0
Košík je prázdny
0

    SFP+ WDM transceiver 10GBASE-BX, multirate, SM 10km, 1330nm TX/ 1270nm RX BIDI, LC simplex, DMI diagnostika, HP kompatibilní

    SFP+ WDM transceiver 10GBASE-BX, multirate, SM 10km, 1330nm TX/ 1270nm RX BIDI, LC simplex, DMI diagnostika, HP kompatibilní

    Zajímavý produkt

    SFP+ WDM transceiver 10GBASE-BX, multirate, SM 10km, 1330nm TX/ 1270nm RX BIDI, LC simplex, DMI diagnostika, HP kompatibilní

    SFP+ WDM transceiver 10GBASE-BX, SM 10km, 1330nm TX/ 1270mm RX BIDI, LC simplex, HP kompatibilní, DMI diagnostika
    Výrobce
    OEM transceivery
    Kód
    SPB-2910WHPA
    Náš kód
    33092
    Záruka
    36 Měsíců
    988.00 Kč
    Doporučená cena bez DPH
    1 195.48 Kč
    Doporučená cena s DPH
    Objednat

      Podrobnosti

      Obrázek transceiveru je orientační/ilustrativní, barva zámečku či popis na modulu na obrázku nemusí odpovídat skutečnosti - popisek pak odpovídá

      Transceivery OEM s kódem HPA = pro přepínače se softwarem Comware (dnes označována jako řada FlexNetwork)
      Transceivery OEM s kódem HPE = pro přepínače se softwarem Pro-Vision (ProCurve) nebo ArubaOS (tyto řady jsou dnes často označovány společně jako Aruba switches)

      Small Form-factor Pluggable (SFP nebo také mini-GBIC) je technický standard optických vložných transceiverů, definovaný skupinou MSA v květnu 2001.
      Jedná se o kompaktní optický transceiver používaný v telekomunikačních a datových sítích. Jde o populární, velmi rozšířený, výrobci aktivních optických komponent masivně podporovaný modul. Jeho modernější konstrukce postupně vytěsňuje starší GBIC.

      Na rozdíl od GBIC modulu má SFP přibližně poloviční velikost - menší rozměry umožňují osazení aktivních prvků v hustotě až 48 portů SFP na 1U.

      SFP modul je osazený zpravidla duplexním LC konektorem.
      Výjimku tvoří některé jedno-vláknové bi-directional SFP (LC simplex či SC simplex) a metalické SFP transceivery (RJ-45).
      SFP moduly se vyrábí a dodávají v mnoha variantách podle použitého typu vlákna, přenosového protokolu, překlenované vzdálenosti (až 200km) a vlnové délky.

      Moduly mohou, ale nemusí být vybaveny tzv. sadou diagnostických funkcí(MSA SFF-8472). Diagnostiku značí u svých produktů různí výrobci různě DMI= Digital Monitoring Interface, DDM= Digital Diagnostic Monitoring či DDMI= Digital Diagnostic Monitoring Interface. Ve skutečnosti platí, že DMI = DDM = DDMI.
      Pomocí této sady funkcí můžeme, pokud to daný prvek (router, switch) podporuje, sledovat provozní teplotu, provozní napětí, úroveň vysílaného signálu i úroveň signálu přijímaného na přijímači atd.

      Postupně dochází k vývoji formátů a tak dnes namísto starého GBIC slotu nalezneme v nových zařízeních spíše sloty SFP pro SFP moduly.

      Pro vyšší rychlosti jsou pak postupně vytlačovány z trhu 10Gbps formáty XENPAK a X2 - ty jsou dnes v nových zařízeních nahrazovány novějšími formáty typu XFP a především pak SFP+ (SFP PLUS).
      Dnes pak dochází i k velkému rozmachu formátů pro vyšší přenosové rychlosti jako je 25Gbps (SFP28), 40Gbps (QSFP+) a 100Gbps.
      100Gbps transceivery jsou pak dostupné již v mnoha provedeních a dochází zde k překotnému vývoji.

      CFP moduly jsou pak již dnes dostupné i v koherentním a laditelném DWDM provedení a na delší vzdálenosti/ pro operátorská transportní řešení jde aktuálně o preferovaný typ transceiveru.

      Aktuálně nejpoužívanějším 100G standardem je ale bezesporu QSFP28, ten vychází z konstrukce QSFP+ a je k tomuto formátu i rozměrově ekvivalentní.
      Další používané standardy jsou např. již zmíněné CFP, CFP2, CFP4, CFP8 (písmenko C zde vyjadřuje číslovku 100 – latinsky centum).

      A v neposlední řadě tu máme k dispozici ekonomický mikro CXP formát s kterým se počítá jen na opravdu krátké propoje (datacentra).
      CXP formát je pak dílem sdružení výrobců IBTA.

      V blízké budoucnosti se můžeme také těšit na celou řadu nových formátů
      Z novějších a již standardizovaných jmenujme QSFP-DD (Double Density), uQSFP (mikro) a OSFP (Octal).
      Ty již budou dláždit cestu k přenosovým rychlostem 400Gbps, 800Gbps, 1T, 2T….

      Poslední formátem, na kterém se již pracuje, jsou tzv. OBO porty (On Board Optics) - na čele těchto aktivních prvků nalezneme již jen optický multivláknový MPO konektor – veškeré aktivní zařízení se již přesune na hostboard.

      Tyto nové transceivery umožní osazovat aktivní prvky s dnešního pohledu s obrovskou hustotou portů…

      Optické transceivery (optické moduly) jsou normalizované zařízení/ zásuvné media konvertory pro použití v produktech třetích výrobců.
      Jak již název napovídá, transceivery v sobě vždy sdružují vysílač/ transmitter a přijímač/ reciever. Z toho také vyplívá že pro obousměrný provoz potřebujeme mít k dispozici 2. vlákna. Pro obousměrný provoz po jednom vlákně se používají speciální WDM moduly, které fungují na principu rozdílných vysílacích vlnových délek (dodávají se vždy v páru typ A a typ B) a mají v sobě již zabudovaný WDM filtr (spolu s diagonálním polopropustným zrcadlem).

      U optických vložných transceiverů bývá uvedena zpravidla vzdálenost v km, na kterou je až možno daný modul provozovat, důležitější je však přesný údaj Power Budget, tedy výkonová rezerva v jednotkách dB.
      Počet km je totiž počítaný právě z hodnoty PB, a záleží pak, jaký měrný útlum pro výpočet dosahu v km byl použit - každý výrobce může údaj počítat jiným koeficientem a tak počet km může být zavádějící.
      Některé moduly (např. multi-rate operátorské moduly pro SDH či 4,25 tri-rate moduly pro Fiber Channel) umí pracovat na různých přenosových rychlostech a tak se i liší parametry modulu v závislosti na typu aplikace, kde ho použijeme.

      Údaje uvedené v parametrech produktů na www.alternetivo.cz jsou tak udávány vždy pro nejvyšší možnou přenosovou rychlost daného modulu.
      Pro ilustraci u 4,25Gbps Multirate produktů je PB udávaný pro 4,25Gbps, tzn. při užití stejného modulu na 1Gbps bude PB (výkonová rezerva) větší než je uvedené v parametrech.

      Dále lze v sortimentu optických vložných transceiverů volit mezi standardní teplotní odolností modulu (zpravidla 0-70C), nebo mezi průmyslovým HTR (High Temperature Range) provedením do náročných podmínek (-40 až 85C).

      Moduly CWDM a DWDM pro vlnový Multiplex za pomocí MULTIplexerů a DEMULTIplexerů, jsou zase laděny na speciální vlnovou délku odpovídající CWDM a DWDM kanálům.
      Ve formátu SFP+, QSFP+ a QSFP28 existují tzv. pasivní metalické kabely, které jsou již před-osazeny zásuvnými transceivery (opět jen pro propojení na krátkou vzdálenost).
      Na delší vzdálenost např. v rámci datacentra je pak vynikajícím řešení AOC – aktivní optický kabel, ten lze např. v QSFP28 100G provedení dodat až do délky 100m – jedná se o nejekonomičtější řešení 100G spojů.
      Existují pak i varianty v provedení tzv. „HYDRA“ – s nimi je možno mixovat formáty a přenosové rychlosti – např. QSFP+ 40G modul na jedné straně a SFP+ 10G 4x na straně druhé.


      Odeslat dotaz

      Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

      Váš e-mail
      Cena bez DPH
      Cena s DPH
      WWW
      Komentář
      Mám o tento produkt zájem

      Zaslat informaci o produktu známému

      Váš e-mail
      Zaslat na e-mail
      Komentář

      Našli jste na eshopu chybu? Prosíme napište nám. Děkujeme

      Popis závady
      Váš e-mail

      Parametry

      Dosah

      Dosah 10km

      Formát

      Formát SFP plus

      Kompatibilita

      Kompatibilita CISCO

      Konektory

      Typ konektoru LC simplex

      Protokoly

      Přenosový protokol 10Gbps Ethernet, 1Gbps Ethernet, FIBRE CHANNEL 1x, FIBRE CHANNEL 2x, FIBRE CHANNEL 4x, FIBRE CHANNEL 8x, FIBRE CHANNEL 10G, SDH STM-16

      Rychlost přenosu

      Přenosová rychlost 10Gbps

      Typ připojení/přenosu

      Typ přenosu WDM (Bi-di) 1 vlákno

      Vlnová délka

      Vlnová délka 1330nm WDM

      Další vlastnosti

      DMI diagnostika ano
      Power Budget (dB) 9
      Pro vlákno/ kabel SM
      Provozní rozsah teplot 0 až 70°C
      Reciever overload (dBm) 0,5
      Reciever sensitivity (dBm) -14
      Spektrální šířka (nm) 1
      Transmiter power (dBm) -5 až 0
      Typ detektoru (Rx) InGaAs PIN-TIA
      Typ vysílače (Tx) DBF LD

      Související dokumenty

      informační leták CZ
      transceivery 2011.pdf
      definice DMI diagnostiky
      SFF-8472_DMI_agreement.PDF
      MSA definice SFP+ formátu
      SFP+_MSA_agreement-SFF-8431.pdf

      K provozování našeho webu www.alternetivo.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací...