SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX 1310nm, LC simp., 0 až 70°C, 3,3V, FORTINET komp., DMI

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX 1310nm, LC simp., 0 až 70°C, 3,3V, FORTINET komp., DMI
 

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX 1310nm, LC simp., 0 až 70°C, 3,3V, FORTINET komp., DMI

SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, FORTINET kompatibilní, DMI diagnostika
Výrobce
OEM transceivery
Kód
SPB-7610WFOR
Náš kód
60284
Záruka
36 Měsíců
233.00 Kč
Doporučená cena bez DPH
281.93 Kč
Doporučená cena s DPH
Objednat

    Podrobnosti

    Obrázek transceiveru je orientační/ilustrativní, barva zámečku či popis na modulu na obrázku nemusí odpovídat skutečnosti - popisek pak odpovídá

    KNOWLEDGE BASE
    Kompatibilita OEM vložných modulů
    Optická rozhraní 100Gbps
    Vysokorychlostní formáty optických transceiverů a základní rozdíly
    SFP moduly (Small Form-factor Pluggable)

    Small Form-factor Pluggable (SFP nebo také mini-GBIC) je technický standard optických vložných transceiverů, definovaný skupinou MSA v květnu 2001.
    Jedná se o kompaktní optický transceiver používaný v telekomunikačních a datových sítích. Jde o populární, velmi rozšířený, výrobci aktivních optických komponent masivně podporovaný modul. Jeho modernější konstrukce postupně vytěsňuje starší GBIC.

    Na rozdíl od GBIC modulu má SFP přibližně poloviční velikost - menší rozměry umožňují osazení aktivních prvků v hustotě až 48 portů SFP na 1U.

    SFP modul je osazený zpravidla duplexním LC konektorem.
    Výjimku tvoří některé jedno-vláknové bi-directional SFP (LC simplex či SC simplex) a metalické SFP transceivery (RJ-45).
    SFP moduly se vyrábí a dodávají v mnoha variantách podle použitého typu vlákna, přenosového protokolu, překlenované vzdálenosti (až 200km) a vlnové délky.

    Moduly mohou, ale nemusí být vybaveny tzv. sadou diagnostických funkcí(MSA SFF-8472). Diagnostiku značí u svých produktů různí výrobci různě DMI= Digital Monitoring Interface, DDM= Digital Diagnostic Monitoring či DDMI= Digital Diagnostic Monitoring Interface. Ve skutečnosti platí, že DMI = DDM = DDMI.
    Pomocí této sady funkcí můžeme, pokud to daný prvek (router, switch) podporuje, sledovat provozní teplotu, provozní napětí, úroveň vysílaného signálu i úroveň signálu přijímaného na přijímači atd.

    Postupně dochází k vývoji formátů a tak dnes namísto starého GBIC slotu nalezneme v nových zařízeních spíše sloty SFP pro SFP moduly.

    Pro vyšší rychlosti jsou pak postupně vytlačovány z trhu 10Gbps formáty XENPAK a X2 - ty jsou dnes v nových zařízeních nahrazovány novějšími formáty typu XFP a především pak SFP+ (SFP PLUS).
    Dnes pak dochází i k velkému rozmachu formátů pro vyšší přenosové rychlosti jako je 25Gbps (SFP28), 40Gbps (QSFP+) a 100Gbps (QSFP28).
    100Gbps transceivery jsou pak dostupné již v mnoha provedeních a dochází zde k překotnému vývoji.

    CFP moduly jsou pak již dnes dostupné i v koherentním a laditelném DWDM provedení a na delší vzdálenosti/ pro operátorská transportní řešení jde aktuálně o preferovaný typ transceiveru.

    Aktuálně nejpoužívanějším 100G standardem je ale bezesporu QSFP28, ten vychází z konstrukce QSFP+ a je k tomuto formátu i rozměrově ekvivalentní.
    Další používané standardy jsou např. již zmíněné CFP, CFP2, CFP4, CFP8 (písmenko C zde vyjadřuje číslovku 100 – latinsky centum).

    A v neposlední řadě tu máme k dispozici ekonomický mikro CXP formát s kterým se počítá jen na opravdu krátké propoje (datacentra).
    CXP formát je pak dílem sdružení výrobců IBTA.

    V blízké budoucnosti se můžeme také těšit na celou řadu nových formátů
    Z novějších a již standardizovaných jmenujme QSFP-DD (Double Density), uQSFP (mikro) a OSFP (Octal).
    Ty již budou dláždit cestu k přenosovým rychlostem 400Gbps, 800Gbps, 1T, 2T….

    Poslední formátem, na kterém se již pracuje, jsou tzv. OBO porty (On Board Optics) - na čele těchto aktivních prvků nalezneme již jen optický multivláknový MPO konektor – veškeré aktivní zařízení se již přesune na hostboard.

    Tyto nové transceivery umožní osazovat aktivní prvky s dnešního pohledu s obrovskou hustotou portů…

    Optické transceivery (optické moduly) jsou normalizované zařízení/ zásuvné media konvertory pro použití v produktech třetích výrobců.
    Jak již název napovídá, transceivery v sobě vždy sdružují vysílač/ transmitter a přijímač/ reciever. Z toho také vyplívá že pro obousměrný provoz potřebujeme mít k dispozici 2. vlákna. Pro obousměrný provoz po jednom vlákně se používají speciální WDM moduly, které fungují na principu rozdílných vysílacích vlnových délek (dodávají se vždy v páru typ A a typ B) a mají v sobě již zabudovaný WDM filtr (spolu s diagonálním polopropustným zrcadlem).

    U optických vložných transceiverů bývá uvedena zpravidla vzdálenost v km, na kterou je až možno daný modul provozovat, důležitější je však přesný údaj Power Budget, tedy výkonová rezerva v jednotkách dB.
    Počet km je totiž počítaný právě z hodnoty PB, a záleží pak, jaký měrný útlum pro výpočet dosahu v km byl použit - každý výrobce může údaj počítat jiným koeficientem a tak počet km může být zavádějící.
    Některé moduly (např. multi-rate operátorské moduly pro SDH či 4,25 tri-rate moduly pro Fiber Channel) umí pracovat na různých přenosových rychlostech a tak se i liší parametry modulu v závislosti na typu aplikace, kde ho použijeme.

    Údaje uvedené v parametrech produktů na www.alternetivo.cz jsou tak udávány vždy pro nejvyšší možnou přenosovou rychlost daného modulu.
    Pro ilustraci u 4,25Gbps Multirate produktů je PB udávaný pro 4,25Gbps, tzn. při užití stejného modulu na 1Gbps bude PB (výkonová rezerva) větší než je uvedené v parametrech.

    Dále lze v sortimentu optických vložných transceiverů volit mezi standardní teplotní odolností modulu (zpravidla 0-70C), nebo mezi průmyslovým HTR (High Temperature Range) provedením do náročných podmínek (-40 až 85C).

    Moduly CWDM a DWDM pro vlnový Multiplex za pomocí MULTIplexerů a DEMULTIplexerů, jsou zase laděny na speciální vlnovou délku odpovídající CWDM a DWDM kanálům.
    Ve formátu SFP+, QSFP+ a QSFP28 existují tzv. pasivní metalické kabely, které jsou již před-osazeny zásuvnými transceivery (opět jen pro propojení na krátkou vzdálenost).
    Na delší vzdálenost např. v rámci datacentra je pak vynikajícím řešení AOC – aktivní optický kabel(pro 100G do 100m)


    Odeslat dotaz

    Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

    Váš e-mail
    Cena bez DPH
    Cena s DPH
    WWW
    Komentář
    Mám o tento produkt zájem

    Zaslat informaci o produktu známému

    Váš e-mail
    Zaslat na e-mail
    Komentář

    Našli jste na eshopu chybu? Prosíme napište nám. Děkujeme

    Popis závady
    Váš e-mail

    Parametry

    Dosah

    Dosah 10km

    Formát

    Formát SFP

    Kompatibilita

    Kompatibilita FORTINET

    Konektory

    Typ konektoru LC simplex

    Protokoly

    Přenosový protokol 1Gbps Ethernet, FIBRE CHANNEL 1x

    Rychlost přenosu

    Přenosová rychlost 1,25Gbps

    Typ připojení/přenosu

    Typ přenosu WDM (Bi-di) 1 vlákno

    Vlnová délka

    Vlnová délka 1310nm WDM (BIDI)

    Další vlastnosti

    DMI diagnostika ano
    Power Budget (dB) 11
    Pro vlákno/ kabel SM
    Provozní rozsah teplot 0 až 70°C
    Reciever overload (dBm) -3
    Reciever sensitivity (dBm) -20
    Spektrální šířka (nm) 4
    Transmiter power (dBm) -9 až -3
    Typ detektoru (Rx) GaAs PIN-TIA
    Typ vysílače (Tx) MQW FP

    Související dokumenty

    informační leták CZ
    transceivery 2011.pdf
    definice DMI diagnostiky
    SFF-8472_DMI_agreement.PDF
    MSA definice SFP formátu
    SFP_MSA_agreement.pdf

    Související produkty

      Kód Název produktu Výrobce   Doporučená cena bez DPH  
    Porovnat SPB-7680WLSYS-1490 SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX80, SM, 80km, TX 1490nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, LINKSYS kompatibilní OEM transceivery
     
    810.00 Kč
    Porovnat SPB-7640WLSYS SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX40, SM, 40km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, LINKSYS kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    458.00 Kč
    Porovnat SPB-7620WLSYS SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX20, SM, 20km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, LINKSYS kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    233.00 Kč
    Porovnat SPB-7610WLSYS SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, LINKSYS kompatibilní, DMI OEM transceivery

    V

    233.00 Kč
    Porovnat SPB-7610WCIS SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI OEM transceivery

    P

    233.00 Kč
    Porovnat SPB-7640WCIS (GLC-BX40-U-I OEM SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX40, SM, 40km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    458.00 Kč
    Porovnat SPB-7610WCIS SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI OEM transceivery

    P

    233.00 Kč
    Porovnat SPB-76140WCIS-1510 SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX140, SM, 140km, TX 1510nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, Cisco kompatibilní OEM transceivery
     
    2 943.00 Kč
    Porovnat SPB-7680WCIS-1490 SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX80, SM, 80km, TX 1490nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, Cisco kompatibilní OEM transceivery
     
    810.00 Kč
    Porovnat SPB-7603CIS SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 3km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní OEM transceivery

    D

    233.00 Kč
    Porovnat SPB-76120WCIS-1510 SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX120, SM, 120km, TX 1510nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, Cisco kompatibilní OEM transceivery
     
    1 723.00 Kč
    Porovnat SPB-7610WCIS7600 SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco 7600 kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    233.00 Kč
    Porovnat SPB-7610WCIS7600 SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco 7600 kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    233.00 Kč
    Porovnat SPB-7640WHPE SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX40, SM, 40km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, HP kompatibilní OEM transceivery
     
    458.00 Kč
    Porovnat SPB-7660WCIS SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX60, SM, 60km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    810.00 Kč
    Porovnat SPB-7620WCIS(GLC-BX-U OEM SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX20, SM, 20km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    233.00 Kč
    Porovnat SPB-7610WLSYS SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX 1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, LINKSYS kompatibilní, DMI OEM transceivery

    V

    233.00 Kč
    Porovnat SPB-7710WCIS7600 SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX 1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco 7600 kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    338.00 Kč
    Porovnat SPB-7710WCIS SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX 1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI OEM transceivery

    P

    338.00 Kč
    Porovnat SPB-7710WLSYS SFP WDM transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-BX10, SM, 10km, TX 1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, LINKSYS kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    338.00 Kč

    K provozování našeho webu www.alternetivo.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací...