postupně dochází k vývoji formátů a tak dnes namísto starého GBIC slotu nalezneme v nových zařízeních spíše sloty SFP.
    Pro vyšší rychlosti jsou pak postupně vytlačovány z trhu 10Gbps formáty XENPAK a X2 - ty jsou dnes v nových zařízeních nahrazovány novějšímy formáty typu XFP či SFP+ (SFP PLUS).

    Optické transceivery jsou normalizované zařízení/ zásuvné media konvertory pro použití v produktech třetích výrobců.
    Jak již název napovídá transceivery v sobě vždy sdružují vysílač/ transmitter a přijímač/ reciever.
    Z toho také vyplívá že pro obousměrný provoz potřebujeme mít k dispozici 2. vlákna.

    Pro obousměrný provoz po jednom vlákně se používají speciální WDM moduly, které fungují na principu rozdílných vysílacích vlnových délek (dodávají se vždy v páru typ A a typ B) a mají v sobě již zabudovaný WDM filtr.

    U optických vložných transceiverů bývá uvedena zpravidla vzdálenost v km, na kterou je až možno daný modul provozovat, důležitější je však přesný údaj Power Budget, tedy výkonová rezerva v jednotkách dB.
    Počet km je totiž počítaný právě z hodnoty PB a záleží pak jaký měrný útlum pro výpočet dosahu v km byl použit - každý výrobce může údaj počítat jiným koeficientem a tak počet km může být zavádějící.

    Některé moduly (např. multi-rate operátorské moduly pro SDH či 4,25 tri-rate moduly pro Fiber Channel) umí pracovat na různých přenosových rychlostech a tak se i liší parametry modulu v závislosti na typu aplikace kde ho použijeme.
    Údaje uvedené v parametrech produktů na www.alternetivo.cz jsou tak udávány vždy pro nejvyšší možnou přenosovou rychlost daného modulu.
    Pro ilustraci u 4,25Gbps Multirate produktů je PB udávaný pro 4,25Gbps, tzn. při užití stejného modulu na 1Gbps bude PB (výkonová rezerva) větší než je uvedené v parametrech.

    Moduly mohou, ale nemusí být vybaveny tzv. sadou diagnostických funkcí. Diagnostiku značí u svých produktů různí výrobci různě DMI= Digital Monitoring Interface, DDM= Digital Diagnostic Monitoring či DDMI= Digital Diagnostic Monitoring Interface
    Ve skutečnosti platí, že DMI = DDM = DDMI.
    Pomocí této sady funkcí můžeme, pokud to daný prvek (router, switch) podporuje, sledovat provozní teplotu, provozní napětí, úroveň vysílaného signálu i úroveň signálu přijímaného na přijímači atd.

    Dále lze v sortimentu optických vložných transceiverů volit mezi standardní teplotní odolností modulu (zpravidla 0-70C), nebo mezi průmyslovým HTR (High Temperature Range) provedením do náročných podmínek(-40 až 85C).

    Moduly CWDM a DWDM pro vlnový Multiplex za pomocí MULTIplexerů a DEMULTIplexerů, jsou zase laděny na speciální vlnovou délku odpovídající CWDM a DWDM kanálům.
    Pro DWDM je pro těsnou blízkost kanálů nutné využívat speciální extra chlazené DFB EML lasery s malou šířkou paprsku (s malou spektrální šířkou), tak aby nám modul nezasahoval do sousedních kanálů.
    Tyto nákladnější lasery se také využívají u 10Gbps a vyšších rychlostí pro eliminaci vysoké disperze na těchto rychlostech.

    Oblíbeným a běžně používaným typem transceiverů jsou také metalické moduly s konektory RJ-45 (max. 1Gbps) či CX-4 (pro lokální propojení rychlostí 10Gbps v rámci rozvaděče - X2, XENPAK).
    Ve formátu SFP+ existují tzv. aktivní metalické SFP+ kabely, které jsou již předosazeny zásuvnými SFP+ transceivery (opět jen pro propojení na krátkou vzdálenost).

    Odeslat dotaz

    Dotaz k tomuto produktu

    Váš e-mail
    Dotaz

    Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

    Váš e-mail
    Cena bez DPH
    Cena s DPH
    WWW
    Komentář
    Mám o tento produkt zájem

    Našli jste na eshopu chybu? Prosíme napište nám. Děkujeme

    Popis závady
    Váš e-mail

    Parametry

    Dosah

    Dosah 160km

    Kompatibilita

    Kompatibilita CISCO

    Konektory

    Typ konektoru LC duplex

    Protokoly

    Přenosový protokol 1Gbps Ethernet, FIBRE CHANNEL 1x

    Rychlost přenosu

    Přenosová rychlost 1,25Gbps

    Typ připojení/přenosu

    Typ přenosu 2 vlakna

    Vlnová délka

    Vlnová délka 1550nm

    Další vlastnosti

    DMI diagnostika ano
    Power Budget (dB) 37
    Provozní rozsah teplot 0 až 70°C
    Reciever overload (dBm) -8
    Reciever sensitivity (dBm) -34
    Spektrální šířka (nm) 1
    Transmiter power (dBm) 3 až 6
    Typ detektoru (Rx) InGaAs PIN-TIA
    Typ vysílače (Tx) DBF LD

    Související dokumenty

    informační leták CZ
    transceivery 2011.pdf
    definice DMI diagnostiky
    SFF-8472_DMI_agreement.PDF

    Podobné produkty

      Kód Název produktu Výrobce Dostupnost   Doporučená cena bez DPH  
    Porovnat SPS-7350CIS (GLC-EX-SM OEM) SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-XD, SM, 50km, 1550nm (DFB), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní OEM transceivery  

    D

    799.00 Kč
    Porovnat SPS-7340WCIS SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 40km, 1550nm, LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, Cisco kompatibilní OEM transceivery  
     
    556.00 Kč
    Porovnat SPS-7120WCIS (GLC-LH-SM=) SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 20km, 1310nm (FP), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, Cisco kompatibilní OEM transceivery  

    S

    176.00 Kč
    Porovnat SPS-7110WCIS-HTR(GLC-LX-SM-RGD SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-LX, SM, 10km, 1310nm (FP), LC duplex, -40 - 85°C, 3,3V, DMI, Cisco kompatibilní OEM transceivery  
     
    220.00 Kč
    Porovnat SPS-7380WCIS (GLC-ZX-SMD=) SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-ZX, SM, 80km, 1550nm (DFB), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI OEM transceivery  

    S

    831.00 Kč
    Porovnat SPS-73110WCIS SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-EZX, SM, 110km, 1550nm (DFB), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, Cisco kompatibilní OEM transceivery  
     
    1 108.00 Kč
    Porovnat SPS-7350WCIS (GLC-EX-SMD=) SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-XD, SM, 50km, 1550nm (DFB), LC duplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, Cisco kompatibilní OEM transceivery  
     
    695.00 Kč