SFP+ WDM transceiver 10GBASE-BX, multirate, SM 10km, 1270nm TX/ 1330nm RX BIDI, LC simplex, DMI diagnostika, HP kompatibilní


 

 

SFP+ WDM transceiver 10GBASE-BX, multirate, SM 10km, 1270nm TX/ 1330nm RX BIDI, LC simplex, DMI diagnostika, HP kompatibilní

 Zajímavý produkt 

 


 
 
 

 

 

Výrobce: 

OEM transceivery 

Kód: SPB-2810WHPA

SFP+ WDM transceiver 10GBASE-BX, SM 10km, 1270nm TX/ 1330mm RX BIDI, LC simplex, HP kompatibilní, DMI diagnostika
 
Part No.SPB-2810WHPA
Doporučená prodejní cena bez DPH 1 293.00   
Doporučená prodejní cena s DPH 1 564.53   
Garance cenyNalezli jste jinde na internetu nižší cenu? Informujte nás!
Záruka:  36 Měsíců
Objednat
Hodnocení produktu
 
Hodnoceno 0x        



 
 
 



 
 
 

 

 

SFP+ WDM transceiver 10GBASE-BX, SM 10km, 1270nm TX/ 1330mm RX BIDI, LC simplex, HP kompatibilní, DMI diagnostika

 
 
 

  •  
 

Související produkty:

    Kód  Název produktu 
 
Výrobce        Doporučená prodejní cena  bez DPH
 
 
 
 
Vaše cena
s DPH 
 
 
SPB-2820WCIS SFP+ WDM transceiver 10GBASE-BX, multirate, SM 20km, 1270nm TX/ 1330nm RX BIDI, LC simplex, DMI diagnostika, Cisco kompatibilní
 
OEM transceivery        1 293.00 Kč
 
 
 
 
1 564.53 Kč
 
SPB-2810WCIS SFP+ WDM transceiver 10GBASE-BX, multirate, SM 10km, 1270nm TX/ 1330nm RX BIDI, LC simplex, DMI diagnostika, Cisco kompatibilní
 
OEM transceivery        1 293.00 Kč
 
 
 
 
1 564.53 Kč
 
SPB-2910WCIS SFP+ WDM transceiver 10GBASE-BX, multirate, SM 10km, 1330nm TX/ 1270nm RX BIDI, LC simplex, DMI diagnostika, Cisco kompatibilní
 
OEM transceivery        1 293.00 Kč
 
 
 
 
1 564.53 Kč
 
X2toSFP-PLUS-CIS for LR module Redukce z formátu optického transceiveru X2 na SFP+ (pro X2 sloty)
 
OEM transceivery 

 S 

    2 563.00 Kč
 
 
 
 
3 101.23 Kč
 
SPB-2840WCIS SFP+ WDM transceiver 10GBASE-BX, multirate, SM 40km, 1270nm TX/ 1330nm RX BIDI, LC simplex, Cisco kompatibilní, DMI
 
OEM transceivery        1 538.00 Kč
 
 
 
 
1 860.98 Kč
 


 
 
 

 

Podrobnosti o produktu


 

Popis produktu:

Obrázek transceiveru je orientační/ilustrativní, barva zámečku či popis na modulu na obrázku nemusí odpovídat skutečnosti - popisek pak odpovídá

Transceivery OEM s kódem HPA = pro přepínače se softwarem Comware (dnes označována jako řada FlexNetwork)
Transceivery OEM s kódem HPE = pro přepínače se softwarem Pro-Vision (ProCurve) nebo ArubaOS (tyto řady jsou dnes často označovány společně jako Aruba switches)

Small Form-factor Pluggable (SFP nebo také mini-GBIC) je technický standard optických vložných transceiverů, definovaný skupinou MSA v květnu 2001.
Jedná se o kompaktní optický transceiver používaný v telekomunikačních a datových sítích. Jde o populární, velmi rozšířený, výrobci aktivních optických komponent masivně podporovaný modul. Jeho modernější konstrukce postupně vytěsňuje starší GBIC.

Na rozdíl od GBIC modulu má SFP přibližně poloviční velikost - menší rozměry umožňují osazení aktivních prvků v hustotě až 48 portů SFP na 1U.

SFP modul je osazený zpravidla duplexním LC konektorem.
Výjimku tvoří některé jedno-vláknové bi-directional SFP (LC simplex či SC simplex) a metalické SFP transceivery (RJ-45).
SFP moduly se vyrábí a dodávají v mnoha variantách podle použitého typu vlákna, přenosového protokolu, překlenované vzdálenosti (až 200km) a vlnové délky.

Moduly mohou, ale nemusí být vybaveny tzv. sadou diagnostických funkcí(MSA SFF-8472). Diagnostiku značí u svých produktů různí výrobci různě DMI= Digital Monitoring Interface, DDM= Digital Diagnostic Monitoring či DDMI= Digital Diagnostic Monitoring Interface. Ve skutečnosti platí, že DMI = DDM = DDMI.
Pomocí této sady funkcí můžeme, pokud to daný prvek (router, switch) podporuje, sledovat provozní teplotu, provozní napětí, úroveň vysílaného signálu i úroveň signálu přijímaného na přijímači atd.

Postupně dochází k vývoji formátů a tak dnes namísto starého GBIC slotu nalezneme v nových zařízeních spíše sloty SFP pro SFP moduly.

Pro vyšší rychlosti jsou pak postupně vytlačovány z trhu 10Gbps formáty XENPAK a X2 - ty jsou dnes v nových zařízeních nahrazovány novějšími formáty typu XFP a především pak SFP+ (SFP PLUS).
Dnes pak dochází i k velkému rozmachu formátů pro vyšší přenosové rychlosti jako je 25Gbps (SFP28), 40Gbps (QSFP+) a 100Gbps.
100Gbps transceivery jsou pak dostupné již v mnoha provedeních a dochází zde k překotnému vývoji.

CFP moduly jsou pak již dnes dostupné i v koherentním a laditelném DWDM provedení a na delší vzdálenosti/ pro operátorská transportní řešení jde aktuálně o preferovaný typ transceiveru.

Aktuálně nejpoužívanějším 100G standardem je ale bezesporu QSFP28, ten vychází z konstrukce QSFP+ a je k tomuto formátu i rozměrově ekvivalentní.
Další používané standardy jsou např. již zmíněné CFP, CFP2, CFP4, CFP8 (písmenko C zde vyjadřuje číslovku 100 – latinsky centum).

A v neposlední řadě tu máme k dispozici ekonomický mikro CXP formát s kterým se počítá jen na opravdu krátké propoje (datacentra).
CXP formát je pak dílem sdružení výrobců IBTA.

V blízké budoucnosti se můžeme také těšit na celou řadu nových formátů
Z novějších a již standardizovaných jmenujme QSFP-DD (Double Density), uQSFP (mikro) a OSFP (Octal).
Ty již budou dláždit cestu k přenosovým rychlostem 400Gbps, 800Gbps, 1T, 2T….

Poslední formátem, na kterém se již pracuje, jsou tzv. OBO porty (On Board Optics) - na čele těchto aktivních prvků nalezneme již jen optický multivláknový MPO konektor – veškeré aktivní zařízení se již přesune na hostboard.

Tyto nové transceivery umožní osazovat aktivní prvky s dnešního pohledu s obrovskou hustotou portů…

Optické transceivery (optické moduly) jsou normalizované zařízení/ zásuvné media konvertory pro použití v produktech třetích výrobců.
Jak již název napovídá, transceivery v sobě vždy sdružují vysílač/ transmitter a přijímač/ reciever. Z toho také vyplívá že pro obousměrný provoz potřebujeme mít k dispozici 2. vlákna. Pro obousměrný provoz po jednom vlákně se používají speciální WDM moduly, které fungují na principu rozdílných vysílacích vlnových délek (dodávají se vždy v páru typ A a typ B) a mají v sobě již zabudovaný WDM filtr (spolu s diagonálním polopropustným zrcadlem).

U optických vložných transceiverů bývá uvedena zpravidla vzdálenost v km, na kterou je až možno daný modul provozovat, důležitější je však přesný údaj Power Budget, tedy výkonová rezerva v jednotkách dB.
Počet km je totiž počítaný právě z hodnoty PB, a záleží pak, jaký měrný útlum pro výpočet dosahu v km byl použit - každý výrobce může údaj počítat jiným koeficientem a tak počet km může být zavádějící.
Některé moduly (např. multi-rate operátorské moduly pro SDH či 4,25 tri-rate moduly pro Fiber Channel) umí pracovat na různých přenosových rychlostech a tak se i liší parametry modulu v závislosti na typu aplikace, kde ho použijeme.

Údaje uvedené v parametrech produktů na www.alternetivo.cz jsou tak udávány vždy pro nejvyšší možnou přenosovou rychlost daného modulu.
Pro ilustraci u 4,25Gbps Multirate produktů je PB udávaný pro 4,25Gbps, tzn. při užití stejného modulu na 1Gbps bude PB (výkonová rezerva) větší než je uvedené v parametrech.

Dále lze v sortimentu optických vložných transceiverů volit mezi standardní teplotní odolností modulu (zpravidla 0-70C), nebo mezi průmyslovým HTR (High Temperature Range) provedením do náročných podmínek (-40 až 85C).

Moduly CWDM a DWDM pro vlnový Multiplex za pomocí MULTIplexerů a DEMULTIplexerů, jsou zase laděny na speciální vlnovou délku odpovídající CWDM a DWDM kanálům.
Ve formátu SFP+, QSFP+ a QSFP28 existují tzv. pasivní metalické kabely, které jsou již před-osazeny zásuvnými transceivery (opět jen pro propojení na krátkou vzdálenost).
Na delší vzdálenost např. v rámci datacentra je pak vynikajícím řešení AOC – aktivní optický kabel, ten lze např. v QSFP28 100G provedení dodat až do délky 100m – jedná se o nejekonomičtější řešení 100G spojů.
Existují pak i varianty v provedení tzv. „HYDRA“ – s nimi je možno mixovat formáty a přenosové rychlosti – např. QSFP+ 40G modul na jedné straně a SFP+ 10G 4x na straně druhé.


 

Obchodníci


 

Produkt manažer:

David Navrátil  navratil (at) alternetivo.cz




 
 
 



 
 
 

 

Parametry


 

Název Hodnota
Formát SFP plus
Typ přenosu WDM (Bi-di) 1 vlákno
Typ konektoru LC simplex
Pro vlákno/ kabel SM
Přenosový protokol 10Gbps Ethernet
Přenosový protokol 1Gbps Ethernet
Přenosový protokol FIBRE CHANNEL 1x
Přenosový protokol FIBRE CHANNEL 2x
Přenosový protokol FIBRE CHANNEL 4x
Přenosový protokol FIBRE CHANNEL 8x
Přenosový protokol FIBRE CHANNEL 10G
Přenosový protokol SDH STM-16
Dosah 10km
Kompatibilita HP
Vlnová délka 1270nm WDM
DMI diagnostika Ano
Provozní rozsah teplot 0 až 70°C
Přenosová rychlost 10Gbps
Typ vysílače (Tx) DBF LD
Spektrální šířka (nm) 1
Typ detektoru (Rx) InGaAs PIN-TIA
Transmiter power (dBm) -5 až 0
Reciever sensitivity (dBm) -14
Power Budget (dB) 9
Reciever overload (dBm) 0,5


 
 
 

 

Související dokumenty


 

informační leták CZ:  transceivery 2011.pdfpdf
definice DMI diagnostiky:  SFF-8472_DMI_agreement.PDFPDF
MSA definice SFP+ formátu:  SFP+_MSA_agreement-SFF-8431.pdfpdf
daasheet:  XPB-2810xxx datasheet.pdfpdf


 
 
 

 

Poslat info


 

 

Dotaz k tomuto produktu

Váš e-mail
Dotaz
Maximálně 255 znaků a text nesmí obsahovat tyto znaky: ></
Opište kód z obrázku:  Jiný obrázek...
 


 
 
 

 

Nalezli jste chybu?

Popis závady
Maximálně 255 znaků a text nesmí obsahovat tyto znaky: ></
Váš e-mail
Opište kód z obrázku:  Jiný obrázek...
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 


 
Porovnat0 ks
 

 

 

 

  Kód Název produktu Vaše cena    

 
 
 


 
 
 

 

Naposledy navštívené

 


 

 

 
    Kód Název produktu Vaše cena  

 
 
 


 
 
 






Obsah košíku:

0 položek
Celková cena:0

 

 

 



 
 
 


 


Přihlášení přihlásit

Najdete nás na

           

Kontakty

 
Česká republika

Alternetivo s.r.o.
Žirovnická 2389
106 00  Praha 10

IČ: 25098314, DIČ: CZ25098314
Zapsána Městským soudem v Praze
oddíl C, vložka 49492

Recepce +420 221 771 881
Fax +420 221 771 882
O2 +420 724 610 001
T-mobile +420 731 014 229
Vodafone +420 773 881 800

E-mail: info [at] alternetivo.cz


Obchodní oddělení
Objednávky a nabídky

Tel: +420 221 771 807
E-mail: eshop [at] alternetivo.cz




Centrální sklad
V Chotejně 15
102 00 Praha 15

Tel.: +420 221 771 815
Slovenská republika

Alternetivo s.r.o.
Zámocká 8
811 01  Bratislava 1

IČ: 45934479, DIČ: SK2023145113
Zapísaná okresným súdom v Bratislave,
vložka 68965/B

Tel.: +421 903 425 405
Tel.: +421 254 131 436

E-mail: info [at] alternetivo.sk


Obchodné oddelenie
Objednávky a ponuky

Tel.: +421 903 425 405
Tel.: +421 254 131 436
© 1996-2017 Alternetivo

K provozování našeho webu www.alternetivo.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme.