SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX20, SM, 20km, TX1310/RX1490nm, SC simp., 0 až 70°C, 3,3V, DMI, HP komp.

SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX20, SM, 20km, TX1310/RX1490nm, SC simp., 0 až 70°C, 3,3V, DMI, HP komp.
 

SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX20, SM, 20km, TX1310/RX1490nm, SC simp., 0 až 70°C, 3,3V, DMI, HP komp.

SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX20, SM, 20km, TX1310/RX1490nm, SC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, DMI, HP kompatibilní
Výrobce
OEM transceivery
Kód
SPB-3620WHPA-SC-31(JD100A OEM)
Náš kód
72025
Záruka
36 Měsíců
250.00 Kč
Doporučená cena bez DPH
302.50 Kč
Doporučená cena s DPH
Objednat

    Podrobnosti

    Obrázek transceiveru je orientační/ilustrativní, barva zámečku či popis na modulu na obrázku nemusí odpovídat skutečnosti - popisek pak odpovídá

    Jak určit zda-li do Vašeho HP přepínače pasuje HPA či HPE modul?
    Přepínače s OS Comware (19xx, 31xx, 36xx, 51xx, 55xx, 57xx, 58xx, 59xx, 75xx, 79xx, 105xx, 119xx, 125xx, 129xx ) jsou HPA
    Přepínače ProCurve/ProVision/ Aruba OS (18xx, 25xx, 26xx, 29xx, 35xx, 38xx, 4200, 54xx, 82xx ) poporují pak HPE moduly

    KNOWLEDGE BASE
    Kompatibilita OEM vložných modulů
    Optická rozhraní 100Gbps
    Vysokorychlostní formáty optických transceiverů a základní rozdíly
    SFP moduly (Small Form-factor Pluggable)

    Small Form-factor Pluggable (SFP nebo také mini-GBIC) je technický standard optických vložných transceiverů, definovaný skupinou MSA v květnu 2001.
    Jedná se o kompaktní optický transceiver používaný v telekomunikačních a datových sítích. Jde o populární, velmi rozšířený, výrobci aktivních optických komponent masivně podporovaný modul. Jeho modernější konstrukce postupně vytěsňuje starší GBIC.

    Na rozdíl od GBIC modulu má SFP přibližně poloviční velikost - menší rozměry umožňují osazení aktivních prvků v hustotě až 48 portů SFP na 1U.

    SFP modul je osazený zpravidla duplexním LC konektorem.
    Výjimku tvoří některé jedno-vláknové bi-directional SFP (LC simplex či SC simplex) a metalické SFP transceivery (RJ-45).
    SFP moduly se vyrábí a dodávají v mnoha variantách podle použitého typu vlákna, přenosového protokolu, překlenované vzdálenosti (až 200km) a vlnové délky.

    Moduly mohou, ale nemusí být vybaveny tzv. sadou diagnostických funkcí(MSA SFF-8472). Diagnostiku značí u svých produktů různí výrobci různě DMI= Digital Monitoring Interface, DDM= Digital Diagnostic Monitoring či DDMI= Digital Diagnostic Monitoring Interface. Ve skutečnosti platí, že DMI = DDM = DDMI.
    Pomocí této sady funkcí můžeme, pokud to daný prvek (router, switch) podporuje, sledovat provozní teplotu, provozní napětí, úroveň vysílaného signálu i úroveň signálu přijímaného na přijímači atd.

    Postupně dochází k vývoji formátů a tak dnes namísto starého GBIC slotu nalezneme v nových zařízeních spíše sloty SFP pro SFP moduly.

    Pro vyšší rychlosti jsou pak postupně vytlačovány z trhu 10Gbps formáty XENPAK a X2 - ty jsou dnes v nových zařízeních nahrazovány novějšími formáty typu XFP a především pak SFP+ (SFP PLUS).
    Dnes pak dochází i k velkému rozmachu formátů pro vyšší přenosové rychlosti jako je 25Gbps (SFP28), 40Gbps (QSFP+) a 100Gbps (QSFP28).
    100Gbps transceivery jsou pak dostupné již v mnoha provedeních a dochází zde k překotnému vývoji.

    CFP moduly jsou pak již dnes dostupné i v koherentním a laditelném DWDM provedení a na delší vzdálenosti/ pro operátorská transportní řešení jde aktuálně o preferovaný typ transceiveru.

    Aktuálně nejpoužívanějším 100G standardem je ale bezesporu QSFP28, ten vychází z konstrukce QSFP+ a je k tomuto formátu i rozměrově ekvivalentní.
    Další používané standardy jsou např. již zmíněné CFP, CFP2, CFP4, CFP8 (písmenko C zde vyjadřuje číslovku 100 – latinsky centum).

    A v neposlední řadě tu máme k dispozici ekonomický mikro CXP formát s kterým se počítá jen na opravdu krátké propoje (datacentra).
    CXP formát je pak dílem sdružení výrobců IBTA.

    V blízké budoucnosti se můžeme také těšit na celou řadu nových formátů
    Z novějších a již standardizovaných jmenujme QSFP-DD (Double Density), uQSFP (mikro) a OSFP (Octal).
    Ty již budou dláždit cestu k přenosovým rychlostem 400Gbps, 800Gbps, 1T, 2T….

    Poslední formátem, na kterém se již pracuje, jsou tzv. OBO porty (On Board Optics) - na čele těchto aktivních prvků nalezneme již jen optický multivláknový MPO konektor – veškeré aktivní zařízení se již přesune na hostboard.

    Tyto nové transceivery umožní osazovat aktivní prvky s dnešního pohledu s obrovskou hustotou portů…

    Optické transceivery (optické moduly) jsou normalizované zařízení/ zásuvné media konvertory pro použití v produktech třetích výrobců.
    Jak již název napovídá, transceivery v sobě vždy sdružují vysílač/ transmitter a přijímač/ reciever. Z toho také vyplívá že pro obousměrný provoz potřebujeme mít k dispozici 2. vlákna. Pro obousměrný provoz po jednom vlákně se používají speciální WDM moduly, které fungují na principu rozdílných vysílacích vlnových délek (dodávají se vždy v páru typ A a typ B) a mají v sobě již zabudovaný WDM filtr (spolu s diagonálním polopropustným zrcadlem).

    U optických vložných transceiverů bývá uvedena zpravidla vzdálenost v km, na kterou je až možno daný modul provozovat, důležitější je však přesný údaj Power Budget, tedy výkonová rezerva v jednotkách dB.
    Počet km je totiž počítaný právě z hodnoty PB, a záleží pak, jaký měrný útlum pro výpočet dosahu v km byl použit - každý výrobce může údaj počítat jiným koeficientem a tak počet km může být zavádějící.
    Některé moduly (např. multi-rate operátorské moduly pro SDH či 4,25 tri-rate moduly pro Fiber Channel) umí pracovat na různých přenosových rychlostech a tak se i liší parametry modulu v závislosti na typu aplikace, kde ho použijeme.

    Údaje uvedené v parametrech produktů na www.alternetivo.cz jsou tak udávány vždy pro nejvyšší možnou přenosovou rychlost daného modulu.
    Pro ilustraci u 4,25Gbps Multirate produktů je PB udávaný pro 4,25Gbps, tzn. při užití stejného modulu na 1Gbps bude PB (výkonová rezerva) větší než je uvedené v parametrech.

    Dále lze v sortimentu optických vložných transceiverů volit mezi standardní teplotní odolností modulu (zpravidla 0-70C), nebo mezi průmyslovým HTR (High Temperature Range) provedením do náročných podmínek (-40 až 85C).

    Moduly CWDM a DWDM pro vlnový Multiplex za pomocí MULTIplexerů a DEMULTIplexerů, jsou zase laděny na speciální vlnovou délku odpovídající CWDM a DWDM kanálů

    Odeslat dotaz

    Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

    Váš e-mail
    Cena bez DPH
    Cena s DPH
    WWW
    Komentář
    Mám o tento produkt zájem

    Zaslat informaci o produktu známému

    Váš e-mail
    Zaslat na e-mail
    Komentář

    Našli jste na eshopu chybu? Prosíme napište nám. Děkujeme

    Popis závady
    Váš e-mail

    Parametry

    Dosah

    Dosah 10km

    Formát

    Formát SFP

    Kompatibilita

    Kompatibilita HPA (COMWARE)

    Konektory

    Typ konektoru SC simplex

    Protokoly

    Přenosový protokol 100Mbps Ethernet, SDH STM-1

    Rychlost přenosu

    Přenosová rychlost 100Mbps

    Typ připojení/přenosu

    Typ přenosu WDM (Bi-di) 1 vlákno

    Vlnová délka

    Vlnová délka 1310nm WDM (BIDI)

    Další vlastnosti

    DMI diagnostika ano
    Power Budget (dB) 15
    Pro vlákno/ kabel SM
    Provozní rozsah teplot 0 až 70°C
    Reciever overload (dBm) -10
    Reciever sensitivity (dBm) -34
    Spektrální šířka (nm) 4
    Transmiter power (dBm) -14 až -8
    Typ detektoru (Rx) GaAs PIN-TIA
    Typ vysílače (Tx) MQW FP

    Související dokumenty

    informační leták CZ
    transceivery 2011.pdf
    definice DMI diagnostiky
    SFF-8472_DMI_agreement.PDF
    MSA definice SFP formátu
    SFP_MSA_agreement.pdf

    Související produkty

      Kód Název produktu Výrobce   Doporučená cena bez DPH  
    Porovnat SPB-3620CIS SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX20, SM, 20km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní OEM transceivery

    D

    208.00 Kč
    Porovnat SPB-3610CIS SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX10, SM, 10km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní OEM transceivery

    D

    434.00 Kč
    Porovnat SPB-3640WCIS SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX40, SM, 40km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    292.00 Kč
    Porovnat SPB-3610WCIS SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX10, SM, 10km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    208.00 Kč
    Porovnat SPB-3620WCIS SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX20, SM, 20km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    208.00 Kč
    Porovnat SPB-3610WHPE (J9100B OEM) SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX10, SM, 10km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, HP kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    208.00 Kč
    Porovnat SPB-3620CIS SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX20, SM, 20km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní OEM transceivery

    D

    208.00 Kč
    Porovnat SPB-3660WCIS SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX60, SM, 60km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    479.00 Kč
    Porovnat SPB-3620WCIS SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX20, SM, 20km, TX1310/RX1550nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    208.00 Kč
    Porovnat SPB-3720WCIS SFP WDM transceiver 155Mbps, 100BASE-BX20, SM, 20km, TX1550/RX1310nm, LC simplex, 0 až 70°C, 3,3V, Cisco kompatibilní, DMI OEM transceivery
     
    229.00 Kč

    K provozování našeho webu www.alternetivo.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Více informací...