Unipi Gate G100

Unipi Gate G100
 

Unipi Gate G100

Výrobce
UNIPI
Kód

2020030-1

Náš kód
80948
Dostupnost
4 627.00 Kč
Doporučená cena bez DPH
5 603.51 Kč
Doporučená cena s DPH
4.00 Kč
Recyklační poplatek
Objednat

  Podrobnosti

  Unipi Gate G100

  Unipi Gate G100 je programovatelný linuxový převodník s komunikací Ethernet / RS485 a logický kontrolér (PLC) určený do prostředí průmyslové automatizace, technických zařízení budov a dalších automatizačních projektů. Díky dostatečnému výpočetnímu výkonu, softwarové otevřenosti a výhodné ceně je převodník vhodný i jako zařízení ke sběru dat pro nadřazené systémy SCADA a MES, případně pro cloudové služby v rámci projektů Smart City, Smart Factory a IoT/IIoT. V neposlední řadě Unipi Gate představuje i jednoduchý způsob modernizace starších instalací.

  Základní vlastnosti

  • Rozhraní RS485: 1
  • Ethernet 1G: 1
  • Ethernet 100M: 1
  • Čtyřjádrový procesor ARM A53 (600 MHz, 512MB RAM)
  • 16GB eMMC interní paměť (lze rozšířit microSD kartou)
  • Hliníkové šasi s krytím IP20
  • Montáž na DIN lištu či na montážní desku rozvaděče

  Výpočetní modul

  Unipi Gate je založen na čtyřjádrovém procesoru ARM A53 o frekvenci 600 MHz. Ten v kombinaci s 512 MB RAM převodníku poskytuje dostatek výpočetního výkonu i pro náročné aplikace. Jako úložiště slouží interní eMMC paměť o kapacitě 16GB, kterou můžete v případě potřeby rozšířit pomocí microSD karty.

  Komunikační rozhraní

  Převodník je vybaven rozhraním RS485 určeným pro sériovou komunikaci (např. protokolem Modbus), které lze použít pro řízení a monitoring různých externích zařízení. Jedná se například o kotle, vzduchotechniku, elektromotory, měřiče energií, různé převodníky, případně i rozšiřující moduly či PLC jiných výrobců.

  Pro síťovou komunikaci do internetu či se zařízeními v lokální síti slouží dvojice Ethernetových portů o rychlosti 1 Gbit a 100 Mbit. Převodník lze také využít jako síťový switch (režim bridge), případně jako propojovací uzel dvou oddělených sítí.

  Softwarové možnosti

  Unipi Gate je založen na otevřeném operačním systému Linux a je tak kompatibilní se širokou škálou komerčních i open-source softwarových řešení. Standardně je produkt dodáván s předinstalovaným software Node-RED - otevřenou a uživatelsky přívětivou platformou vhodnou pro rychlý vývoj a prototypování, která nabízí širokou paletu nástrojů, přehledné uživatelské rozhraní přístupné přes webový prohlížeč, možnost integrace cloudových služeb a další možnosti. Pro příklad využití Node-RED k vyčítání teplotních údajů a jejich odesílání do cloudu navštivte případovou studii Zasílání dat z převodníku Unipi Gate do cloudu ThingsBoard.

  K dispozici je rovněž i open-source obraz operačního systému, tj. archiv se základním softwarem nezbytným pro běh operačního systému. Do Unipi Gate tak lze snadno integrovat vlastní software, případně některé z podporovaných SW řešení třetích stran.

  Další vlastnosti

  • Komponenty převodníku jsou chráněny odolným hliníkovým šasi s krytím IP20. Produkt je určen pro montáž na DIN lištu pomocí přibaleného držáku, který lze osadit více způsoby (viz katalogový článek či manuál produktu).
  • Alternativně je možné převodník upevnit přímo na montážní desku rozvaděče

  Obsah balení (základní varianta)

  • převodník Unipi Gate s předinstalovaným SW Node-RED (lze manuálně přeinstalovat)
  • odnímatelné šroubové svorky
  • držák na DIN lištu (35 mm)
  • 3x šroub pro montáž DIN držáku k jednotce
  • příbalový leták

  Kompletní technické vlastnosti modelu Unipi Gate G100 najdete v datasheetu na kartě "Související dokumenty".


   


  Odeslat dotaz

  Dotaz k tomuto produktu

  Váš e-mail
  Dotaz

  Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

  Váš e-mail
  Cena bez DPH
  Cena s DPH
  WWW
  Komentář
  Mám o tento produkt zájem

  Našli jste na eshopu chybu? Prosíme napište nám. Děkujeme

  Popis závady
  Váš e-mail

  Parametry

  Počet portů

  Počet RS485 1

  Související dokumenty