XFP DWDM transceiver 10GBASE-ER/EW, SM, 40km, 100Ghz grid, pásmo C,LC dup., PB 15dB, DMI , CISCO ASR komp.

XFP DWDM transceiver 10GBASE-ER/EW, SM, 40km, 100Ghz grid, pásmo C,LC dup., PB 15dB, DMI , CISCO ASR komp.
 

varianty

XFP DWDM transceiver 10GBASE-ER/EW, SM, 40km, 100Ghz grid, pásmo C,LC dup., PB 15dB, DMI , CISCO ASR komp.

XFP DWDM transceiver 10GBASE-ER, SM, 40km, 100Ghz grid, pásmo C PB 15dB, CISCO ASR kompatibilní, DMI diagnostika
Výrobce
OEM transceivery
Kód

XFP-ER-EML-DWDM-CIS-ASR--xx

Náš kód
60082
Záruka
36 Měsíců
Dostupnost
5 192.00 Kč
Doporučená cena bez DPH
6 284.13 Kč
Doporučená cena s DPH
1.50 Kč
Recyklační poplatek
Objednat

    Podrobnosti

    eXtended small Form Pluggable (XFP) - je technický standard optických vložných transceiverů, definovaný skupinou MSA v prosinci 2002.
    Transceiver je velikostí i konstrukcí podobný SFP, je ale určený pro 10gigabitové aplikace (10Gbps Ethernet, SDH STM-64, 10Gb Fiber Channel).
    1Gbps je jako standart páteřních spojů pro stále rostoucí nároky na přenosovou rychlost postupně vytěsňován 10Gbps a 1Gbps se postupně posouvá přímo ke koncovému uživateli.
    V podstatě všichni významnější výrobci aktivních prvků již nabízí cenově dostupné přepínače vybavené XFP sloty.
    XFP standart 10G transceiverů, spolu s kompaktnějšími moduly SFP+, již tak proniká z WAN sítí i do segmentu MAN a LAN. Cisco kompatibilní OEM XFP 10Gbps transceivery jsou rovněž dostupné.

    Optické transceivery jsou normalizované zařízení/ zásuvné media konvertory pro použití v produktech třetích výrobců.
    Jak již název napovídá transceivery v sobě vždy sdružují vysílač/ transmitter a přijímač/ reciever.
    Z toho také vyplívá že pro obousměrný provoz potřebujeme mít k dispozici 2. vlákna.

    Pro obousměrný provoz po jednom vlákně se používají speciální WDM moduly, které fungují na principu rozdílných vysílacích vlnových délek (dodávají se vždy v páru typ A a typ B) a mají v sobě již zabudovaný WDM filtr.

    U optických vložných transceiverů bývá uvedena zpravidla vzdálenost v km, na kterou je až možno daný modul provozovat, důležitější je však přesný údaj Power Budget, tedy výkonová rezerva v jednotkách dB.
    Počet km je totiž počítaný právě z hodnoty PB a záleží pak jaký měrný útlum pro výpočet dosahu v km byl použit - každý výrobce může údaj počítat jiným koeficientem a tak počet km může být zavádějící.

    Některé moduly (např. multi-rate operátorské moduly pro SDH či 4,25Gbps tri-rate moduly pro Fiber Channel) umí pracovat na různých přenosových rychlostech a tak se i liší parametry modulu v závislosti na typu aplikace kde ho použijeme.
    Údaje uvedené v parametrech produktů na www.alternetivo.cz jsou tak udávány vždy pro nejvyšší možnou přenosovou rychlost daného modulu.
    Pro ilustraci u 4,25Gbps Multirate produktů je PB udávaný pro 4,25Gbps, tzn. při užití stejného modulu na 1Gbps bude PB (výkonová rezerva) větší než je uvedené v parametrech.

    Moduly mohou, ale nemusí být vybaveny tzv. sadou diagnostických funkcí. Diagnostiku značí u svých produktů různí výrobci různě DMI= Digital Monitoring Interface, DDM= Digital Diagnostic Monitoring či DDMI= Digital Diagnostic Monitoring Interface
    Ve skutečnosti platí že DMI = DDM = DDMI.
    Pomocí této sady funkcí můžeme, pokud to daný prvek (router, switch) podporuje, sledovat provozní teplotu, provozní napětí, úroveň vysílaného signálu i úroveň signálu přijímaného na přijímači atd.

    Dále lze v sortimentu optických vložných transceiverů volit mezi standardní teplotní odolností modulu (zpravidla 0-70C), nebo mezi průmyslovým HTR (High Temperature Range) provedením do náročných podmínek(-40 až 85C).

    Moduly CWDM a DWDM pro vlnový Multiplex za pomocí MULTI/ DEMULTI plexerů, jsou zase laděny na speciální vlnovou délku odpovídající CWDM a DWDM kanálům.
    Pro DWDM je pro těsnou blízkost kanálů nutné využívat speciální extra chlazené DFB EML lasery s malou šířkou paprsku (s malou spektrální šířkou), tak aby nám modul nezasahoval do sousedních kanálů.
    Tyto nákladnější lasery se také využívají u 10Gbps a vyšších rychlostí pro eliminaci vysoké disperze na těchto rychlostech.

    Oblíbeným a běžně používaným typem transceiverů jsou také metalické moduly s konektory RJ-45 (max. 1Gbps) či CX-4 (pro lokální propojení rychlostí 10Gbps v rámci rozvaděče - X2, XENPAK).
    Ve formátu SFP+ existují tzv. aktivní metalické SFP+ kabely, které jsou již před-osazeny zásuvnými SFP+ transceivery (opět jen pro propojení na krátkou vzdálenost).

    Odeslat dotaz

    Dotaz k tomuto produktu

    Váš e-mail
    Dotaz
    Stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA

    Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

    Váš e-mail
    Cena bez DPH
    Cena s DPH
    WWW
    Komentář
    Mám o tento produkt zájem
    Stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA

    Našli jste na eshopu chybu? Prosíme napište nám. Děkujeme

    Popis závady
    Váš e-mail
    Stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA

    Parametry

    Dosah

    Dosah 40km

    Formát

    Formát XFP

    Kompatibilita

    Kompatibilita CISCO

    Konektory

    Typ konektoru LC duplex

    Protokoly

    Přenosový protokol 10Gbps Ethernet, FIBRE CHANNEL 10G

    Rychlost přenosu

    Přenosová rychlost 10Gbps

    Typ připojení/přenosu

    Typ přenosu DWDM

    Vlnová délka

    Vlnová délka DWDM xx

    Další vlastnosti

    DMI diagnostika ano
    Power Budget (dB) 15
    Pro vlákno/ kabel SM
    Provozní rozsah teplot 0 až 70°C
    Reciever overload (dBm) -1,5
    Reciever sensitivity (dBm) -16
    Spektrální šířka (nm) 0,05 až 0,2
    Transmiter power (dBm) -1 až 3
    Typ detektoru (Rx) InGaAs PIN-TIA
    Typ vysílače (Tx) DWDM EML

    Související dokumenty

    definice DMI diagnostiky
    SFF-8472_DMI_agreement.PDF
    MSA definice XFP formátu
    XFP_MSA_agreement.pdf

    Varianty produktu

      Kód Název produktu Výrobce Dostupnost   Doporučená cena bez DPH  
    Porovnat XFP-ER-EML-DWDM-CIS-ASR--31 XFP DWDM transceiver 10GBASE-ER/EW, SM, 40km, DWDM kanál C31 (1552,52nm),LC dup., PB 15dB, DMI, CISCO ASR komp. OEM transceivery  
     
    5 192.00 Kč
    Porovnat XFP-ER-EML-DWDM-CIS-ASR--52 XFP DWDM transceiver 10GBASE-ER/EW, SM, 40km, DWDM kanál C52 (1535,82nm),LC dup., PB 15dB, DMI, CISCO ASR komp. OEM transceivery  
     
    5 192.00 Kč